Jaroslav Zelený  Jednatřicetiletý reprezentant patří v úvodu sezony ke klíčovým hráčům Sparty. Je na něj spoleh, pro tým je hodně platný jak v defenzivě, tak v podpoře útoku. Proti Limassolu ale neodehrál svou nejlepší partii, na hřišti přesto vydržel celých 90 minut.
 Jan Kuchta  Opět nastoupil na kraji útoku. Dřel, snažil se, nelze mu upřít bojovnost. Jenže od útočníků toho čekáte víc. Hlavně tedy góly! A Jan Kuchta se trefil naposledy před více než měsícem proti Teplicím. Ani proti Limassolu nebyl moc nebezpečný, v 65. minutě jej nahradil Adam Karabec.
 Victor Olatunji  Na hrotu sestavy místo Kuchty nastoupil Victor Olatunji. Ten se po nevýrazném rozjezdu dostává do tempa a v posledním ligovém utkání proti Slovácku dal i svůj první gól v rudých barvách. V souboji s Limassolem hrál od začátku, uhrál řadu soubojů, čekáte od něj ale víc.
 Lukáš Haraslín  Jeho poslední výkony musí soupeřům nahánět strach. V posledních dvou ligových zápasech dal tři góly a přidal dvě nahrávky, se šesti góly je nejlepším střelcem celé ligy. Pražané na něj hodně spoléhají, proti Kypřanům to ale nebyl jeho nejlepší výkon. Na posledních 25 minut jej nahradil Veljko Birmančevič.
5
Fotogalerie

Sparta návrat do Evropy zvládla, ale… 5 hráčů, kterým utkání s Limassolem nevyšlo

Sparta se vrátila do základní skupiny Evropské ligy. Zápas proti Arisu Limassol vyhrála 3:2, výkon měl ale k ideálu daleko.

Pražané kralují lize a úspěšně vstoupili také do bojů v Evropské lize. Nejdůležitější jsou body, některým hráčům ale zápas s Limassolem příliš nesedl. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Angelo Preciado

Bez názvu.jpg

Tomáš Wiesner s Janem Mejdrem v úvodu sezony nepřesvědčili, a tak do Sparty v září dorazil ekvádorský reprezentant Angelo Preciado. Drahá posila odehrála dvacet minut v ligovém zápase se Slováckem a proti Limassolu už se krajní bek postavil do základní sestavy. Svým výkonem ale rozhodně nenadchl, naopak, hodně toho pokazil.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Zelený

Jaroslav Zelený Sparta 23 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý reprezentant patří v úvodu sezony ke klíčovým hráčům Sparty. Je na něj spoleh, pro tým je hodně platný jak v defenzivě, tak v podpoře útoku. Proti Limassolu ale neodehrál svou nejlepší partii, na hřišti přesto vydržel celých 90 minut.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Kuchta

Jan Kuchta Sparta 23.jpg

Opět nastoupil na kraji útoku. Dřel, snažil se, nelze mu upřít bojovnost. Jenže od útočníků toho čekáte víc. Hlavně tedy góly! A Jan Kuchta se trefil naposledy před více než měsícem proti Teplicím. Ani proti Limassolu nebyl moc nebezpečný, v 65. minutě jej nahradil Adam Karabec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Victor Olatunji

Victor Olatunji Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na hrotu sestavy místo Kuchty nastoupil Victor Olatunji. Ten se po nevýrazném rozjezdu dostává do tempa a v posledním ligovém utkání proti Slovácku dal i svůj první gól v rudých barvách. V souboji s Limassolem hrál od začátku, uhrál řadu soubojů, čekáte od něj ale víc.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Haraslín

Lukáš Haraslín 23 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Jeho poslední výkony musí soupeřům nahánět strach. V posledních dvou ligových zápasech dal tři góly a přidal dvě nahrávky, se šesti góly je nejlepším střelcem celé ligy. Pražané na něj hodně spoléhají, proti Kypřanům to ale nebyl jeho nejlepší výkon. Na posledních 25 minut jej nahradil Veljko Birmančevič.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud