Radim Šimek (San Jose Sharks)  Smlouvu v San Jose podepsal Radim Šimek po mistrovství světa v roce 2017 a Žralokům se původně upsal na jednu sezonu. Strávil ji sice celou ve farmářském celku, ale svými výkony si zajistil prodloužení kontraktu o dva roky. V následujícím ročníku si odbyl premiéru v NHL a jeho hvězda začala pomalu stoupat vzhůru, jenže pak přišlo zranění kolena a Šimek ztratil polovinu sezony. Přesto nad ním v Kalifornii nezlomili hokejku a v roce 2020 mu nabídli k podpisu čtyřletou smlouvu na devět milionů dolarů, která mu v této sezoně zajistí plat ve výši 2,45 milionu dolarů. Za něj ale zatím nastřádal do statistik jen jediný bod za asistenci a pověsti někdejšího skvělého střelce zůstává hodně dlužen. Profimedia.cz

Radim Šimek (San Jose Sharks)
Smlouvu v San Jose podepsal Radim Šimek po mistrovství světa v roce 2017 a Žralokům se původně upsal na jednu sezonu. Strávil ji sice celou ve farmářském celku, ale svými výkony si zajistil prodloužení kontraktu o dva roky. V následujícím ročníku si odbyl premiéru v NHL a jeho hvězda začala pomalu stoupat vzhůru, jenže pak přišlo zranění kolena a Šimek ztratil polovinu sezony. Přesto nad ním v Kalifornii nezlomili hokejku a v roce 2020 mu nabídli k podpisu čtyřletou smlouvu na devět milionů dolarů, která mu v této sezoně zajistí plat ve výši 2,45 milionu dolarů. Za něj ale zatím nastřádal do statistik jen jediný bod za asistenci a pověsti někdejšího skvělého střelce zůstává hodně dlužen. Profimedia.cz

Stále bez gólu. 4 čeští hráči, kteří v aktuální sezoně NHL odehráli aspoň 10 zápasů, ale ani jednou neskórovali

Do současné sezony NHL zasáhlo kromě šesti brankářů také šestadvacet českých hráčů. Ne všem se ale povedlo skórovat.

Nejproduktivnějším Čechem v aktuálním ročníku NHL je Tomáš Hertl, který je zároveň i nejlepším střelcem mezi tuzemskými hráči. Na jeho 14 gólových zářezů se mohou čtyři jeho krajané jen smutně dívat a tiše závidět, protože oni zatím vycházejí brankově naprázdno, a to i přesto, že mají na kontě minimálně deset odehraných utkání. O které borce se jedná, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

Radim Šimek (San Jose Sharks)

Radim Šimek.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 19 utkání – 1 bod (0+1)

Obránce Radim Šimek nebyl nikdy draftován do NHL, ale zájem zámořských skautů si získal svými výkony v české extralize a v reprezentačním dresu. Odchovanec Benátek nad Jizerou hokejově vyzrával v Liberci. Bílým Tygrům v roce 2016 pomohl k extraligovému titulu a zároveň získal ocenění pro nejužitečnějšího hráče play-off. Kromě toho se stal dvakrát v kariéře nejlépe střílejícím bekem.

Smlouvu v San Jose podepsal po mistrovství světa v roce 2017 a Žralokům se původně upsal na jednu sezonu. Strávil ji sice celou ve farmářském celku, ale svými výkony si zajistil prodloužení kontraktu o dva roky. V následujícím ročníku si odbyl premiéru v NHL a jeho hvězda začala pomalu stoupat vzhůru, jenže pak přišlo zranění kolena a Šimek ztratil polovinu sezony. Přesto nad ním v Kalifornii nezlomili hokejku a v roce 2020 mu nabídli k podpisu čtyřletou smlouvu na devět milionů dolarů, která mu v této sezoně zajistí plat ve výši 2,45 milionu dolarů. Za něj ale zatím nastřádal do statistik jen jediný bod za asistenci a pověsti někdejšího skvělého střelce zůstává hodně dlužen.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Dmitrij Jaškin (Arizona Coyotes)

Dmitrij Jaškin-Arizona.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 12 utkání – 1 bod (0+1)

Smutný příběh. Tak by se dal (z)hodnotit návrat Dmitrije Jaškina do NHL. Po sezoně 2018/19 opustil elitní zámořskou soutěž a vydal se do Ruska, kde odehrál dvě fantastické sezony v dresu Dynama Moskva. V té první nastřílel 31 gólů, v další ještě o sedm víc. Není divu, že se o probuzeného kanonýra začali opět zajímat skauti z NHL.

Osmadvacetiletý útočník s ruskými kořeny se nakonec upsal na rok Arizoně, ale začátek sezony se mu – stejně jako celému týmu - vůbec nepovedl. Ve dvanácti zápasech zaznamenal jen jediný bod za asistenci. A aby smůly nebylo málo, v polovině listopadu mu nevybíravým zákrokem způsobil těžké zranění kolena Mark Borowiecki z Nashvillu. Jaškin si už zřejmě do konce tohoto ročníku nezahraje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Zbořil (Boston Bruins)

Jakub Zbořil2.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 10 utkání – 3 body (0+3)

Není to tak dávno, co se o Jakubovi Zbořilovi psalo jako o jednom z nejtalentovanějších českých obránců posledních let. V roce 2015 se stal třináctkou draftu, v němž ho získal Boston. To už působil v zámoří a oblékal dres Saint John Sea Dogs v soutěži QMJHL.

Tři sezony pak odehrál ve farmářském týmu Providence Bruins a v té minulé se už prosadil do prvního týmu. Odehrál 42 utkání a posbíral devět bodů. V aktuálním ročníku naskočil jen do deseti zápasů a stopku mu na začátku prosince vystavilo zranění. Do konce sezony už si určitě nezahraje. Na kontě má zatím 54 startů v NHL, na první vstřelený gól ale stále čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Radko Gudas (Florida Panthers)

Radko Gudas-Florida.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 27 utkání – 6 bodů (0+6)

Jednatřicetiletý český obránce Radko Gudas byl draftován ve třetím kole v roce 2010 Tampou Bay. Floridský klub si talentovaného mladíka vybral především pro jeho fyzický způsob hry. V dresu s bleskem na prsou strávil necelé tři sezony, dal pouhých sedm gólů, ale zapsal si do statistik mnohonásobně víc tvrdých hitů. Od sezony 2015/16 rozdával rány v barvách Letců z Philadelphie, posléze ve Washingtonu, od minulého ročníku válcuje soupeře v dresu Floridy.

Za svou práci si vydělá dva a půl milionu dolarů ročně. I když to není žádný kanonýr, ještě se nestalo, že by během kariéry v NHL nedal během sezony žádný gól. V té aktuální mu však zatím do branky nespadl jediný puk v žádném z 27 utkání, do kterých nastoupil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud