Spletitá cesta do Edenu. 3 kluby, kterými před příchodem do Slavie prošel Ibrahim Traoré

Patří k oporám Slavie, není to ale přitom zase tak dávno, co Ibrahima Traorého nikdo pořádně neznal.

Třiatřicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Edenu před dvěma roky. Nejprve na hostování, které se posléze změnilo v přestup. Kde vlastně Ibrahim Benjamin Traoré působil předtím? Kterými kluby prošel? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Al-Ahly Benghazi

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac  CNC  Profimedia.jpg

Profesionální kariéru odstartoval Ibrahim Traoré v Libyi, konkrétně v týmu Al-Ahly Benghazi. Tamní Premier League hrál do roku 2014, na jehož začátku zamířil do České republiky.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

MAS Táborsko

Ibrahim Traore Táborsko Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ibrahim Traoré přiznal, o v době přestupu toho o České republice moc nevěděl. Znal ale příběh Bonyho Wilfireda, který se ze Sparty dostal až do anglické Premier League. I proto v roce 2014 posílil druholigové Táborsko, za které hrál dva a půl roku. Během té doby odehrál 50 zápasů a dal devět branek. Pak přišel další posun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

FC Zlín

Ibrahim Traoré 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia 2.jpg

Záložník z Pobřeží slonoviny se znovu stěhoval na začátku sezony 2016/17. Zlín byl tehdy v čele nejvyšší soutěže a slušně vydělal na přestupu Tomáše Poznara do Plzně. Klub z Baťova města proto investoval a přivedl právě Traorého. Ve Zlíně odehrál 52 ligových zápasů, dal dvě branky a vyzkoušel si i Evropskou ligu. Byl velmi platným členem kádru „ševců“ a po dvou letech zamířil do Slavie.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud