Těžký úkol pro Spartu. 3 hráči současného kádru, kteří mohou nahradit Bořka Dočkala

Očekávaný lídr a kapitán sparťanského týmu je z formy. Bořek Dočkal tápe a nahlas si „říká“ o místo na lavičce náhradníků. Kdo jej ale v sestavě nahradí?

Bořek Dočkal Sparta 20 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta se v létě rozloučila s Guélorem Kangou, který patřil k nejlepším hráčům ligy. Zdálo se ale, že letenské to trápit nemusí, protože v kádru mají Bořka Dočkala. Jenže ten je nyní totálně z formy a nahlas se hovoří o tom, že to nejlepší má už za sebou. Kdo ho ale v sestavě Sparty může nahradit? Moc možností není. Následující kapitoly vás o tom přesvědčí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Adam Karabec

Adam Karabec Sparta 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dočkal má 32 let, zato Adam Karabec je o patnáct let mladší. A taky je v něm ohromný potenciál. V lize debutoval loni, kdy nakonec odehrál deset zápasů a dal i první ligový gól. Letos si zatím připsal jen tři starty a 32 odehraných minut, očekává se ale, že dostane více prostoru. Technicky je velmi dobře vybavený, hru dokáže rozhýbat a dodat jí potřebné tempo. Možná už v příštím zápase nastoupí místo Dočkala.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Michal Trávník

Michal Trávník Sparta 19 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

I toto je jedna z variant. Ve Spartě je sice od svého příchodu z Jablonce více stažený do hloubi pole, na severu Čech ale předtím dokazoval, že umí být i hodně produktivní. Vždyť v sezoně 2018/19, po které na Letnou odešel, dal v dresu severočeského týmu deset branek a přidal stejný počet asistencí. Ve Spartě však ještě nedal ani jeden gól a má na kontě jen tři asistence. Posun nahoru by šestadvacetiletému Michalu Trávníkovi mohl pomoct.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Michal Sáček

Michal Sáček Sparta 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Moc dalších možností, kým Dočkala nahradit, nyní Sparta nemá. David Pavelka, Ladislav Krejčí i Filip Souček jsou totiž spíše defenzivními záložníky. Šanci by však mohl dostat Michal Sáček. I on sice nastupuje hlouběji v poli, hrává také na kraji obrany, na druhou stranu je velmi dobře fotbalově vybavený a dobrý výkon podá, ať už nastoupí kdekoliv. Zkusí jej trenér Kotal i v roli lídra záložní řady?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud