Aleš Hruška (33 let).  Je o dva roky mladší než Kozáčik a v současné době je pevnou plzeňskou jedničkou. V letošní sezoně zasáhl do dvaceti zápasů, ve kterých dostal 18 branek a vychytal osm čistých kont. Kouč Vrba je s jeho výkony očividně spokojený. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Roman Hubník (34 let).  Stále je klíčovým stoperem plzeňského kádru. V sestavě se točí Luděk Pernica, Jakub Brabec či Lukáš Hejda, čtyřiatřicetiletý Roman Hubník má ale i nadále pevnou pozici. Uhájí ji i na příští sezonu? Foto: Profimedia.cz
 David Limberský (35 let).  Stále má pevné místo na levém kraji obrany a i nadále podává velmi dobré výkony. Ovšem to nejlepší už má David Limberský, jenž letos zaznamenal čtyři gólové asistence, za sebou. I proto Viktorka už v předstihu přivedla o pět let mladšího Adama Hlouška. Foto: Profimedia.cz
 Milan Petržela (35 let).  Řadu let patřil ke klíčovým hráčům plzeňského týmu. Jenže role Milana Petržela slábne. Letos zasáhl do dvaceti zápasů, na jaře však hrál jen čtyřikrát a pouze v Teplicích se dostal do základní sestavy.  V sezoně dal gól a přidal dvě nahrávky, v Plzni od něj bývalí zvykli na jiná čísla. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Soumrak plzeňských veteránů. Podívejte se, jak si letos (ne)vedli Limberský a spol.

Stále ještě mistrovská Viktorka pokračuje v obměně kádru. Plzeň už v předstihu oznámila příchod Adama Hlouška a další posily přivede i během přestupového období. Kdo naopak západočeskou kabinu opustí?

Získali pět titulů, dvakrát si zahráli základní skupinu Ligy mistrů, je však více než jasné, že v Plzni musí nastat generační obměna. Motory, které dříve Viktorku táhly, už totiž pořádně drhnou. Jak si letos vedli zkušení Limberský a spol.? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Matúš Kozáčik (35 let)

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Řadu let byl neotřesitelnou plzeňskou jedničku. Také letošní sezonu zahájil v bráně, v lize ale odchytal jen deset zápasů a naposledy se v bráně ukázal na konci září ve vítězném duelu se Spartou. Co s ním bude dál?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

Aleš Hruška (33 let)

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Je o dva roky mladší než Kozáčik a v současné době je pevnou plzeňskou jedničkou. V letošní sezoně zasáhl do dvaceti zápasů, ve kterých dostal 18 branek a vychytal osm čistých kont. Kouč Vrba je s jeho výkony očividně spokojený.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 8

Roman Hubník (34 let)

Roman Hubník.jpg

Stále je klíčovým stoperem plzeňského kádru. V sestavě se točí Luděk Pernica, Jakub Brabec či Lukáš Hejda, čtyřiatřicetiletý Roman Hubník má ale i nadále pevnou pozici. Uhájí ji i na příští sezonu?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 8

David Limberský (35 let)

David Limberský Plzeň 4.jpg

Stále má pevné místo na levém kraji obrany a i nadále podává velmi dobré výkony. Ovšem to nejlepší už má David Limberský, jenž letos zaznamenal čtyři gólové asistence, za sebou. I proto Viktorka už v předstihu přivedla o pět let mladšího Adama Hlouška.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 8

Milan Petržela (35 let)

Milan Petržela a Hubník.jpg

Řadu let patřil ke klíčovým hráčům plzeňského týmu. Jenže role Milana Petržela slábne. Letos zasáhl do dvaceti zápasů, na jaře však hrál jen čtyřikrát a pouze v Teplicích se dostal do základní sestavy.  V sezoně dal gól a přidal dvě nahrávky, v Plzni od něj bývali zvyklí na jiná čísla.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 8

Daniel Kolář (33 let)

Daniel Kolář Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Loni se po roční pauze vrátil do Plzně a stal se důležitým článkem na cestě za titulem. Jenže v aktuálním ročníku Daniel Kolář vinou zranění a operace Achillovy šlachy zasáhl jen do dvou zápasů. Naposledy hrál v září proti Jablonci. Co s třiatřicetiletým záložníkem bude dál?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 8

Marek Bakoš (36 let)

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený slovenský útočník strávil podzim na hostování v Trnavě, v zimní přípravě se však hlásil zpět v plzeňské kabině. Jeho úloha na hřišti už ale není taková, na jakou býval zvyklý. Marek Bakoš na jaře naskočil jen do sedmi zápasů a pokaždé coby střídající hráč. Jeho dny ve Viktorce možná spějí ke konci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud