Ondřej Kricfaluši  Slavia má kromě Tomáše Holeše na soupisce několik zahraničních stoperů. Ale taky devatenáctiletého Ondřeje Kricfalušiho, který si letos připsal prvních šest ligových startů. Více prostoru však vytáhlý bek dostává v béčku. V duelu s Líšní byl na hřišti celých 90 minut a v sedmé minutě otevřel skóre utkání.
 Jan Bořil  Jan Bořil vyléčil vleklé zdravotní problémy, kvůli kterým už málem pověsil kopačky na hřebík, a vrátil se do akce. Za slávistické áčko sice odehrál jen čtyři zápasy v dubnovém duelu s Baníkem, pomáhá však i sešívané rezervě. Proti Líšni vydržel na place něco málo přes hodinu.
 David Pech  Šikovný krajní obránce nebo záložník přišel do Slavie v zimě z Mladé Boleslavi. Na jaře se objevil dvakrát v základní sestavě, ani jednou ale na hřišti nevydržel déle než poločas. I proto se David Pech rozehrává v B týmu, kterému pomáhá se záchranou.
 Petr Hronek  Stejně jako Pech dorazil do Edenu v zimě. A ani Petr Hronek se zatím nestal nepostradatelným pilířem sestavy. V lize hrál třicetiletý záložník naposledy v polovině dubna, teď se ale objevil v utkání s Líšní. Na hřiště naskočil po přestávce.
6
Fotogalerie

Tak se hraje o záchranu! Podívejte se, kteří hráči Slavie pomohli B týmu porazit Líšeň

Slávistický B tým bojuje o záchranu ve Fortuna národní lize. Pomáhají mu i někteří zkušení fotbalisté.

Základ slávistického béčka tvoří mladí fotbalisté. Když jde ale do tuhého, tak na pomoc přichází borci ošlehaní nejvyšší soutěží. Jména šesti hráčů slávistického áčka, kteří sešívané rezervě pomohli k důležité středeční výhře nad Líšní, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jan Stejskal

Jan Stejskal Slavia Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý Jan Stejskal je ve Slavii aktuálně gólmanem číslo tři. Ligu chytal naposledy před rokem, a to ještě na hostování v Olomouci. Slávistickému béčku se ale jeho zkušenosti hodily.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Ondřej Kricfaluši

Ondřej Kricfaluši Slavia.jpg

Slavia má kromě Tomáše Holeše na soupisce několik zahraničních stoperů. Ale taky devatenáctiletého Ondřeje Kricfalušiho, který si letos připsal prvních šest ligových startů. Více prostoru však vytáhlý bek dostává v béčku. V duelu s Líšní byl na hřišti celých 90 minut a v sedmé minutě otevřel skóre utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Bořil

Jan Bořil Slavia 21 Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Jan Bořil vyléčil vleklé zdravotní problémy, kvůli kterým už málem pověsil kopačky na hřebík, a vrátil se do akce. Za slávistické áčko sice odehrál jen čtyři zápasy v dubnovém duelu s Baníkem, pomáhá však i sešívané rezervě. Proti Líšni vydržel na place něco málo přes hodinu.

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

David Pech

David Pech Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Šikovný krajní obránce nebo záložník přišel do Slavie v zimě z Mladé Boleslavi. Na jaře se objevil dvakrát v základní sestavě, ani jednou ale na hřišti nevydržel déle než poločas. I proto se David Pech rozehrává v B týmu, kterému pomáhá se záchranou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Petr Hronek

profimedia-0759901117.jpg

Stejně jako Pech dorazil do Edenu v zimě. A ani Petr Hronek se zatím nestal nepostradatelným pilířem sestavy. V lize hrál třicetiletý záložník naposledy v polovině dubna, teď se ale objevil v utkání s Líšní. Na hřiště naskočil po změně stran.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Peter Olayinka

Peter Olayinka Slavia Feyenoord.jpg

Po sezoně odchází do Bělehradu. Na konci dubna se navíc zranil a zdálo se, že už ve Slavii dohrál. Ve středu se ale nečekaně objevil v základní sestavě sešívané rezervy proti Líšni. Peter Olayinka, který ve Slavii nosil i kapitánskou pásku, v závěru svého českého angažmá ukazuje, jak moc mu na klubu záleží.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud