Maksym Talovjerov  Dvaadvacetiletý ukrajinský fotbalista, který umí hrát uprostřed obrany i zálohy, přišel do Edenu v polovině loňské sezony z Českých Budějovic. Na jaře hrál pravidelně, trenérský štáb ale zcela nepřesvědčil. Na podzim hostoval v Liberci a teď je v rakouském Linci, ani tam si ale nejpevnější pozici nezískal. Dostane ještě šanci ve Slavii?
 Matěj Valenta  Matěj Valenta debutoval v lize v ročníku 2018/19 ve Slavii, za sešívané ale odehrál jen osm minut a další zkušenosti sbíral jinde. Dařilo se mu v Českých Budějovic, odkud jej Slavia přivedla před rokem zpátky do Edenu. Jenže tam se neprosadil a letos hostuje v Liberci. Třiadvacetiletý záložník hraje pravidelně, na kontě má i dvě branky. V létě by mohl dostat šanci ve Slavii.
 Srdjan Plavšič  Srbský rychlík, kterého Slavia přivedla ze Sparty, hostuje v Baníku. V Edenu se příliš neprosadil, zato v Ostravě patří ke klíčovým hráčům. Po sezoně se vrátí mezi sešívané a ještě jednou zkusí přesvědčit Trpišovského a spol. Uspěje?
 Daniel Fila  V útoku Slavii aktuálně problémy netrápí. Ve skvělé formě je Václav Jurečka, v létě navíc do Edenu přijde Mojmír Chytil. Zapomínat se však nesmí ani na dvacetiletého a 190 centimetrů vysokého Daniela Filu, který hostuje v Teplicích. Za ty odehrál 14 zápasů a vstřelil tři branky.
5
Fotogalerie

Svěží vítr pro Slavii. 5 hráčů, kteří se po sezoně mohou vrátit z hostování do Edenu

Slavia ani letos titul nezíská, to už je jasné. Teď bude zajímavé sledovat, co se během léta stane s týmem.

Ze Slavie po sezoně odejde Peter Olayinka, zájem je i o další opory. Sešívaní však budou na přestupovém trhu taky aktivní. O své místo v Edenu budou bojovat i navrátilci z hostování. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Tomič

Michal Tomiš SR.jpg

Čtyřiadvacetiletý slovenský obránce patřil k oporám Slovácka, v zimě si však vytrucoval přestup do Edenu. Ve Slavii ovšem Michal Tomič nezůstal a obratem zamířil do Mladé Boleslavi, za kterou odehrál zatím devět zápasů a vstřelil jeden gól. V létě bude bojovat o místo v sešívaném týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Maksym Talovjerov

Maksym Talovjerov Slavia 22.jpg

Dvaadvacetiletý ukrajinský fotbalista, který umí hrát uprostřed obrany i zálohy, přišel do Edenu v polovině loňské sezony z Českých Budějovic. Na jaře hrál pravidelně, trenérský štáb ale zcela nepřesvědčil. Na podzim hostoval v Liberci a teď je v rakouském Linci, ani tam si ale nejpevnější pozici nezískal. Dostane ještě šanci ve Slavii?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matěj Valenta

Matěj Valenta ČR.jpg

Matěj Valenta debutoval v lize v ročníku 2018/19 ve Slavii, za sešívané ale odehrál jen osm minut a další zkušenosti sbíral jinde. Dařilo se mu v Českých Budějovic, odkud jej Slavia přivedla před rokem zpátky do Edenu. Jenže tam se neprosadil a letos hostuje v Liberci. Třiadvacetiletý záložník hraje pravidelně, na kontě má i dvě branky. V létě by mohl dostat šanci ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Baník Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Srbský rychlík, kterého Slavia přivedla ze Sparty, hostuje v Baníku. V Edenu se příliš neprosadil, zato v Ostravě patří ke klíčovým hráčům. Po sezoně se vrátí mezi sešívané a ještě jednou zkusí přesvědčit Trpišovského a spol. Uspěje?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Daniel Fila

Daniel Fila Slavia 22.jpg

V útoku Slavii aktuálně problémy netrápí. Ve skvělé formě je Václav Jurečka, v létě navíc do Edenu přijde Mojmír Chytil. Zapomínat se však nesmí ani na dvacetiletého a 190 centimetrů vysokého Daniela Filu, který hostuje v Teplicích. Za ty odehrál 14 zápasů a vstřelil tři branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud