5. – 6. Hannover 96 – 12 utkání (7 výher, 2 remízy, 3 porážky)  V dresu tří klubů se postavil brankář Jaroslav Drobný mezi tyče proti hráčům Hannoveru v německé Bundeslize. Poprvé se tak stalo v sezoně 2006/07, kdy byl na hostování z anglického Ipswiche v Bochumi. V tomto střetnutí neinkasoval a radoval se z výhry 2:0. Dalších šest utkání proti tomuto sokovi pak absolvoval v barvách Herthy Berlín. V klubu strávil tři sezony a pouze jednou se fotbalisté Hannoveru mohli ve vzájemných soubojích radovat z toho, že zvítězili. Zbylých pět zápasů odehrál proti Hannoveru v letech 2010 až 2015 jako hráč Hamburku. Vzájemnou bilanci zakončil se sedmi výhrami, dvěma remízami a třemi porážkami. V polovině všech utkání udržel čisté konto a celkem inkasoval jen 11 branek.

5. – 6. Hannover 96 – 12 utkání (7 výher, 2 remízy, 3 porážky)
V dresu tří klubů se postavil brankář Jaroslav Drobný mezi tyče proti hráčům Hannoveru v německé Bundeslize. Poprvé se tak stalo v sezoně 2006/07, kdy byl na hostování z anglického Ipswiche v Bochumi. V tomto střetnutí neinkasoval a radoval se z výhry 2:0. Dalších šest utkání proti tomuto sokovi pak absolvoval v barvách Herthy Berlín. V klubu strávil tři sezony a pouze jednou se fotbalisté Hannoveru mohli ve vzájemných soubojích radovat z toho, že zvítězili. Zbylých pět zápasů odehrál proti Hannoveru v letech 2010 až 2015 jako hráč Hamburku. Vzájemnou bilanci zakončil se sedmi výhrami, dvěma remízami a třemi porážkami. V polovině všech utkání udržel čisté konto a celkem inkasoval jen 11 branek.

 5. – 6. Borussia Mönchengladbach – 12 utkání (5 výher, 3 remízy, 4 porážky)  Jestliže proti Hannoveru se Jaroslav Drobný postavil jako brankář tří různých celků, proti Mönchengladbachu to zvládl v tuctu utkání v barvách čtyř klubů. Vítěznou premiéru si odbyl v ročníku 2006/07 v dresu Bochumu, když udržel čisté konto. I další dvě střetnutí pro Borussi se mu povedly a vychytal v nich vítězství pro Herthu Berlín. V jejím dresu zvládl celkem čtyři zápasy. Následovalo šest utkání v sestavě Hamburku, v nichž vychytal dvě výhry a na konto si připsal i jednu gólovou asistenci. Naposled se proti Mönchengladbachu postavil v ročníku 2016/17 jako hráč Werderu Brémy, to však musel překousnout porážku 1:4. Přesto má s Borussií kladnou bilanci, která čítá pět vítězství, tři remízy a čtyři prohry. Celkem inkasoval od tohoto protivníka 11 gólů a pětkrát udržel čisté konto.
 3. – 4. VfL Wolfsburg – 13 utkání (3 výhry, 5 remíz, 5 porážek)  Třináct bundesligových utkání v dresech čtyř klubů absolvoval Jaroslav Drobný proti Wolfsburgu. Už první střetnutí v barvách Bochumi však naznačilo, že s tímto soupeřem nebude mít dobrou bilanci – jeho tým jej prohrál 1:3. Jako brankář Herthy se postavil „Vlkům“ v pěti zápasech – dvakrát vyhrál a jen jednou odcházel ze hřiště jako člen poraženého týmu. To když hrál v Hamburku, musel polykat jen hořké kapky – pětkrát byl v soubojích s Wolfsburgem mezi tyčemi, ale ani jednou neradoval z výhry. V posledním střetnutí, kdy už byl hráčem Brém, však vychytal v sezoně 2016/17 výhru 2:1.
 3. – 4. Schalke 04 – 13 utkání (1 výhra, 2 remízy, 10 porážek)  Na rozdíl od předchozích tří celků, s nimiž se Jaroslav Drobný potkával pouze v Bundeslize, postavil se Schalke 04 i v jednom utkání německého poháru DFB-Pokal. Bylo to v osmifinále soutěže v sezoně 2018/19, kdy hájil barvy Düsseldorfu. Na zápas asi nemá pěkné vzpomínky, protože Fortuna v něm prohrála 1:4. Mužstvo z Gelsenkirchenu asi český gólman moc v oblibě neměl. Ze 13 střetnutí, které proti němu odchytal, se radoval z vítězství pouze jednou. Bylo to hned v tom úvodním v ročníku 2006/07, kdy na domácím hřišti „jeho“ Bochum zaskočila v 31. kole Bundesligy tehdejšího lídra tabulky výhrou 2:1. Pak zaznamenal ještě dvě bezbrankové remízy - v dresu Herhy Berlín v sezoně 2008/09 a v barvách Hamburku v ročníku 2014/15. Desetkrát se ale ze hřiště poroučel se sklopenou hlavou a celkem inkasoval 21 branek.
 2. Bayern Mnichov – 14 utkání (1 výhra, 5 remíz, 8 porážek)  Od žádného celku neinkasoval Jaroslav Drobný tolik branek jako od Bayernu (37). Proti mnichovskému velkoklubu nastoupil čtrnáctkrát – až na jedinou pohárovou výjimku to bylo pokaždé v ligové soutěži. Z vítězství se ale radoval pouze jednou, a to v ročníku 2008/09, kdy s Herthou Berlín bral tři body za výhru 2:1. Dalších pět střetnutí skončilo remízou a sedmkrát triumfovali hráči Bayernu. Dvakrát inkasoval v utkání pět gólů, to ovšem nic nebylo proti hororovému střetnutí v Allianz Areně v sezoně 2014/15, kde prohrál s Hamburkem 0:8. Přesto však dokázal ve čtyřech zápasech udržet čisté konto.
6
Fotogalerie

Soupeři, na které nezapomene. 6 týmů, proti nimž odchytal Jaroslav Drobný nejvíc zápasů v kariéře

Hráčská kariéra brankáře Jaroslava Drobného trvala více než dvacet let, během nichž odchytal téměř pět stovek zápasů na klubové i reprezentační scéně. Kromě české soutěže působil i v německé, řecké a holandské lize.

Brankář Jaroslav Drobný se poprvé objevil v české nejvyšší fotbalové soutěži v sezoně 1999/2000 v dresu Českých Budějovic, kde strávil dvě sezony než přestoupil do řeckého Panioniosu. V roce 2002 si na krk pověsil zlatou medaili z mistrovství Evropy hráčů do 21 let, v seniorské reprezentaci však nastoupil jen do sedmi utkání. Měl smůlu, že v době jeho nejvyšší výkonnosti kraloval mezi tyčemi Petr Čech.

Když v roce 2021 ukončil v Českých Budějovicích hráčskou kariéru, měl na kontě 468 soutěžních utkání. S některými soupeři se střetl během více než dvaceti let pouze jednou, na jiné narážel poměrně často. V následujících kapitolách najdete šest protivníků, proti nimž odchytal nejvíc střetnutí.

Pokračování 2 / 7

5. – 6. Hannover 96 – 12 utkání (7 výher, 2 remízy, 3 porážky)

Jaroslav Drobný - Hamburk.jpg

V dresu tří klubů se postavil brankář Jaroslav Drobný mezi tyče proti hráčům Hannoveru v německé Bundeslize. Poprvé se tak stalo v sezoně 2006/07, kdy byl na hostování z anglického Ipswiche v Bochumi. V tomto střetnutí neinkasoval a radoval se z výhry 2:0. Dalších šest utkání proti tomuto sokovi pak absolvoval v barvách Herthy Berlín. V klubu strávil tři sezony a pouze jednou se fotbalisté Hannoveru mohli ve vzájemných soubojích radovat z toho, že zvítězili.

Zbylých pět zápasů odehrál proti Hannoveru v letech 2010 až 2015 jako hráč Hamburku. Vzájemnou bilanci zakončil se sedmi výhrami, dvěma remízami a třemi porážkami. V polovině všech utkání udržel čisté konto a celkem inkasoval jen 11 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. – 6. Borussia Mönchengladbach – 12 utkání (5 výher, 3 remízy, 4 porážky)

Jaroslav Drobný-Hamburk1.jpg

Jestliže proti Hannoveru se Jaroslav Drobný postavil jako brankář tří různých celků, proti Mönchengladbachu to zvládl v tuctu utkání v barvách čtyř klubů. Vítěznou premiéru si odbyl v ročníku 2006/07 v dresu Bochumi, když udržel čisté konto. I další dvě střetnutí pro Borussi se mu povedly a vychytal v nich vítězství pro Herthu Berlín. V jejím dresu zvládl celkem čtyři zápasy. Následovalo šest utkání v sestavě Hamburku, v nichž vychytal dvě výhry a na konto si připsal i jednu gólovou asistenci.

Naposled se proti Mönchengladbachu postavil v ročníku 2016/17 jako hráč Werderu Brémy, to však musel překousnout porážku 1:4. Přesto má s Borussií kladnou bilanci, která čítá pět vítězství, tři remízy a čtyři prohry. Celkem inkasoval od tohoto protivníka 11 gólů a pětkrát udržel čisté konto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

3. – 4. VfL Wolfsburg – 13 utkání (3 výhry, 5 remíz, 5 porážek)

Jaroslav Drobný - Brémy.jpg

Třináct bundesligových utkání v dresech čtyř klubů absolvoval Jaroslav Drobný proti Wolfsburgu. Už první střetnutí v barvách Bochumi však naznačilo, že s tímto soupeřem nebude mít dobrou bilanci – jeho tým jej prohrál 1:3. Jako brankář Herthy se postavil „Vlkům“ v pěti zápasech – dvakrát vyhrál a jen jednou odcházel ze hřiště jako člen poraženého týmu. To když hrál v Hamburku, musel polykat jen hořké kapky – pětkrát byl v soubojích s Wolfsburgem mezi tyčemi, ale ani jednou neradoval z výhry. V posledním střetnutí, kdy už byl hráčem Brém, však vychytal v sezoně 2016/17 výhru 2:1.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. – 4. Schalke 04 – 13 utkání (1 výhra, 2 remízy, 10 porážek)

Jaroslav Drobný - Düsseldorf.jpg

Na rozdíl od předchozích tří celků, s nimiž se Jaroslav Drobný potkával pouze v Bundeslize, postavil se Schalke 04 i v jednom utkání německého poháru DFB-Pokal. Bylo to v osmifinále soutěže v sezoně 2018/19, kdy hájil barvy Düsseldorfu. Na zápas asi nemá pěkné vzpomínky, protože Fortuna v něm prohrála 1:4.

Mužstvo z Gelsenkirchenu asi český gólman moc v oblibě neměl. Ze 13 střetnutí, které proti němu odchytal, se radoval z vítězství pouze jednou. Bylo to hned v tom úvodním v ročníku 2006/07, kdy na domácím hřišti „jeho“ Bochum zaskočila v 31. kole Bundesligy tehdejšího lídra tabulky výhrou 2:1. Pak zaznamenal ještě dvě bezbrankové remízy - v dresu Herhy Berlín v sezoně 2008/09 a v barvách Hamburku v ročníku 2014/15. Desetkrát se ale ze hřiště poroučel se sklopenou hlavou a celkem inkasoval 21 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Bayern Mnichov – 14 utkání (1 výhra, 5 remíz, 8 porážek)

Jaroslav Drobný - Hamburk2.jpg

Od žádného celku neinkasoval Jaroslav Drobný tolik branek jako od Bayernu (37). Proti mnichovskému velkoklubu nastoupil čtrnáctkrát – až na jedinou pohárovou výjimku to bylo pokaždé v ligové soutěži. Z vítězství se ale radoval pouze jednou, a to v ročníku 2008/09, kdy s Herthou Berlín bral tři body za výhru 2:1. Dalších pět střetnutí skončilo remízou a sedmkrát triumfovali hráči Bayernu. Dvakrát inkasoval v utkání pět gólů, to ovšem nic nebylo proti hororovému střetnutí v Allianz Areně v sezoně 2014/15, kde prohrál s Hamburkem 0:8. Přesto však dokázal ve čtyřech zápasech udržet čisté konto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Borussia Dortmund – 15 utkání (3 výhry, 4 remízy, 8 porážek)

Jaroslav Drobný - Brémy1.jpg

Sedm z 15 utkání, které odchytal Jaroslav Drobný proti Dortmundu, „jeho“ tým neprohrál. Hned v úvodním střetnutí v dresu Bochumi v sezoně 2006/07 se radoval z vítězství 2:0. Čisté konto pak ve vzájemných duelech udržel ještě třikrát. Celkem se v zápasech s Borussií třikrát radoval z výhry a čtyřikrát vychytal remízu.

Z 15 střetnutí jen jediné nebylo součástí bundesligového programu – bylo to v ročníku 2008/09, kdy na sebe mužstva narazila ve druhém kole německého poháru DFB-Pokal. Zápas došel až do prodloužení a vestfálský klub v něm urval výhru 2:1. Celkem inkasoval od „vos“ 23 gólů a v posledním utkání viděl ve 39. minutě červenou kartu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud