Stramaccioni je odepsal, Hapal jim dává šanci. 3 hráči Sparty, kteří se vrací do hry

Na Letné se znovu dějí věci. Po převratu, který odstartoval Andrea Stramaccioni, se k moci dostal Pavel Hapal, a ten přetváří Spartu k obrazu svému. Někteří hráči, co byli na odpis, se vracejí na scénu.

Bez názvu.jpg

Stramaccioni začal budovat zahraniční Spartu. Italský stratég navíc v průběhu sezony odepsal některé hráče, s nimiž přestal počítat. Hapal ale tři z nich vrací do sestavy. O koho se jedná, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany SParta 2.jpg

Stramaccioni o něj hodně stál a jednu ze svých přestupových priorit dotáhl i do úspěšného konce. Jonathan Biabiany přišel na Letnou na hostování z Interu Milán a ihned se zabydlel v základní sestavě. Z té vypadl v jediném zápase, jinak měl pevné místo na kraji zálohy až do 13. kola.

Poté přidal dvacet minut proti Jihlavě, čtyři minuty s Olomoucí a proti Mladé Boleslavi už nehrál. V zimě měl odejít, v zákulisí se ale mezi ním a Spartou rozehrála osobní válka a Biabiany zůstal na Letné, ovšem mimo první tým. S Hapalovým příchodem se ale všechno mění a devětadvacetiletý Francouz se vrací na scénu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

David Lafata

David Lafata 2018.jpg

Loni získal další korunu pro krále střelců a také letos začal v základní sestavě, ve které nastupoval až do šestého kola. V té době měl na kontě tři branky. Od té doby se ale trefil pouze jednou, navíc vypadl ze zahajovací jedenáctky a několikrát se nevešel ani mezi náhradníky.

V zimě se spekulovalo o jeho návratu do Jablonce nebo Českých Budějovic, zkušený útočník ale zůstal na Letné a Hapal ho na oba zápasy vrátil do základu. Lafata se mu však neodvděčil příliš dobrými výkony.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Na začátku sezony byl na odpis. Stramaccioni s ním nepočítal a zdálo se, že je na odchodu. Jenže v pátém kole na půdě Brna se nečekaně objevil v základní sestavě a krátce na to prodloužil smlouvu do prosince 2018.

Jenže pak přišel další zvrat a Lukáš Vácha zamířil na hostování do Liberce. V dresu Slovanu naskočil jen krátce do tří zápasů a v zimě se hlásil zase na Letné. Od Stramaccioniho šanci nedostal, Hapal ho však povolává zpět do akce. Vrátí ho i do sestavy?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud