Slávistická náhrada za Lingra? Podívejte se, kterými kluby prošel Quadri Adediran

Slavia přichází o dalšího klíčového hráče, Ondřej Lingr míří do Feyenoordu. Místo něj by do Edenu mohl přijít Quadri Adediran.

Dvaadvacetiletý nigerijský útočník je hráčem Českých Budějovic. Jak se mu na jihu Čech vede? A kde Quadri Adediran působil předtím? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Novi Pazar

Bez názvu.jpg

Adediran na sebe poprvé upozornil v německém týmu Novi Pazar, se kterým si zahrál Berlínskou ligu. Svůj první start ozdobil gólem, celkově odehrál osm zápasů. Další dva duely a jeden gól přidal v poháru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

San Gwann

profimedia-0771429037.jpg

Z Německa se na začátku roku 2021 stěhoval na Maltu. Zamířil do celku San Gwann, který hrál druhou nejvyšší domácí soutěž. Adediran si připsal osm startů, ve kterých dal osm branek. Pak odešel do České republiky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Dukla Praha

profimedia-0636999945.jpg

V létě roku 2021 rodák z Lagosu zaujal na testech v Dukle, během úvodní sezony toho ale ve druhé lize moc neodehrál. Na podzim zasáhl do osmi soutěžních duelů (další dva přidal v béčku), gólově se však neprosadil a pak dlouho marodil. Zaujal až loni na podzim, ve 12 duelech Fortuna národní ligy dal dvě branky, přidal dvě asistence a v zimě se stěhoval znovu.

Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

České Budějovice

profimedia-0760602620.jpg

V nejvyšší české soutěži Adediran debutoval na začátku roku v duelu na půdě Slovácka. První gól dal ve svém pátém startu v utkání proti Slavii, kterou České Budějovice doma porazily 1:0. Na jaře se Adediran trefil ještě dvakrát, další trefu přidal v minulém kole proti Bohemians.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud