Bayern - Dostat se na radar Bayernu Mnichov, to už něco znamená. Povedlo se to i Hložkovi, který má všechny předpoklady k tomu, aby se jednou prosadil i v německé Bundeslize. Ovšem cesta do prvního týmu bavorského velkoklubu je velmi dlouhá a složitá. I proto Hložek zůstal v Praze. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Juventus - Juventusu patří Roman Macek, klub před rokem vábil i Patrika Schicka a kroužil také okolo Hložka. Viceprezident Pavel Nedvěd věděl, že v něm dřímá ohromný potenciál a chtěl ho přivést do svých řad. To se však nepovedlo. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Liverpool - Reds by letos konečně mohli ukončit dlouhé čekání na titul a po letech se zase vrátit na trůn pro krále Premier League. V Liverpoolu už dříve působili Patrik Berger, Vladimír Šmicer a Milan Baroš a klub v dalších letech sledoval i jiné české talenty. Například právě Hložka. Jeho odchod do Anglie se ale prozatím odkládá. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Manchester City - Zřejmě nejprestižnější adresa na tomto seznamu. Manchester City patří k nejbohatším a nejsilnějším týmům planety. Odolat jeho vábení je velmi složité. Ovšem stejně tak složité je vybojovat si cestu do prvního týmu, za který nastupuje řada drahých hvězd. Pro Hložka bude jednodušší dostat se do sestavy Sparty. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Supertalent z Letné je v kurzu. 5 velkoklubů, které lákaly Adama Hložka

Na podzim se stal nejmladším hráčem v historii, který v lize oblékl sparťanský dres. Teď by si chtěl vybojovat silnější místo v týmu. I proto už dříve odmítl nabídky několika evropských velkoklubů.

Adam Hložek patří k největším talentům českého fotbalu. Ve Spartě ví, že z něj roste nový klenot. Šestnáctiletý záložník či útočník, na rozdíl od řady jeho vrstevníků, zvolil českou cestu a nabídky evropských velkoklubů smetl ze stolu. Kdo o něj mimo jiné stál? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ajax

Adam Hložek Sparta 2 Beranek CNC Profimedia.jpg

Jejich fotbalová akademie je vyhlášená. Ajax vychoval spoustu hvězd, které následně zamířily na ještě prestižnější evropské adresy. V prvním týmu dostávají příležitost velmi mladí hráči, klub navíc pravidelně hraje v evropských pohárech. V Ajaxu působí i další talent Václav Černý, který do Nizozemska zamířil z Příbrami. Hložek však vábení klubu odolal.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Bayern

Adam Hložek SParta 5 Beranek CNC Profimedia.jpg

Dostat se na radar Bayernu Mnichov, to už něco znamená. Povedlo se to i Hložkovi, který má všechny předpoklady k tomu, aby se jednou prosadil i v německé Bundeslize. Ovšem cesta do prvního týmu bavorského velkoklubu je velmi dlouhá a složitá. I proto Hložek zůstal v Praze.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Juventus

Adam Hložek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Juventusu patří Roman Macek, klub před rokem vábil i Patrika Schicka a kroužil také okolo Hložka. Viceprezident Pavel Nedvěd věděl, že v něm dřímá ohromný potenciál a chtěl ho přivést do svých řad. To se však nepovedlo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Liverpool

Adam Hložek Sparta 4 Beranek CNC Profimedia.jpg

Reds by letos konečně mohli ukončit dlouhé čekání na titul a po letech se zase vrátit na trůn pro krále Premier League. V Liverpoolu už dříve působili Patrik Berger, Vladimír Šmicer a Milan Baroš a klub v dalších letech sledoval i jiné české talenty. Například právě Hložka. Jeho odchod do Anglie se ale prozatím odkládá.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Manchester City

Adam Hložek Sparta 3 Beranek CNC Profimedia.jpg

Zřejmě nejprestižnější adresa na tomto seznamu. Manchester City patří k nejbohatším a nejsilnějším týmům planety. Odolat jeho vábení je velmi složité. Ovšem stejně tak složité je vybojovat si cestu do prvního týmu, za který nastupuje řada drahých hvězd. Pro Hložka bude jednodušší dostat se do sestavy Sparty.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud