Sparťanské mládí je v kurzu. 3 hráči z Letné, které chtějí známé zahraniční kluby

Sparta během léta přivedla několik posil. Už brzy ale nejspíš přijde o jednu z opor.

Před rokem Sparta prodala Adama Hložka, nyní zatím všechny své opory udržela. To by se ale brzy mělo změnit. Jména tří mladých hráčů rudého týmu, které chtějí v zahraničí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Vitík

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Dvacetiletý stoper má pevné místo ve sparťanské sestavě. Martin Vitík patří k pilířům rudého týmu, svými výkony už ovšem zaujal i v zahraničí. Podle nizozemských médií je na radaru Ajaxu, který jej má na seznamu potenciálních posil. Pražané by o něj přišli neradi, laso z Amsterdamu se ale jen tak neodmítá.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Adam Karabec

Adam Karabec Sparta 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Měl jít minimálně ve stopách Adama Hložka. Na Letné se s ním počítalo jako s náhradou za Bořka Dočkala, jenže Adam Karabec dosud neukázal to, na co má. Pevnou pozici pro něj nenašel ani kouč Brian Priske, na čemž se nejspíš nic nezmění ani v nové sezoně. Takže co dál? Jendou z možností je odchod do zahraničí. Konkrétně do italské Boloni, kterou dvacetiletý záložník zaujal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Čvančara

Tomáš Čvančara Sparta 23 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentační útočník nasázel v jízdě za titulem 12 branek. Kdyby se v ligovém finiši nezranil, mohlo jich být ještě víc, což pochopitelně neuniklo pozornosti zahraničních klubů. Největší zájem o něj projevila německý Mönchengladbach, do kterého dvaadvacetiletý útočník nakonec nejspíš zamíří. Sparta už jej uvolnila ze soustředění, bundesligový klub by za něj měl zaplatit okolo 280 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud