Sparta bez Čvančary. Podívejte se, kteří útočníci budou bojovat o místo na hrotu

Sparta přišla o Tomáše Čvančaru, který přestoupil do Německa. Na Letné však působí několik dalších útočníků.

Pražané půjdou do nové sezony opět hodně silní, zatím se však stále neví, kdo z útočníků dostane prostor od začátku. Z koho může kouč Brian Priske vybírat? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Václav Sejk

profimedia-0787748430 (1).jpg

V lize neodehrál za Spartu ani jednu minutu, přesto možná vstoupí do sezony v roli prvního útočníka. Václav Sejk má za sebou povedenou sezonu na hostování v Jablonci, za který dal sedm branek. V generálce proti Anderlechtu nastoupil v základní sestavě, objeví se v ní i v lize?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Kuchta

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Loňský ročník končil se 14 góly. Patřil k oporám Sparty, která proměnila jeho hostování z Lokomotivu Moskva v přestup. Jenže příprava šestadvacetiletému Janu Kuchtovi nesedla, na což upozornil také kouč Priske. Reprezentační forvard musí o svou pozici bojovat.

Foto:  Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Victor Olatunji

Victor Olatunji Liberec Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Poté, co Sparta prodala Tomáše Čvančaru, bylo jasné, že za něj přivede náhradu. Všechny indicie směřovaly do Liberce, což se taky nakonec potvrdilo. Na Letnou dorazil Victor Olatunji, který přišel pod Ještěd v zimě z Kypru. Třiadvacetiletý nigerijský forvard během jara nasázel osm branek a stal se kmenovým hráčem Slovanu. Prosadí se stejně i v Praze?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ofenzivní síla

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta nebude hrát jen na jednoho útočníka, trenér Priske má na výběr i z několika křídel. Sejka, Kuchtu nebo Olatunjiho budou z kraje hřiště doplňoval Lukáš Haraslín, Jakub Pešek nebo Kryštof Daněk. Ofenzivu Pražanů posílil také Veljko Birmančevič a šanci dostane i Martin Minčev (na snímku).

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud