Alexander Salák Čtyřiatřicetiletý gólman v sezoně  2009/10 odchytal dva zápasy za Floridu. Poté působil na severu Evropy a několik let byl i v KHL. Naposledy účastník olympijských her v Soči i několika světových šampionátů chytal za Rigu, od konce loňského ročníku ale byl bez práce. Nedávno si plácl se Spartou, kde kryje záda Matěji Machovskému. Ten je sice jasnou jedničkou, zkušenosti Alexandera Saláka se však ještě mohou hodit. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Milan Jurčina Zkušený slovenský bek v NHL hrával za Boston, Washington, Columbus či New York Islanders. Do Sparty sedmatřicetiletý obránce, který si zahrál i na třech olympijských hrách, přišel v průběhu loňské sezony a v Praze jsou s jeho přínosem nadmíru spokojeni. Letos si zatím připsal dvanáct startů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Roman Horák Reprezentační útočník, který si v roce 2018 zahrál na olympijských hrách, v NHL nastupoval za Calgary a Edmonton. V roce 2014 se ale vrátil do Evropy a čtyři sezony oblékal dres Podolsku. Poslední dva roky působil ve Švédsku a v létě devětadvacetiletý Roman Horák zamířil do Sparty. V dosavadních 36 zápasech dal 15 branek a přidal 19 asistencí. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Řepík Dvaatřicetiletý sparťanský kapitán v zámoří čtyři roky oblékal dres Floridy. Poté působil ve Finsku či Švýcarsku, hrál i v KHL, byl v Liberci a několikrát oblékl i dres Sparty. Do té se definitivně vrátil před minulou sezonou a nyní je klíčovým hráčem pražského týmu. Letos má na kontě 39 (20+19) bodů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Sparta sází na velká jména. 5 hráčů se zkušenostmi z NHL, kteří ji mohou dovést k titulu

Vyjde už to letos? Možná ano. Sparta vládne extraligové tabulce a touží zaútočit na titul.

Bez názvu.jpg

Psal se rok 2007, když Sparta získala poslední extraligový titul. Od té doby se na vrchol nevrátila, letos to však touží změnit. Pražané vládnou tabulce a mají ty nejvyšší ambice. K jejich naplnění pomáhá i pět borců se zkušenostmi z NHL, kteří ve Spartě působí. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Alexander Salák

Alexander Salák Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý gólman v sezoně  2009/10 odchytal dva zápasy za Floridu. Poté působil na severu Evropy a několik let byl i v KHL. Naposledy účastník olympijských her v Soči i několika světových šampionátů chytal za Rigu, od konce loňského ročníku ale byl bez práce. Nedávno si plácl se Spartou, kde kryje záda Matěji Machovskému. Ten je sice jasnou jedničkou, zkušenosti Alexandera Saláka se však ještě mohou hodit.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Milan Jurčina

Milan Jurčina Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený slovenský bek v NHL hrával za Boston, Washington, Columbus či New York Islanders. Do Sparty sedmatřicetiletý obránce, který si zahrál i na třech olympijských hrách, přišel v průběhu loňské sezony a v Praze jsou s jeho přínosem nadmíru spokojeni. Letos si zatím připsal dvanáct startů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Roman Horák

Roman Horák SParta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Reprezentační útočník, který si v roce 2018 zahrál na olympijských hrách, v NHL nastupoval za Calgary a Edmonton. V roce 2014 se ale vrátil do Evropy a čtyři sezony oblékal dres Podolsku. Poslední dva roky působil ve Švédsku a v létě devětadvacetiletý Roman Horák zamířil do Sparty. V dosavadních 36 zápasech dal 15 branek a přidal 19 asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michal Řepík

Michal Řepík SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý sparťanský kapitán v zámoří čtyři roky oblékal dres Floridy. Poté působil ve Finsku či Švýcarsku, hrál i v KHL, byl v Liberci a několikrát oblékl i dres Sparty. Do té se definitivně vrátil před minulou sezonou a nyní je klíčovým hráčem pražského týmu. Letos má na kontě 39 (20+19) bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený útočník ještě v minulé sezoně hrál za Buffalo. Předtím působil v St. Louis či Bostonu, letos se ale v NHL s nikým nedohodl, a tak si plácl se Spartou. Nejprve na výpomoc, pak se ale obě strany dohodly na spolupráci do konce sezony. Za Spartu třiatřicetiletý Vladimír Sobotka dosud odehrál 25 zápasů a posbíral v nich 24 (4+10) bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud