Škrty na Letné. 4 hráči, kteří v minulých dnech odešli ze Sparty

Ve fotbalové Spartě se v posledních dnech událo několik změn. Žádná nová posila už nepřišla, několik hráčů ale z Letné odešlo.

Sparta byla v létě na přestupovém trhu aktivní. Kádr rudého celku ale není nafukovací a pro některé hráče už v něm místo nezbylo. Jména čtyř fotbalistů, kteří v posledních dnech odešli z Letné, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Andreas Vindheim

Bez názvu.jpg

Osmadvacetiletý norský obránce přišel do Sparty v létě roku 2019. Vysoká očekávání ale nenaplnil. Trápily do taky zdravotní problémy, a tak za Pražany v lize odehrál jen 44 zápasů. Hostoval v německém Schalke i norském Lilleströmu a teď z Letné odešel znovu. Andreas Vindheim zamířil na hostování do Teplic, v zimě se však může v případě potřeby vrátit do Sparty.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Casper Höjer

Casper Hojer 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dánský bek dorazil do Prahy před dvěma lety z Aarhusu. V loňské sezoně dal dva góly, ke kterým přidal osm nahrávek, vinou zdravotních problémů ale v lize v minulém ročníku zasáhl jen do 21 zápasů. Letos už osmadvacetiletý Casper Höjer šanci nedostal a podepsal tříletý kontrakt s tureckým Rizesporem.

Foto:  Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Martin Minčev

Martin Minčev Sparta 23 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Na tři roky odešel do Rizesporu taky Martin Minčev. Dvaadvacetiletý bulharský ofenzivně laděný reprezentant přišel do Sparty v roce 2020 za více než 50 milionů korun, v rudém dresu se ale nikdy nedokázal nastálo prosadit do sestavy. V loňském ročníku dal pět branek a přidal tři nahrávky, letos byl v lize v akci třikrát.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Kryštof Daněk

Kryštof Daněk Sparta 23.jpg

Do Sparty přišel před rokem z Olomouce. Na začátku hrál pravidelně, postupem času se ale ze sestavy vytrácel. Do letošního ligového ročníku ještě nezasáhl, a tak půjde sbírat zkušenosti jinam. Dvacetiletý Kryštof Daněk odešel hostovat do Pardubic.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud