Tomáš Kalas
 Tomáš Souček
 Michal Sadílek
 Jakub Jankto
6
Fotogalerie

Stačí jedna karta a přijdou o baráž. 6 reprezentantů, kteří jsou ve velkém ohrožení

Jedna věc je jistá - český tým bude hrát baráž o postup na mistrovství světa. Čeká ho však tuhý boj.

Je pravděpodobné, že Češi budou v baráži mezi nenasazenými týmy. Aby se na šampionát do Kataru dostali, budou muset překonat dva soupeře, přičemž pokaždé se bude hrát na jeden zápas. Český tým však neřeší jen jména potenciálních soupeřů, ale také karetní strašáky, které visí nad šesti hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

David Zima 

David Zima ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Český tým trápí zdravotní stav stoperů. I proto dostane šanci David Zima, jenž po letním přestupu do italského Turína téměř nehraje. Jednadvacetiletý bek nastoupil už proti Kuvajtu, a přestože neměl téměř žádnou práci, tak na hřišti vypadal dobře. V duelu s Estonskem si ale musí dávat pozor - žlutá karta mu dá stopku pro příští zápas. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Tomáš Kalas 

Tomáš Kalas EURO Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V ohrožení je také Tomáš Kalas. Ten ale přijel na reprezentační sraz zraněný a nakonec se vrátil zpátky do Anglie. Pro první zápas baráže bude k dispozici, tedy pokud bude zdravotně v pořádku. Před případným druhým barážovým duelem si ale bude muset dávat pozor. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Tomáš Souček 

Tomáš Souček  EURO 20.jpg

Jedním z hráčů, který je v karetním ohrožení, je Tomáš Souček. Kapitán a klíčový hráč českého týmu je v situaci, kdy si musí dávat velký pozor, přesto by měl proti Estonsku nastoupit v základní sestavě. Jít bez něj do baráže, to by byl pořádný problém. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Michal Sadílek 

Michal Sadílek ČR 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Alex Král je už nějakou dobu z formy, a tak se v sestavě reprezentace zabydluje Michal Sadílek, jenž hostuje z PSV Eindhoven v týmu Twente. V národním týmu ukázal už kus svých kvalit a společně se Součkem vytvořil dobře fungující duo ve středu české zálohy. Teď se ale oba musí hlídat. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jakub Jankto 

Jakub Jankto ČR 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ofenzivní záložník španělského Getafe během EURA přišel o své postavení v reprezentaci, pokud by byl ale v plné formě, tak by v národním týmu nechyběl. Jenže Jakuba Jankta trápí zdravotní problémy, kvůli nimž v české týmu není. A až se do něj dostane, tak si bude muset dávat pozor, aby v dalším duelu kvůli kartám zase nechyběl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Adam Hložek 

Adam Hložek EURO.jpg

Mimo hru je kvůli zranění taky Adam Hložek. S devatenáctiletým sparťanským talentem ale národní tým stoprocentně počítá, a pokud se nestane nic nečekaného, tak bude během baráže v základní sestavě. Pak se ale bude muset hlídat, aby byl k dispozici i na případný druhý duel. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud