David Pavelka – 24,3 mil. korun Sparta o příchod reprezentačního středopoloaře loni hodně stála, jeho přestup ale na podzim dotáhla na poslední možnou chvíli. David Pavelka, jenž už na Letné před lety působil, se ihned stal důležitou součástí týmu a zabydlel se v základní sestavě. V uplynulém ročníku zasáhl do 25 zápasů a vstřelil i dvě branky. 
 Ladislav Krejčí - 27 mil. korun Když před sedmi lety přestupoval do italské Boloni, získala za něj Sparta zhruba sto milionů korun. Jenže v Itálii si nevybudoval takovou pozici, jakou si přál, a tak se v létě roku 2020 vrátil do Prahy. Letenští za něj zaplatili 27 milionů korun, ovšem od návratu třicetiletého krajního záložníka čekali víc. Loni zasáhl do 15 duelů, letos nikde nehrál.
 Michal Trávník – 30 mil. korun V sezoně 2018/19 dal za Jablonec deset branek a přidal stejný počet asistencí. O Michala Trávníka byl na přestupovém trhu zájem, sledovaly ho kluby z Anglie, Německa nebo Ruska, on ale nakonec zamířil za třicet milionů korun do Sparty. Jenže na Letné na své výkony ze severu Čech nenavázal, v lize nedal během dvou let ani jeden gól a pak zamířil hostovat do Turecka. Letos působil ve Slovácku.
 Kryštof Daněk - 30 mil. korun Dvacetiletý Kryštof Daněk přišel do Sparty v létě z Olomouce, která jeho prodejem získala okolo 30 milionů korun. Daněk na Letné začal skvěle, postupem času ale o své místo přišel. Na jaře chodil do hry z lavičky náhradníků, na zisku titulu se podílel dvěma góly a třemi nahrávkami. V létě ho čeká tvrdý boj o místo.
13
Fotogalerie

Skvělé nákupy i vyhozené miliony. 13 nejdražších hráčů, které do Sparty přivedl Tomáš Rosický

Tomáš Rosický se stal sportovním ředitelem Sparty v zimě roku 2018. Od té doby přišla na Letnou řada nových hráčů. A několik z nich bylo hodně drahých.

Sparta v čele s Tomášem Rosickým koupila už řadu hráčů, ovšem ne vždy se jednalo o vydařené investice. Které Rosického posily byly nejdražší? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 14

Matěj Hanousek – 22,5 mil. korun

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý Matěj Hanousek, který dříve hrával i za Duklu, přišel do Sparty v polovině sezony 2018/19 z Jablonce. Letenští za něj zaplatili přes 22 milionů korun a Hanousek se rychle zabydlel na levém kraji obranné řady. Jenže jeho výkony nebyly takové, jak se od něj čekalo, zároveň byl častým terčem kritických fanoušků, a tak odešel na hostování do zahraničí. Nejprve do polské Wisly Krakov a poté Turecka, kde působil i v tomto ročníku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 14

David Pavelka – 24,3 mil. korun 

David Pavelka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta o příchod reprezentačního středopolaře stála déle, nakonec jej přivedla v roce 2021. David Pavelka, jenž už na Letné před lety působil, se ihned stal důležitou součástí týmu a zabydlel se v základní sestavě, postupem času ale o svou pozici přišel. Letos dvaatřicetiletý záložník zasáhl do 15 zápasů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 14

Ladislav Krejčí - 27 mil. korun 

Ladislav Krejčí st. 21 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Když před sedmi lety přestupoval do italské Boloni, získala za něj Sparta zhruba sto milionů korun. Jenže v Itálii si nevybudoval takovou pozici, jakou si přál, a tak se v létě roku 2020 vrátil do Prahy. Letenští za něj zaplatili 27 milionů korun, ovšem od návratu třicetiletého krajního záložníka čekali víc. Loni zasáhl do 15 duelů, letos nikde nehrál.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 14

Michal Trávník – 30 mil. korun

Michal Trávník Sparta 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2018/19 dal za Jablonec deset branek a přidal stejný počet asistencí. O Michala Trávníka byl na přestupovém trhu zájem, sledovaly ho kluby z Anglie, Německa nebo Ruska, on ale nakonec zamířil za třicet milionů korun do Sparty. Jenže na Letné na své výkony ze severu Čech nenavázal, v lize nedal během dvou let ani jeden gól a pak zamířil hostovat do Turecka. Letos působil ve Slovácku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 14

Kryštof Daněk - 30 mil. korun

Kryštof Daněk Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Dvacetiletý Kryštof Daněk přišel do Sparty v létě z Olomouce, která jeho prodejem získala okolo 30 milionů korun. Daněk na Letné začal skvěle, postupem času ale o své místo přišel. Na jaře chodil do hry z lavičky náhradníků, na zisku titulu se podílel dvěma góly a třemi nahrávkami. V létě ho čeká tvrdý boj o místo.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 14

David Moberg Karlsson – 32 mil. korun

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý švédský záložník přišel do Sparty v sezoně 2018/19 za 32 milionů korun. Rychle si vybojoval místo v sestavě a zabydlel se na pravém kraji sparťanské zálohy. Na Letné prožil dobré i horší časy, v lize nakonec odehrál 71 zápasů, dal 19 branek a přidal 16 asistencí. Loni v zimě odešel za milion eur do Japonska.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 14

Andreas Vindheim – 33 mil. korun

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další sparťanská posila ze severu Evropy. Norský fotbalista Andreas Vindheim přišel do Sparty v létě roku 2019 ze švédského Malmö, jenže v úvodu angažmá se zranil a vypadl ze hry. Během tří sezon odehrál v lize 44 zápasů, ze Sparty pak odešel na hostování do Schalke a norského Lillestrømu. Co s ním bude dál?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 14

Bořek Dočkal – 34 mil. korun

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Patřil k lídrům Sparty, ta jej ale v roce 2017 prodala za více než 200 milionů korun do Číny. Bořek Dočkal však v Henanu nebyl příliš spokojený, působil i ve Philadelphii a na začátku roku 2019 se vrátil domů. Sparta za něj zaplatila 34 milionů korun a dvaatřicetiletý Dočkal se ihned vrátil do základní sestavy. Ještě loni zasáhl do 27 zápasů, pak ukončil kariéru.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 14

Kaan Kairinen - 37,5 mil. korun

Kaan Kairinen Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta v zimě přivedla čtyři cizince. Nejlépe si z nich vedl finský reprezentační záložník Kaan Kairinen, který si získal místo v základní sestavě a skvělými výkony pomohl k titulu. Čtyřiadvacetiletý záložník si do statistik připsal jeden gól a čtyři nahrávky, podle portálu transfermarkt.de za něj Sparta zaplatila norskému Lilleströmu okolo 37,5 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 14

Lukáš Haraslín - 37,5 mil. korun

Lukáš Haraslín Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant přišel do Sparty na podzim roku 2021. Loni ve Spartě hostoval z italského Sassuola, kterému Pražané v létě zaplatili přes 37 milionů korun a získali jej natrvalo. Sedmadvacetiletý Lukáš Haraslín dal během dvou let v české lize 11 branek a přidal stejný počet nahrávek.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 12 / 14

Martin Minčev - 54 mil. korun 

Martin Minčev Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý bulhraský reprezentant, který zvládá naskočit na všech ofenzivních postech, přišel do Sparty v létě roku 2020 za 54 milionů korun. V úvodní sezoně zasáhl jen do 14 ligových zápasů, pak ale začal dostávat více prostoru. Letošní ročník končil v základu, k titulu Sparty pomohl pěti góly.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 13 / 14

Dávid Hancko - 64 mil. korun 

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant ve Spartě dva roky hostoval z italské Fiorentiny. Poté ho Pražané vykoupili, k čemuž bylo potřeba vysázet 64 milionů korun. Hancko se tak rázem zařadil mezi nejdražší sparťanské hráče historie, na startu letošního ročníku ale odešel do nizozemského Feyenoordu, se kterým získal titul. Sparta za jeho prodej dostala 200 milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 14 / 14

Jan Kuchta - 88 mil. korun

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Jan Kuchta ještě v ročníku 2021/22 dával góly za Slavii. V zimě odešel do Lokomotivu Moskva, v létě se však vrátil na hostování do Prahy. Jenže ne do Edenu, ale do konkurenční Sparty. V té se rozjížděl pomaleji, zabrzdil ho i disciplinární trest, nakonec se ale dostal do tempa a se 14 góly byl nejlepším střelcem mistrovského týmu. Sparta na něj poté uplatnila opci a za Kuchtu zaplatila celkem téměř 90 milionů korun.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud