Christ Tiéhi  Před necelým rokem zamířil z Opavy do Liberce, kde se herně posunul zase o kus dopředu. V létě zaujal Spartu, ale především Slavii, která jej přivedla na hostování s opcí. Čtyřiadvacetiletý defenzivní štít z Pobřeží slonoviny má na to, aby se v Edenu zabydlel v základní sestavě.
 Ibrahim Traoré  Zkušený defenzivní záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Edenu už v roce 2018. Na podzim mu bude 34 let, jeho pozice je ale stále hodně pevná. Má za sebou parádní ročník, během něhož patřil ke klíčovým postavám družiny trenéra Trpišovského. Navíc byl i produktivní, čtyři góly dal v lize a několik důležitých zásahů přidal i v Konferenční lize.
 Maksym Talovjerov  Do Slavie přišel v zimě z Českých Budějovic, kde nastupoval převážně na postu stopera. V Edenu se dvaadvacetiletý ukrajinský univerzál přesunul do středu zálohy a během jara toho odehrál asi více, než sám očekával. Ještě ale musí hodně přidat.
 Jakub Hromada  Zapomenout nesmíme ani na Jakuba Hromadu, kterého trenér Trpišovský může využít na několika postech. Šestadvacetiletý slovenský univerzál je v Edenu dlouho, pevné místo v sestavě si ale dosud nezískal.
6
Fotogalerie

Tiéhi zvýšil konkurenci. 6 defenzivních záložníků, kteří aktuálně působí ve Slavii

Slavia v létě posiluje kádr. Během pondělí do Edenu přišel i Christ Tiéhi, který zvýší konkurenci ve středu zálohy.

Slávistický kouč Jindřich Trpišovský je pověstný tím, jak dokáže hýbat se sestavou. Pro hráče mnohdy vymyslí role, které by jim ostatní trenéři nikdy nedali. Pokud jde ale o post defenzivního záložníka, tak tady moc improvizovat nemusí – aktuálně má totiž k dispozici šest defenzivních štítů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš Slavia 21 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedi.jpg

Jasná jednička na tento post. Lídr, hvězda sešívané družiny. Tomáš Holeš v Edenu ohromně vyzrál a pevný flek má i v reprezentaci. Dá se však čekat, že bude zaskakovat i na postu stopera, kde Slavia přišla o Ondřeje Kúdelu a taky zraněného Davida Hovorku.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Christ Tiéhi

Christ Tiéhi Liberec.jpg

Před necelým rokem zamířil z Opavy do Liberce, kde se herně posunul zase o kus dopředu. V létě zaujal Spartu, ale především Slavii, která jej přivedla na hostování s opcí. Čtyřiadvacetiletý defenzivní štít z Pobřeží slonoviny má na to, aby se v Edenu zabydlel v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Ibrahim Traoré

Ibrahim Traoré Slavia 21 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Zkušený defenzivní záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Edenu už v roce 2018. Na podzim mu bude 34 let, jeho pozice je ale stále hodně pevná. Má za sebou parádní ročník, během něhož patřil ke klíčovým postavám družiny trenéra Trpišovského. Navíc byl i produktivní, čtyři góly dal v lize a několik důležitých zásahů přidal i v Konferenční lize.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Maksym Talovjerov

Maksym Talovjerov Slavia 22.jpg

Do Slavie přišel v zimě z Českých Budějovic, kde nastupoval převážně na postu stopera. V Edenu se dvaadvacetiletý ukrajinský univerzál přesunul do středu zálohy a během jara toho odehrál asi více, než sám očekával. Ještě ale musí hodně přidat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Hromada

Jakub Hromada Slavia 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zapomenout nesmíme ani na Jakuba Hromadu, kterého trenér Trpišovský může využít na několika postech. Šestadvacetiletý slovenský univerzál je v Edenu dlouho, pevné místo v sestavě si ale dosud nezískal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Daniel Samek

Daniel Samek Slavia 21.jpg

Jeden z objevů loňské sezony. Daniel Samek se na podzim zabydlel v základní sestavě a ročník končil se třemi góly a stejným počtem nahrávek. Na jaře ale jeho výkony nebyly ideální a moc prostoru už nedostával. Je mu však teprve 18 let, rozhodně se s ním musí počítat. Na místě defenzivního štítu může naskočit taky Oscar Dorley, ten se ale přesunul na levý kraj obrany.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud