Slávistický kádr je stále široký. 4 další hráči, kteří ještě mohou odejít z Edenu

Slavia se chce po roční pauze vrátit na ligový trůn a zároveň touží dojít co nejdál v pohárové Evropě. I proto mají sešívaní hodně široký kádr.

Z Edenu už odešli Alexander Bah, Maksym Talovjerov nebo Denis Alijagič, pohyby směrem ven z kádru ale ještě nemusí být konečné. Jména čtyř hráčů, kteří by během léta mohli přestoupit jinam, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kolář 

Ondřej Kolář Slavia helma.jpg

Dříve byl jednou z hvězd ligy, kroužily okolo něj zahraniční kluby a on sahal po postu reprezentační jedničky. Jenže loni Ondřej Kolář vypadl z role a ve Slavii začal krýt záda Aleši Mandousovi. Zatím jsou v Edenu oba, pokud však někdo z gólmanského tandemu odejde, tak to bude sedmadvacetiletý Kolář. Jen už na něm sešívaní nevydělají tolik, co by za něj dostali dříve. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Peter Olayinka 

Peter Olayinka Slavia Feyenoord.jpg

Nigerijský křídelník je ve Slavii už pátou sezonu. Dříve se mluvilo o jeho možném odchodu do Itálie, pak se psalo o Německu, loni byl už dokonce jednou nohou v Kodani. Tentokrát ho lákají do Turecka, Peter Olayinka však v Edenu zůstává. Zatím... 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Srdjan Plavšič 

Srdjan Plavšič Slavia.jpg

Šestadvacetiletý srbský rychlík po loňské sezoně opustil Spartu, kde mu skončila smlouva, a coby volný hráč zamířil do Slavie. V Edenu si od něj hodně slibovali, balkánský křídelník ale nepřesvědčil. V lize si připsal 24 startů, dal ale jen jeden gól a přidal tři nahrávky. Zkoušel to i na kraji obrany, pevný flek v sestavě si však nezískal. Sešívaní s ním už nepočítají. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Daniel Samek 

Daniel Samek Slavia 21.jpg

Osmnáctiletý Daniel Samek byl jedním z objevů loňského ročníku. Hlavně tedy podzimu, během něhož se zabydlel ve slávistické sestavě. Talentovaný záložník zasáhl do 19 ligových zápasů a dal i tři góly, během jara už ale tolik prostoru nedostával. Na novou sezonu se proto chystal s Mladou Boleslaví, pak na něj ale přišla nabídka z italského Lecce, které je nováčkem Serie A. Sešívaní by za něj chtěli okolo padesáti milionů korun, Lecce ale nabízí zhruba polovinu. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud