David Douděra Na pravém kraji slávistické obrany dříve kraloval Vladimír Coufal, jehož poté nahradil Alexander Bah. Ten v létě zamířil do Portugalska a do Edenu přišel z Mladé Boleslavi David Douděra, jenž dal v minulé sezoně deset branek. V sešívaných barvách se zatím trefil dvakrát. 
 David Hovorka  Slavii trápí problém se stopery. Mimo hru je i David Hovorka, který toho v Edenu za poslední roky moc nenahrál. V minulé sezoně zasáhl v lize jen do osmi duelů, letos na hřišti ještě nebyl. Slavii by se přitom vůdčí schopnosti devětadvacetiletého beka hodily jako sůl. 
 Tomáš Holeš Je jedno, kam ho postavíte, Tomáš Holeš vždy a všude odvede maximum. I on je sice aktuálně zraněný, jinak má ale místo v základní sestavě jisté. Ať už ve středu zálohy, nebo na stoperu. 
 David Jurásek  Slavia jej přivedla v zimě z Mladé Boleslavi. David Jurásek se v Edenu rozehrál k velmi dobrým výkonům, které jej vynesly až na širší reprezentační seznam. O místo se přetahuje s Oscarem, navrch má ale právě dvaadvacetiletý Jurásek. V lize letos dal dva góly a přidal čtyři nahrávky. 
11
Fotogalerie

Slavia bez cizinců. Podívejte se, jak by vypadala česká sestava sešívaných

Slavia v letošní sezoně nešlape tak, na co česká veřejnost bývala zvyklá. Důvodů je hned několik. Jako jeden z nich se uvádí i nadměrně vysoký počet cizinců.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský vždy uměl do sestavy citlivě zasazovat zahraniční fotbalisty, kteří doplňovali tuzemské hráče a lídry sešívané družiny. Letos je v Edenu cizinců hodně, Slavia by však zvládla poskládat i hodně silnou českou sestavu. Její podobu najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 12

Ondřej Kolář 

Ondřej Kolář Slavia.jpg

Na brankářském postu Slavii bota netlačí. Naopak, má z čeho vybírat. Do sezony vstupoval v roli jedničky Aleš Mandous, ten je ale aktuálně zraněný, a tak se do akce vrátil Ondřej Kolář, jenž byl dříve pasován do role reprezentační jedničky. Návrat na hřiště zvládl. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

David Douděra 

David Douděra Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Na pravém kraji slávistické obrany dříve kraloval Vladimír Coufal, jehož poté nahradil Alexander Bah. Ten v létě zamířil do Portugalska a do Edenu přišel z Mladé Boleslavi David Douděra, jenž dal v minulé sezoně deset branek. V sešívaných barvách se zatím trefil dvakrát. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 12

David Hovorka 

David Hovorka Slavia.jpg

Slavii trápí problém se stopery. Mimo hru je i David Hovorka, který toho v Edenu za poslední roky moc nenahrál. V minulé sezoně zasáhl v lize jen do osmi duelů, letos na hřišti ještě nebyl. Slavii by se přitom vůdčí schopnosti devětadvacetiletého beka hodily jako sůl. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Tomáš Holeš 

Tomáš Holeš Slavia 21 Vlastimil Vacek Právo Profimedi.jpg

Je jedno, kam ho postavíte, Tomáš Holeš vždy a všude odvede maximum. I on je sice aktuálně zraněný, jinak má ale místo v základní sestavě jisté. Ať už ve středu zálohy, nebo na stoperu. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 12

David Jurásek 

David Jurásek Slavia.jpg

Slavia jej přivedla v zimě z Mladé Boleslavi. David Jurásek se v Edenu rozehrál k velmi dobrým výkonům, které jej vynesly až na širší reprezentační seznam. O místo se přetahuje s Oscarem, navrch má ale právě dvaadvacetiletý Jurásek. V lize letos dal dva góly a přidal čtyři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Lukáš Masopust 

Lukáš Masopust Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Stejně jako řada dalších hráčů Slavie, i Lukáš Masopust se v poslední době potýká se zdravotními problémy. Pokud je ale devětadvacetiletý reprezentant a univerzál fit, tak má místo v sestavě. A je jedno, jestli nastoupí na křídle nebo na kraji obrany. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Ondřej Lingr 

Ondřej Lingr Slavia.jpg

Ofenzivní štírek působí ve Slavii třetí sezonu. Ta minulá mu vyšla parádně, dal 14  branek a patřil mezi nejlepší ligové kanonýry. Taky letos je čtyřiadvacetiletý Ondřej Lingr na hřišti hodně vidět, dosud se trefil čtyřikrát a přidal dvě nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Lukáš Provod 

Lukáš Provod Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia'.jpg

Kdyby se na jaře roku 2021 nezranil, odjel by na EURO a na šampionátu by nejspíš patřil do základní sestavy českého týmu. Tehdy byl v parádní formě, několik dalších měsíců ale musel vynechat. Letos pětadvacetiletý záložník, který může zahrát i na křídle, zasáhl do sedmi ligových duelů. Trefil se v nich dvakrát. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Petr Ševčík 

Petr Ševčík Slavia 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Býval považován za jednoho z nejlepších ligových fotbalistů. V jednu dobu byl možná dokonce nejlepší. Jenže ani Petr Ševčík, který si zahrál i na loňském EURU, nebyl v poslední době úplně fit. O důležitosti osmadvacetiletého záložníka však svědčí letošní statistiky – v osmi ligových duelech zaznamenal už pět gólových asistencí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Václav Jurečka 

Václav Jurečka Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Loni dal ještě v barvách Slovácka 17 branek. Spekulovalo se o jeho odchodu do Plzně, osmadvacetiletý Václav Jurečka ale nakonec zamířil do Slavie. Jeho výhodou je, že může hrát na několika ofenzivních pozicích - na hrotu, ale i na křídlech. V sedmi ligových startech za Slavii se zatím trefil jednou. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Stanislav Tecl 

Stanislav Tecl Slavia 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Mnozí ho už odepisovali, Stanislav Tecl ale ukázal, že ještě nepatří do starého a nepotřebného železa. Dvaatřicetiletý útočník má letos na kontě už devět ligových branek a je v čele tabulky střelců. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud