4. Ondřej Kricfaluši – 19 let (250 tisíc eur = cca 6 milionů korun)  Minutku po minutce sbíral v sezoně 2022/23 zkušenosti v nejvyšší soutěži obránce Ondřej Kričfaluši. Ligový debut si odbyl v  domácím utkání s Pardubicemi (7:0) a do konce podzimní části ročníku se na hřišti objevil ještě v dalších čtyřech střetnutích. Pokaždé, když byll v sestavě Slavie, jeho tým zvítězil a nikdy neinkasoval víc než jednu branku. Na jaře pak naskočil do akce jen jednou – na pět minut v derby se Spartou (3:3). Urostlý (skoro dvoumetrový) stoper má v Edenu podepsaný kontrakt do konce ročníku 2025/26, ale v aktuální sezoně sbíral zkušenosti ve druholigové Vlašimi, odkud se na konci roku vrátil do Prahy. Devatenáctiletý mladík si nevedl špatně. Ve 13 zápasech si zapsal do statistik dvě asistence, ale také čtyři žluté karty. Kontrakt v Edenu mu vyprší v roce 2026.
 3. El Hadji Malick Diouf - 19 let (1,3 milionu eur = cca 32 milionů korun)  Na konci prosince oslavil El Hadji Malick Diouf teprve 19. narozeniny, přesto za něj Slavia nyní zaplatila skoro 70 milionů korun norskému Trömso. Talentovaný senegalský zadák se na severu Evropy během posledních měsíců vypracoval mezi fotbalové zboží, jehož cena letí rychle nahoru. Herním stylem připomíná Davida Juráska, ve Slavii si od něj hodně slibují, což dokládá i kontrakt podepsaný do roku 2028.
 2. Matěj Jurásek – 20 let (3,5 milionu eur = cca 86 milionů korun)  Útočník Matěj Jurásek debutoval v nejvyšší soutěži dospělých už v ročníku 2020/21. V dresu pražské Slavie dostal šanci ve dvou zápasech. Následně byl z Edenu vyexpedován na hostování do konce sezony do Karviné, kde navzdory nízkému věku sbíral cenné minuty mezi zkušenými hráči. Na jaře roku 2022 pak hostoval ve Vlašimi. V minulé ligové sezoně se objevil v 21 střetnutích a blýskl se šesti góly a pěti nahrávkami. V té současné odehrál na podzim 13 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal k nim jednu asistenci. V Edenu dobře vědí, že v talentovaném mladíkovi mohou mít uložené peníze. Jeho tržní cena jde vytrvale nahoru. Smlouvu ve Slavii má podepsanou do roku 2027.
 1. Christos Zafeiris – 20 let (5 milionů eur = cca 123 milionů korun)  O athénského rodáka s norským pasem Christose Zafeirise stály kluby ze všech koutů Evropy, dvacetiletý mladík však na konci loňského ledna zakotvil ve Slavii. Sešívaní se o podpis šikovného záložníka velmi zajímali a norskému Haugesundu zaplatili okolo 64 milionů korun. Smlouvu podepsal do roku 2027 a nyní už má na kontě přes třicet zápasů v české lize a ve statistikách tři góly a čtyři asistence. Šestkrát byl oceněn jako nejlepší hráč utkání.
5
Fotogalerie

Slavia na nich může jednou vydělat. Kolik stojí 5 fotbalistů z Edenu, kteří ještě nemají 21 let?

V kádru pražské Slavie najdeme momentálně sedm třicátníků. Na druhé straně je v něm pětice borců, kteří ještě nemají 21 let a jsou nesmírně perspektivní, takže jejich tržní cena může v příštích letech výrazně růst.

Na přestupovém trhu je o hráče sešívaného klubu zájem. A v budoucnosti tomu asi nebude jinak. Zajímavý potenciál v sobě ukrývá pětice mladíků, kterým není víc než 20 let. Kolik tito hráči, na nichž klub jednou může pořádně vydělat, aktuálně stojí podle portálu TransferMarkt? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

5. Bolu Ogungbayi – 19 let (200 tisíc eur = cca 5 milionů korun)

Bolu Ogungbayi (2).jpg

Nigerijský forvard Bolu Ogungbayi přišel do Slavie v létě roku 2022. Nejprve nastupoval za tým do 19 let a v sedmi zápasech vstřelil deset branek. V sezoně 2022/23 zasáhl také do utkání mládežnické Ligy mistrů proti Genku. Od loňského léta patří rezervního týmu.

V letním přípravném období absolvoval soustředění s A mužstvem, trenérům se zalíbil a dočkal se už šance v první lize. Debut v prvním týmu si odbyl v předkole Evropské ligy proti Luhansku, v němž si připsal asistenti na druhý gól Slavie, který vstřelil Lukáš Masopust. Ligovou premiérou pro něj byl zářijový souboj s Karvinou. V Edenu zřejmě tuší, že by se z devatenáctiletého mladíka mohl jednou stát cenný hráč, takže neváhali a v listopadu mu nabídli k podpisu novou smlouvu, která je platná do konce ročníku 2027/28.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Ondřej Kricfaluši – 19 let (250 tisíc eur = cca 6 milionů korun)

Ondřej Kričfaluši.jpg

Minutku po minutce sbíral v sezoně 2022/23 zkušenosti v nejvyšší soutěži obránce Ondřej Kričfaluši. Ligový debut si odbyl v  domácím utkání s Pardubicemi (7:0) a do konce podzimní části ročníku se na hřišti objevil ještě v dalších čtyřech střetnutích. Pokaždé, když byll v sestavě Slavie, jeho tým zvítězil a nikdy neinkasoval víc než jednu branku. Na jaře pak naskočil do akce jen jednou – na pět minut v derby se Spartou (3:3).

Urostlý (skoro dvoumetrový) stoper má v Edenu podepsaný kontrakt do konce ročníku 2025/26, ale v aktuální sezoně sbíral zkušenosti ve druholigové Vlašimi, odkud se na konci roku vrátil do Prahy. Devatenáctiletý mladík si nevedl špatně. Ve 13 zápasech si zapsal do statistik dvě asistence, ale také čtyři žluté karty. Kontrakt v Edenu mu vyprší v roce 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. El Hadji Malick Diouf - 19 let (1,3 milionu eur = cca 32 milionů korun)

Diouf.jpg

Na konci prosince oslavil El Hadji Malick Diouf teprve 19. narozeniny, přesto za něj Slavia nyní zaplatila skoro 70 milionů korun norskému Trömso. Talentovaný senegalský zadák se na severu Evropy během posledních měsíců vypracoval mezi fotbalové zboží, jehož cena letí rychle nahoru. Herním stylem připomíná Davida Juráska, ve Slavii si od něj hodně slibují, což dokládá i kontrakt podepsaný do roku 2028.

Foto: slavia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Matěj Jurásek – 20 let (3,5 milionu eur = cca 86 milionů korun)

Matěj Jurásek-Slavia.jpg

Útočník Matěj Jurásek debutoval v nejvyšší soutěži dospělých už v ročníku 2020/21. V dresu pražské Slavie dostal šanci ve dvou zápasech. Následně byl z Edenu vyexpedován na hostování do konce sezony do Karviné, kde navzdory nízkému věku sbíral cenné minuty mezi zkušenými hráči. Na jaře roku 2022 pak hostoval ve Vlašimi.

V minulé ligové sezoně se objevil v 21 střetnutích a blýskl se šesti góly a pěti nahrávkami. V té současné odehrál na podzim 13 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal k nim jednu asistenci. V Edenu dobře vědí, že v talentovaném mladíkovi mohou mít uložené peníze. Jeho tržní cena jde vytrvale nahoru. Smlouvu ve Slavii má podepsanou do roku 2027.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Christos Zafeiris – 20 let (5 milionů eur = cca 123 milionů korun)

Christos Zafeiris.jpg

O athénského rodáka s norským pasem Christose Zafeirise stály kluby ze všech koutů Evropy, dvacetiletý mladík však na konci loňského ledna zakotvil ve Slavii. Sešívaní se o podpis šikovného záložníka velmi zajímali a norskému Haugesundu zaplatili okolo 64 milionů korun. Smlouvu podepsal do roku 2027 a nyní už má na kontě přes třicet zápasů v české lize a ve statistikách tři góly a čtyři asistence. Šestkrát byl oceněn jako nejlepší hráč utkání.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud