EURO 1996 (Anglie), ČR – Portugalsko 1:0 (0:0) Jedno z nejslavnějších vítězství v české historii. Češi se prodrali základní skupinou a ve čtvrtfinále narazili v Birminghamu na favorizované Portugalce. O osudu utkání rozhodl památný Poborského lob z 53. minuty, který český tým poslal do semifinále na Francouze. Jízdu Uhrinovy party pak zastavili až ve finále Němci.

EURO 1996 (Anglie), ČR – Portugalsko 1:0 (0:0)
Jedno z nejslavnějších vítězství v české historii. Češi se prodrali základní skupinou a ve čtvrtfinále narazili v Birminghamu na favorizované Portugalce. O osudu utkání rozhodl památný Poborského lob z 53. minuty, který český tým poslal do semifinále na Francouze. Jízdu Uhrinovy party pak zastavili až ve finále Němci.

 EURO 2008 (Švýcarsko), ČR – Portugalsko 1:3 (1:1) Češi si po úvodní vydřené výhře nad domácími Švýcary chtěli vyšlápnout i na Portugalce. Ti už od osmé minuty po trefě Deca vedli, na druhé straně ale rychle odpověděl Sionko. Čeští fotbalisté odehráli dobré utkání, proti favoritovi se drželi, ve druhé půli ale rozhodli Ronaldo s Quaresmou.
 EURO 2012 (Polsko), ČR – Portugalsko 0:1 (0:0) Češi se na EURU v Polsku a na Ukrajině oklepali z úvodního výprasku s Ruskem, ve skupině zdolali Řeky i Poláky a postoupili mezi osmičku nejlepších. Ve čtvrtfinále drželi s Portugalci nerozhodný stav až do 79. minuty, kdy hlavičkou rozhodl Ronaldo.
 Liga národů (Portugalsko), Portugalsko – ČR 2:0 (2:0) Znovu se Češi a Portugalci potkali až po deseti letech, tentokrát v utkání Ligy národů. Domácí rozhodli mezi 33. a 38. minutou, kdy Staňka překonali Cancelo a Guedes. Ve zbytku utkání už si Portugalsko náskok bez problémů pohlídalo.
 Liga národů (ČR), ČR – Portugalsko 0:4 (0:2) Dosud poslední měření sil nedopadlo pro český tým vůbec dobře a Portugalci vyhráli utkání Ligy národů v Praze 4:0. Hosté překonali Vaclíka dvakrát už v první půli, v jejímž závěru navíc Schick neproměnil penaltu. Po změně stran favorit přidal další dvě branky.
5
Fotogalerie

Slavný lob a pak čtyři porážky. Připomeňte si fotbalové bitvy Čechů s Portugalci

Čeští fotbalisté dnes vstupují do evropského šampionátu. V úvodním duelu je hned čeká jeden z favoritů – silné Portugalsko.

Portugalci mají v kádru nestárnoucí legendu Cristiana Ronalda, ale i spoustu dalších hvězd z evropských velkoklubů. V utkání budou velkým favoritem.

Ve prospěch Portugalců hraje i vzájemná bilance s českým týmem. Jak dopadlo pět posledních zápasů těchto soupeřů? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

EURO 1996 (Anglie), ČR – Portugalsko 1:0 (0:0)

Bez názvu.jpg

Jedno z nejslavnějších vítězství v české historii. Češi se prodrali základní skupinou a ve čtvrtfinále narazili v Birminghamu na favorizované Portugalce. O osudu utkání rozhodl památný Poborského lob z 53. minuty, který český tým poslal do semifinále na Francouze. Jízdu Uhrinovy party pak zastavili až ve finále Němci.

Branka: 53. Poborský.

ČR: Kouba – Kadlec, Suchopárek, Horňák – Němec, Němeček (90. Berger), Bejbl, Poborský, Šmicer (85. Kubík), Látal – Kuka. Trenér: Uhrin.

Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

EURO 2008 (Švýcarsko), ČR – Portugalsko 1:3 (1:1)

2008 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Češi si po úvodní vydřené výhře nad domácími Švýcary chtěli vyšlápnout i na Portugalce. Ti už od osmé minuty po trefě Deca vedli, na druhé straně ale rychle odpověděl Sionko. Čeští fotbalisté odehráli dobré utkání, proti favoritovi se drželi, ve druhé půli ale rozhodli Ronaldo s Quaresmou.

Branky: 17. Sionko - 8. Deco , 63. Ronaldo , 90. Quaresma.

ČR: Čech - Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski - Sionko , Matějovský (68. Vlček), Galásek (73. Koller), Polák, Plašil (85. Jarolím) - Baroš. Trenér: Brückner.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

EURO 2012 (Polsko), ČR – Portugalsko 0:1 (0:0)

2012 MICHAL ŠULA MAFRA Profimedia.jpg

Češi se na EURU v Polsku a na Ukrajině oklepali z úvodního výprasku s Ruskem, ve skupině zdolali Řeky i Poláky a postoupili mezi osmičku nejlepších. Ve čtvrtfinále drželi s Portugalci nerozhodný stav až do 79. minuty, kdy hlavičkou rozhodl Ronaldo.

Branka: 79. Ronaldo.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Jiráček, Plašil,  Hübschman (86. Pekhart), Darida (61. Rezek), Pilař - Baroš. Trenér: Bílek.

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Liga národů (Portugalsko), Portugalsko – ČR 2:0 (2:0)

2022 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Znovu se Češi a Portugalci potkali až po deseti letech, tentokrát v utkání Ligy národů. Domácí rozhodli mezi 33. a 38. minutou, kdy Staňka překonali Cancelo a Guedes. Ve zbytku utkání už si Portugalsko náskok bez problémů pohlídalo.

Branky: 33. Cancelo, 38. Guedes

ČR: Staněk - Zima, Brabec, Matějů (80. Král) - Coufal, Souček, Sadílek, Havel (46. Jemelka) - Lingr (46. Pešek), Kuchta (46. Jurečka), Hložek (73. Vlkanova). Trenér: Šilhavý.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Liga národů (ČR), ČR – Portugalsko 0:4 (0:2)

profimedia-0725996158.jpg

Dosud poslední měření sil nedopadlo pro český tým vůbec dobře a Portugalci vyhráli utkání Ligy národů v Praze 4:0. Hosté překonali Vaclíka dvakrát už v první půli, v jejímž závěru navíc Schick neproměnil penaltu. Po změně stran favorit přidal další dvě branky.

Branky: 33. a 52. Dalot, 45+2. B. Fernandes, 82. Jota.

ČR: Vaclík – Zima, Brabec (22. Kúdela), Jemelka – Coufal, Souček (C) (77. Kuchta), Král, Zelený (63. Vlkanova) – Barák (63. Ševčík), Schick, Hložek (63. Černý). Trenér: Šilhavý.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud