Filip Novák
 Michal Sadílek
 Matěj Vydra
 Jan Sýkora
5
Fotogalerie

Tak se bojuje o šanci. 5 hráčů, kteří si v duelu s Kuvajtem řekli o více místa v reprezentaci

Zápas české reprezentace s Kuvajtem se proměnil v jednoznačnou záležitost. Až by se dalo namítnout, že jsou taková utkání zbytečná. Tak úplně to ale pravda není.

Co ukázal zápas českého týmu s Kuvajtem? Třeba mizerný den Michaela Krmenčíka, ale taky skvělý návrat Vladimíra Coufala nebo povedené představení Antonína Baráka. A taky nadějné výkony pěti hráčů, kteří se přihlásili o další šanci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

David Zima 

David Zima ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V italském Turíně, kam zamířil v létě ze Slavie, začal nadějně, pak ale vypadl ze sestavy a teď vůbec nehraje. Přesto dostal šanci v reprezentaci a na začátku na něm byl výpadek hodně znát. Postupně se ale dostal do dobrého tempa a podporoval i ofenzivu. Mladý stoper působil lépe než Jakub Brabec. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Novák 

Filip Novák ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jan Bořil je zraněný, a tak trenér Šilhavý musí hledat na levý kraj alternativu. V základní sestavě nastoupil Aleš Matějů, ten ale opět předvedl docela mdlý výkon. Do druhé půle proto naskočil Filip Novák, který pravidelně nastupuje za Fenerbahce a na place vypadal dobře. Dal i jeden gól a řekl si o další šanci. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michal Sadílek 

Michal Sadílek ČR 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Alex Král je z formy, a tak vedle Tomáše Součka nastoupil Michal Sadílek, který se už déle hlásí o místo v základní sestavě národního týmu. Dvaadvacetiletý univerzál se nabídnuté šance proti Kuvajtu chopil skvěle a byl hodně aktivní. Navíc připravil gól pro Součka. Zaslouží si i další šanci. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Vydra 

Matěj Vydra Sýkora Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V posledním duelu Premier League dal gól Chelsea a čekalo se, že při absenci Hložka a Schicka dostane šanci i v duelu s Kuvajtem. Na plac šel ale Michael Krmenčík, jemuž zápas vůbec nesedl. Matěj Vydra se dostal do hry po hodině utkání a na hřišti byl hodně vidět. Ve dvou šancích sice selhal, připravil ale branku pro Jana Sýkoru. Byl velmi aktivní.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Sýkora 

Jan Sýkora ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V národním týmu chyběl více než tři roky. Janu Sýkorovi pomohl návrat do Plzně, ve které je hodně na očích. Sedmadvacetiletý záložník se dostal do dobré pohody a tu si přenesl i do reprezentace. Na hřišti byl sice jen dvacet minut, hýřil ale aktivitou a navíc dal dvě branky. Přesně to od střídajícího žolíka chcete. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud