Tahy kouče Bílka. 4 změny v základní sestavě, které udělal trenér Plzně v duelu se Zlínem

Plzni se na jaře nevedlo, v souboji se Spartou a Slavií začala ztrácet. V neděli však Viktorka zabrala a doma porazila Zlín.

O trenérovi Plzně Michalu Bílkovi se ví, že není otevřený žádným výrazným změnám. V posledním utkání Viktorky proti Zlínu je ale udělal. Jména čtyř hráčů, které oproti předešlému duelu poslal do základní sestavy, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Erik Jirka

Erik Jirka Plzeň 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Slovenský záložník dorazil do Plzně v létě na hostování ze Španělska. Na podzim se dostal do dobré formy a ukázal kus svých ofenzivních kvalit. Dal dva góly, přidal tři nahrávky a držel si místo v základní sestavě. Z té ale na jaře vypadl a do hry chodil jen coby střídající hráč. Proti Zlínu byl pětadvacetiletý Jirka na hřišti od začátku, o poločase jej nahradil Adam Vlkanova, který se blýskl dvěma góly.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Václav Pilař

Václav Pilař Plzeň Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentant v Plzni už působil. Byl na startu nové éry Viktorky, odkud odešel do Bundesligy. Před sezonou se na západ Čech vrátil, v 34 letech už ale zdaleka nedostává tolik prostoru. Na jaře dosud nastoupil jen třikrát a pokaždé na pár minut. Proti Zlínu Václav Pilař odehrál více než hodinu a připsal si jednu gólovou nahrávku. V 67. minutě ho střídal Roman Květ.

Foto:  Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Matěj Vydra

profimedia-0770125251.jpg

Zkušený útočník ošlehaný anglickou Premier League přišel do Plzně v zimě po vleklém zranění. V posledních dvou duelech šel do hry až z lavičky náhradníků, proti Zlínu ale začal v základu. Čtvrtý gól v sezoně nepřidal, na hřišti vydržel 66 minut, pak jej nahradil Jan Kliment.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Rafiu Duronsimi

Rafiu Dorosinmi Plzeň Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nejlepším střelcem Viktorky je v letošní sezoně Tomáš Chorý. Tomu to ale na jaře nelepí, a tak v nedělním duelu začal místo náhradníky. Místo něj od úvodních minut naskočil nigerijský mladík Rafiu Durosinmi, jež ve Viktorce hostuje z Karviné. Premiéru v základní sestavě ale v první gól neproměnil, o přestávce jej nahradil právě Chorý.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud