Brankář – Martin Dúbravka. Česká brankářská škola je stále velmi kvalitní. Jiří Pavlenka s Tomášem Koubkem chytají v Bundeslize, Tomáš Vaclík je oporou Sevilly, jedničkou společného výběru by se ale stal Martin Dúbravka. Někdejší gólman Liberce a Sparty působí v Newcastlu a v Premier League předvádí parádní výkony. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Pavel Kadeřábek. Obranné řady bez Pavla Kadeřábka? V reprezentaci v poslední době realita, protože ho ze sestavy vytlačil Vladimír Coufal. Opora Hoffenheimu ale stále neřekla poslední slovo, ne náhodou okolo něj před časem kroužil Inter Milán nebo AS Řím. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Obránce – Milan Škriniar. Hvězda slovenského fotbalu. Milan Škriniar v roce 2017 přestoupil ze Sampdorie do Interu Milán a ihned se stal oporou zadních řad. Okolo pětadvacetiletého slovenského stopera krouží i další evropské velkokluby. Foto: Profimedia.cz
 Obránce - Dávid Hancko. Jeho výhodou je, že může nastoupit jak na levém kraji obrany, tak i na postu stopera. Ten mu patří i ve Spartě, kde Dávid Hancko hostuje z italské Fiorentiny. Ve dvaadvaceti letech v něm stále dřímá ohromný potenciál. Foto: Profimedia.cz
12
Fotogalerie

Škriniar, Schick, ale i jedno překvapení. Jak by vypadal společný československý tým?

Dříve Češi a Slováci tvořili jeden společný tým. Od té doby už sice uběhla řada let, napadlo vás někdy ale, jak by to vypadalo, kdyby se obě reprezentace zase spojily?

Bez názvu.jpg
Jak by vypadala současná československá reprezentace? (Foto: Profimedia.cz, koláž SportRevue.cz)

Čeští fotbalisté si v kvalifikaci zajistili postup na mistrovství Evropy, o které budou v baráži bojovat i Slováci. Napadlo vás ale někdy, jak by to vypadalo, kdyby se obě reprezentace zase spojily dohromady a vytvořily by společný výběr? My jsme ho, v rozestavení 3-5-2, poskládali. Najdete ho v následujících kapitolách. Poskládali byste to stejně, nebo byste to namíchali jinak?

Pokračování 2 / 12

Brankář – Martin Dúbravka

Martin Dúbravka SR.jpg

Česká brankářská škola je stále velmi kvalitní. Jiří Pavlenka s Tomášem Koubkem chytají v Bundeslize, Tomáš Vaclík je oporou Sevilly, jedničkou společného výběru by se ale stal Martin Dúbravka. Někdejší gólman Liberce a Sparty působí v Newcastlu a v Premier League předvádí parádní výkony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce – Pavel Kadeřábek

Pavel KAdeřábek ČR 18 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Obranné řady bez Pavla Kadeřábka? V reprezentaci v poslední době realita, protože ho ze sestavy vytlačil Vladimír Coufal. Opora Hoffenheimu ale stále neřekla poslední slovo, ne náhodou okolo něj před časem kroužil Inter Milán nebo AS Řím.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Obránce – Milan Škriniar

Milan Škriniar Slovensko.jpg

Hvězda slovenského fotbalu. Milan Škriniar v roce 2017 přestoupil ze Sampdorie do Interu Milán a ihned se stal oporou zadních řad. Okolo pětadvacetiletého slovenského stopera krouží i další evropské velkokluby.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Obránce - Dávid Hancko

Dávid Hancko SR.jpg

Jeho výhodou je, že může nastoupit jak na levém kraji obrany, tak i na postu stopera. Ten mu patří i ve Spartě, kde Dávid Hancko hostuje z italské Fiorentiny. Ve dvaadvaceti letech v něm stále dřímá ohromný potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Záložník – Ondrej Duda

Ondrej Duda Slovensko.jpg

Stejně jako Škriniar má 25 let. Patří Herthě Berlín, za kterou loni nastřílel jedenáct branek, v zimě ale odešel hostovat do anglického Norwiche a působí tak v Premier League. Než sezonu přerušil koronavirus, tak nastupoval pravidelně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník – Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka Slovensko.jpg

Další z hráčů slovenského týmu, který má hodně dobře našlápnuto. Pětadvacetiletý defenzivní záložník byl od roku 2017 ve španělském Vigu, odkud v zimě přestoupil za dvacet milionů eur do Neapole, kde by rád navázal na výkony Marka Hamšíka, který v klubu působil téměř dvanáct let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník – Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 18 Pavel Mazáč Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Společný tým by nemohl fungovat ani bez Tomáše Součka. Nejlepší český fotbalista současnosti patří k pilířům českého národního týmu a skvělé výkony předváděl i ve Slavii. Na podzim se ukázal v Lize mistrů a v zimě zamířil na hostování s opcí do West Hamu. Pokud ho anglický klub koupí, tak se Souček stane nejdražším ligovým hráčem všech dob.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Záložník – Marek Hamšík

Marek Hamšík Slovensko.jpg

Dvaatřicetiletý Marek Hamšík sice před rokem opustil Neapol a odešel do čínského klubu Ta-lien I-fang, na slovenskou reprezentaci ale nezanevřel. V čínské Super League zatím odehrál 28 zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník - Jakub Jankto

Jakub Jankto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na kraji záložní řady by mohl operovat Jakub Jankto, jenž má v české reprezentaci pevné místo. Po přesunu do Sampdorie sice nedostává tolik prostoru, kolik by si přál, trenér Jaroslav Šilhavý ale čtyřiadvacetiletému záložníkovi hodně věří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník – Patrik Schick

Patrik Schick ČR 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Útočnou jedničkou českého týmu je Patrik Schick, který aktuálně jedná o přestupu z AS Řím do Lipska, kde úspěšně hostuje. Pevné místo by měl i ve společné reprezentaci.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Útočník - Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK MAFRA Profimedia.jpg

Jedno překvapení na závěr. Ale proč ho nevyzkoušet? Sedmnáctiletý Adam Hložek je nejdražším hráčem Fortuna ligy a ve Spartě ví, jaký klenot v něm mají. V seniorské reprezentaci sice ještě nehrál, čas jeho premiéry se ale určitě blíží. Stejně jako velký přestup do ciziny.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud