Španělsko  Česká jednička si udělala velmi dobré jméno v Seville, a tak nebylo divu, že jej lákali i zpátky do Španělska. Na Pyrenejském poloostrově po něm pokukovali už v létě a jeho návrat do Španělska byl ve hře i během zimy. Jenže klub, který o něj měl zájem, potřeboval brankáře hned – a Vaclík byl v té době zraněný. 
 Itálie   Do hry o Vaclíkovy služby vstoupil i nejmenovaný klub z Itálie. Ten se ale ozval pozdě. O českého gólmana projevil zájem poslední lednový den a transfer už se nepovedlo dotáhnout do konce. 
 Turecko  Turecko je častou destinací, do které míří čeští fotbalisté. Turci lákali i Vaclíka, jenž dokonce mluvil s trenérem klubu, který o něj měl zájem. Tureckem se ale český gólman nakonec přivábit nenechal. 
 Amerika   Spousta známých hráčů chodí v pokročilejších fázích svých kariér do Ameriky. Kvalita MLS jde neustále nahoru, což mohl na vlastní kůži okusit i Vaclík, kterého za Atlantik lákali. “Zajímavá možnost, ale také obrovsky daleko,” citoval českého gólmana sport.cz 
5
Fotogalerie

Stále byl v kurzu. 5 zahraničních soutěží, do kterých mohl odejít Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík začal sezonu jako jednička Olympiakosu. O svou pozici ale přišel a v zimě odešel do Anglie. Nabídek měl ovšem víc.

Třiatřicetiletý Vaclík se na podzim zranil, Olympiakos přivedl nového brankáře a pro českého reprezentanta už nezbylo místo. Vaclík proto zamířil do druholigového anglického Huddersfieldu. Nabídek měl ale víc, dočtete se o nich v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Nizozemsko 

Tomáš Vaclík ČR 22.jpg

Vaclík jednal s nizozemským Alkmaarem, pak se ale objevila zpráva, že český gólman neprošel zdravotní prohlídkou. Jenže tak to nebylo. AZ potřeboval gólmana, Vaclík ovšem nesměl podle doktorů ještě dva nebo tři týdny na plac, proto Alkmaar nakonec angažoval jiného brankáře. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Španělsko 

profimedia-0754110809.jpg

Česká jednička si udělala velmi dobré jméno v Seville, a tak nebylo divu, že jej lákali i zpátky do Španělska. Na Pyrenejském poloostrově po něm pokukovali už v létě a jeho návrat do Španělska byl ve hře i během zimy. Jenže klub, který o něj měl zájem, potřeboval brankáře hned – a Vaclík byl v té době zraněný. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Itálie 

Tomáš Vaclík ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Do hry o Vaclíkovy služby vstoupil i nejmenovaný klub z Itálie. Ten se ale ozval pozdě. O českého gólmana projevil zájem poslední lednový den a transfer už se nepovedlo dotáhnout do konce. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Turecko 

profimedia-0754024629.jpg

Turecko je častou destinací, do které míří čeští fotbalisté. Turci lákali i Vaclíka, jenž dokonce mluvil s trenérem klubu, který o něj měl zájem. Tureckem se ale český gólman nakonec přivábit nenechal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Amerika 

profimedia-0675927310.jpg

Spousta známých hráčů chodí v pokročilejších fázích svých kariér do Ameriky. Kvalita MLS jde neustále nahoru, což mohl na vlastní kůži okusit i Vaclík, kterého za Atlantik lákali. “Zajímavá možnost, ale také obrovsky daleko,” citoval českého gólmana sport.cz 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud