5. Alexander Bah (Slavia Praha) – 3 miliony eur  Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha. Sázka na třiadvacetiletého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt tři miliony eur. Profimedia.cz
 4. Simon Deli (Slavia Praha) – 4,5 milionu eur  Z reprezentanta Pobřeží slonoviny Simona Deliho se v Edenu stal jeden z nejlepších ligových stoperů. Bývalý bek Sparty, Českých Budějovic a Příbrami vyrostl v opravdovou personu a oblíbence slávistických fanoušků. S týmem oslavil tři mistrovské tituly. V létě roku 2019 odešel za 65 milionů eur do Brugg, s nimiž vybojoval postup do Ligy mistrů. Letos v zimě se však vrátil do Edenu na hostování, které vyprší až na konci června, a proto figuruje v tomto výběru. Profimedia.cz
 3. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 6 milionů eur  Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova. Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala. Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena. Profimedia.cz
 2. Peter Olayinka (Slavia Praha) – 7 milionů eur  V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ale z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný Nigerijec dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a krouží kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů (97), nedal víc gólů (21), ani nezaznamenal větší počet asistencí (11). Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Sima a spol. Toto je 6 nejdražších cizinců, kteří jsou na soupiskách českých klubů

V české nejvyšší fotbalové soutěži působí řada zahraničních hráčů, kteří patří k oporám svých týmů. A někteří z nich jsou pěkně drazí.

Početné cizinecké kolonie najdeme ve Slavii, na pražské Letné i v Plzni. Kteří zahraniční ligoví hráči jsou podle portálu TransferMarkt nejdražší, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 7

6. Dávid Hancko (Sparta Praha) – 2,7 milionu eur

Dávid Hancko.jpg

Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize už dvě sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem před pár dny změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili 64 milionů korun, což z třiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval slušnou pozici, v uplynulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na něm bude zcela jistě stavět i v nadcházející sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Alexander Bah (Slavia Praha) – 3 miliony eur

Alexander Bah.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Sázka na třiadvacetiletého reprezentanta, zdá se, vyšla. Bah je typem moderního beka, který dokáže podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinuje týmu trenér Trpišovský. Od příchodu do české ligy jeho cena poskočila nahoru a momentálně činí pode portálu TransferMarkt tři miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Simon Deli (Slavia Praha) – 4,5 milionu eur

Simon Deli.jpg

Z reprezentanta Pobřeží slonoviny Simona Deliho se v Edenu stal jeden z nejlepších ligových stoperů. Bývalý bek Sparty, Českých Budějovic a Příbrami vyrostl v opravdovou personu a oblíbence slávistických fanoušků. S týmem oslavil tři mistrovské tituly.

V létě roku 2019 odešel za 65 milionů eur do Brugg, s nimiž vybojoval postup do Ligy mistrů. Letos v zimě se však vrátil do Edenu na hostování, které vyprší až na konci června, a proto figuruje v tomto výběru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 6 milionů eur

Nicolae Stanciu-Slavia.jpg

Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova.

Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala.

Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považují za krysu a v každém souboji pražských „S“ mu to dávají pořádně pocítit. To ovšem nic nemění na tom, že je Stanciu jednou z největších hvězd tuzemské ligy a tomu odpovídá i jeho tržní cena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Peter Olayinka (Slavia Praha) – 7 milionů eur

Peter Olayinka.jpg

V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ale z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný Nigerijec dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a krouží kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů (97), nedal víc gólů (21), ani nezaznamenal větší počet asistencí (11).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Abdallah Sima (Slavia Praha) – 11 milionů eur

Abdallah Sima.jpg

Tržní hodnota Abdallaha Simy letí nahoru. Brzy dvacetiletý slávistický poklad ze Senegalu se sice na jaře trochu zadrhl, stačil ale ukázat, jak významný potenciál v něm vězí. Sima dal během premiérové sezony ve Slavii 11 ligových branek, skvělé výkony předvedl v Evropské lize a dostal se také do senegalské reprezentace.

V médiích se objevily informace, že se o jeho služby zajímá Arsenal, Juventus či Paris Saint-Germain. Cena za jeho přestup bude zřejmě vysoká. Momentálně ji portál TransferMarkt odhaduje na 11 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud