Asger Sørensen Dánský stoper dorazil na Letnou z druholigového německého Norimberku. Rychle se stal lídrem zadních řad a jedním z klíčových hráčů rudého týmu. V defenzivě je Asger Sørensen velmi jistý, navrch přidal i pět důležitých branek.
 Jaroslav Zelený Dříve působil i ve Slavii, v Edenu se ale moc neprosadil. Sešívané barvy vyměnil za Jablonec a na severu Čech nabral skvělou formu. V létě se stěhoval do Sparty a sázka na něj se Pražanům vyplácí. Třicetiletý obránce má pevný flek v sestavě, na jaře je Jaroslav Zelený jedním z nejlepších hráčů Sparty.
 Kaan Kairinen Sparta v zimě přivedla čtyři zahraniční posily. Jednoznačně nejlépe se z nich prezentuje finský reprezentant Kaan Kairinen, který se usadil v základní sestavě. Čtyřiadvacetiletý záložník se uvedl skvěle, na kontě má jeden gól a čtyři nahrávky.
 Lukáš Sadílek Ve Slovácku měl své místo jisté, zato ve Spartě musel o flek bojovat. Šestadvacetiletý záložník ale tuto výzvu zvládl a stal se jedním ze základních stavebních kamenů rudého týmu. Lukáš Sadílek hraje pravidelně, na kontě má i tři góly a čtyři nahrávky. Zřejmě je jen otázkou času, kdy se, stejně jako jeho mladší bratr Michal, dostane i do reprezentace.
6
Fotogalerie

Skvělé nákupy. 6 posil trenéra Priskeho, díky kterým Sparta míří za vysněným titulem

Na Letné je obrovský tlak. Není divu, že spousta posil ve Spartě už v minulosti selhala. Současný kouč Pražanů Brian Priske si však na přestupovém trhu nepočíná vůbec zle.

Sparta bývá na přestupovém trhu vždy aktivní. Posilovala loni v létě i během zimy. Od některých hráčů se čekalo víc, další ale září a táhnou tým za titulem. Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Matěj Kovář

Matěj Kovář Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý gólman přišel do Sparty na začátku září na hostování z Manchesteru United. Ihned se postavil mezi tři tyče a do brány už nikoho jiného nepustil. Matěj Kovář je oporou Sparty a jedním z nejlepších gólmanů ligy. V zákulisí se však spekuluje o tom, že by si jej United mohli stáhnout zpátky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Asger Sørensen

Asger Sorensen Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Dánský stoper dorazil na Letnou z druholigového německého Norimberku. Rychle se stal lídrem zadních řad a jedním z klíčových hráčů rudého týmu. V defenzivě je Asger Sørensen velmi jistý, navrch přidal i pět důležitých branek.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jaroslav Zelený

Jaroslav Zelený Sparta Foto Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Dříve působil i ve Slavii, v Edenu se ale moc neprosadil. Sešívané barvy vyměnil za Jablonec a na severu Čech nabral skvělou formu. V létě se stěhoval do Sparty a sázka na něj se Pražanům vyplácí. Třicetiletý obránce má pevný flek v sestavě, na jaře je Jaroslav Zelený jedním z nejlepších hráčů Sparty.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Kaan Kairinen

Kaan Kairinen Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta v zimě přivedla čtyři zahraniční posily. Jednoznačně nejlépe se z nich prezentuje finský reprezentant Kaan Kairinen, který se usadil v základní sestavě. Čtyřiadvacetiletý záložník se uvedl skvěle, na kontě má jeden gól a čtyři nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Lukáš Sadílek

Lukáš Sadílek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Slovácku měl své místo jisté, zato ve Spartě musel o flek bojovat. Šestadvacetiletý záložník ale tuto výzvu zvládl a stal se jedním ze základních stavebních kamenů rudého týmu. Lukáš Sadílek hraje pravidelně, na kontě má i tři góly a čtyři nahrávky. Zřejmě je jen otázkou času, kdy se, stejně jako jeho mladší bratr Michal, dostane i do reprezentace.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jan Kuchta

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Úvod sezony mu nevyšel, dostal dlouhý trest, navíc se trápil i střelecky. Jan Kuchta se ale poté rozjel a nyní je s 13 góly nejlepším kanonýrem Pražanů. Na Letné hostoval z Lokomotivu Moskva, Sparta ale vytáhla tučný balík peněz a šestadvacetiletého reprezentačního útočníka získala natrvalo.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud