Christ Tiéhi (Pobřeží slonoviny) - 450 tis. eur   Narodil se sice ve Francii, v mládežnické kategorii ale reprezentoval Pobřeží slonoviny. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník se v České republice objevil v roce 2020 v Opavě, odkud ho poté přivedl Liberec. V létě se pak stal jednou z posil Slavie.  
 Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny) - 1 mil. eur  V září mu sice bude už 34 let, do starého železa ale rozhodně nepatří. Naopak, zkušený záložník z Pobřeží slonoviny loni odehrál velmi dobrou sezonu, kterou korunoval i několika důležitými góly. Taky letos na něj budou v Edenu hodně spoléhat. 
 Yira Sor (Nigérie) - 2,2 mil. eur   Slavia jej přivedla v zimě z Baníku, kterému zaplatila okolo třiceti milionů korun. Dvaadvacetiletý rychlonohý ofenzivní štírek z Nigérie zazářil na mezinárodní scéně a dával důležité góly v Konferenční lize, v domácí soutěži se ale trefil jen jednou. V Edenu však moc dobře ví, že se v něm ukrývá hodně velký potenciál, jeho cena půjde ještě nahoru. 
 Oscar Dorley (Libérie) - 3,5 mil. eur   Když do Edenu přicházel z Liberce, počítalo se s ním spíše do středu zálohy. Čtyřiadvacetiletý liberijský reprezentant ale začal nastupovat na levém kraji obrany, odkud vytlačil i kapitána Jana Bořila. Aktuálně bojuje o místo s Davidem Juráskem. 
6
Fotogalerie

Slavia plná cizinců. Podívejte se, kolik stojí fotbalisté z Afriky, kteří působí v Edenu

Slavia vstoupila do nové sezony s hodně širokou soupiskou. Na té figuruje i řada cizinců.

Konkurence v sešívaném kádru je obrovská. Kouč Jindřich Trpišovský má k dispozici několik českých reprezentantů, ale taky řadu cizinců, mezi nimiž aktuálně figuruje i šest Afričanů. Jaké jsou (podle portálu transfermarkt.de) jejich tržní hodnoty? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Moses Usor (Nigérie) - 100 tis. eur 

Moses Usor Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Portál transfermarkt.de mu dal hodně nízkou cenovku, to se ale patrně brzy změní. Dvacetiletý Moses Usor zaujal v přípravě trenérský štáb Slavie a vybojoval si místo v prvním týmu. Mladý nigerijský útočník zřejmě dostane hodně prostoru, jeho hvězda může vylétnout. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Christ Tiéhi (Pobřeží slonoviny) - 450 tis. eur 

Christ Tiéhi Liberec.jpg

Narodil se sice ve Francii, v mládežnické kategorii ale reprezentoval Pobřeží slonoviny. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník se v České republice objevil v roce 2020 v Opavě, odkud ho poté přivedl Liberec. V létě se pak stal jednou z posil Slavie.  

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny) - 1 mil. eur 

Ibrahim Traoré Slavia 21 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V září mu sice bude už 34 let, do starého železa ale rozhodně nepatří. Naopak, zkušený záložník z Pobřeží slonoviny loni odehrál velmi dobrou sezonu, kterou korunoval i několika důležitými góly. Taky letos na něj budou v Edenu hodně spoléhat. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Yira Sor (Nigérie) - 2,2 mil. eur 

Yira Sor Slavia.jpg

Slavia jej přivedla v zimě z Baníku, kterému zaplatila okolo třiceti milionů korun. Dvaadvacetiletý rychlonohý ofenzivní štírek z Nigérie zazářil na mezinárodní scéně a dával důležité góly v Konferenční lize, v domácí soutěži se ale trefil jen jednou. V Edenu však moc dobře ví, že se v něm ukrývá hodně velký potenciál, jeho cena půjde ještě nahoru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Oscar Dorley (Libérie) - 3,5 mil. eur 

Oscar Slavia 21.jpg

Když do Edenu přicházel z Liberce, počítalo se s ním spíše do středu zálohy. Čtyřiadvacetiletý liberijský reprezentant ale začal nastupovat na levém kraji obrany, odkud vytlačil i kapitána Jana Bořila. Aktuálně bojuje o místo s Davidem Juráskem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Peter Olayinka (Nigérie) - 6,5 mil. eur 

Peter Olayinka Slavia Feyenoord.jpg

Čekali jste, že v létě ze Slavie odejde? Určitě jste nebyli jediní. Nigerijský křídelník ale v Edenu zatím zůstává a chystá se už na pátou sezonu ve slávistických barvách. Stále je však možné, že během léta ještě odejde, o šestadvacetiletého Petera Olayinku byl vážný zájem v Turecku. Mimochodem, ze slávistického kádru je aktuálně dražší jen Tomáš Holeš. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud