Sparťanské posily, které zatím nepřesvědčily. 3 cizinci, od nichž na Letné čekali víc

Sparta vládne tabulce Fortuna ligy, stále je ve hře o postup do jarních pohárových bojů v Evropě, jenže ne všechno na Letné funguje tak, jak by si přáli.

Sparta byla v létě aktivní na přestupovém trhu. Přivedla například dánského gólmana Petera Vindahla, který se stal jasnou jedničkou. Velmi dobré výkony podává i Srb Veljko Birmančevič, od dalších tří cizinců ale na Letné čekali víc. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

James Gomez (obránce, Gambie)

Bez názvu.jpg

Jednadvacetiletý gambijský reprezentant přišel do Sparty z dánského Horsensu, na Letné podepsal smlouvu na více let. V hierarchii stoperů se ale zatím moc vysoko nedostal a v lize si připsal jen pět startů. Při neúčasti Ladislava Krejčího a Filipa Panáka nastoupil v základu v důležitém utkání na půdě Rangers, ve Skotsku ale hořel. První gól zavinil, pod druhý se podepsal a o přestávce už zůstal v kabině. S návratem na hřiště to bude mít složité.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Angelo Preciado (obránce, Ekvádor)

Angelo Preciado Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Tomáš Wiesner a Jan Mejdr v úvodu sezony nepřesvědčili, a tak Sparta musela najít dalšího pravého beka. Nakonec získala Angela Preciada, kterého získala za více než 70 milionů korun z belgického Genku. Jenže pětadvacetiletý ekvádorský reprezentant rozhodně nezáří. V lize nastoupil čtyřikrát, ničím ale nezaujal. A moc velkým přínosem zatím není ani v Evropě.

Foto:  Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Victor Olatunji (útočník, Nigérie)

Victor Olatunji Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nigerijský útočník loni na jaře hostoval v Liberci, za který nastřílel osm branek. Slovan jej v létě koupil, následně ho ale prodal do Sparty. Urostlý forvard dostává hodně prostoru, několikrát byl i v základní sestavě, na kontě má ale jediný gól. Na Letné od čtyřiadvacetiletého forvarda čekají víc.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud