Reprezentace Brazílie – Rivaldo, Ronaldinho, Ronaldo  Tři brazilská „R“ byla základem týmu snů, který okouzlil svět na mistrovství světa v roce 2002, jež Kanárci i díky jejich vkladu vyhráli. Ronaldo byl s osmi góly - včetně dvou branek, které vstřelil ve finále do sítě Německa - nejlepším střelcem turnaje. Skvěle ho doplňoval kreativní ofenzivní záložník Rivaldo a míčový kouzelník Ronaldinho. Profimedia.cz
 Reprezentace Sovětského Svazu – Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimír Krutov  Společně s obrannou dvojicí Vjačeslav Fetisov – Alexej Kasatonov nahánělo ofenzivní trio Makarov, Larionov, Krutov hrůzu všem soupeřům. V osmdesátých letech minulého století byli u všech tehdejších úspěchů týmu trenéra Viktora Tichonova, jemuž se přezdívalo „Rudá mašina.“ Profimedia.cz
 New York Rangers – Vic Hadfield, Jean Ratelle, Rod Gilbert  Přezdívalo se jim „GAG line“ a rozhodně nebyli k smíchu. Ve středu útoku New Yorku Rangers hrál Jean Ratelle, Rod Gilbert pendloval na pravém křídle a nalevo jezdil kapitán týmu Vic Hadfield. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století nebylo v NHL nebezpečnějšího útoku. Řada spolu hrála až do roku 1974, kdy byl Hadfield vytrejdován do Pittsburghu, a přivedla mužstvo do finále Stanley Cupu. Na pohár pro vítěze si však nesáhli. Gilbert dodnes drží klubový rekord v počtu nasbíraných kanadských bodů (1021, z toho 406 za vstřelené branky). Jeho dres s číslem 7 visí u stropu Madison Square Garden. Profimedia.cz
 Philadelphia Flyers - John LeClair, Eric Lindros, Mikael Renberg  Říkalo se jim Legie zkázy. Když na led vlétla philadelphská letka ve složení LeClair – Lindros - Renberg, protihráči byli ve zvýšené pohotovosti. Byli totiž urostlí, tvrdí, mimořádně talentovaní a nesmírně efektivní. Útok byl vytvořen v sezoně 1994/95, kterou zkrátila výluka NHL a kdy Flyers získali z Montrealu Johna LeClaira. Když k němu kouč Terry Murray postavil talentovaného Lindrose s Renbergem, sám netušil, jak fantasticky si budou rozumět. Během 37 zápasů, které spolu odehráli, Philadelphia ztratila jen tři zápasy. Legie zkázy vyprodukovala 80 gólů a 96 asistencí, Lindros vyhrál Hart a Pearson Trophy. V další sezoně byla Legie opět nezastavitelná – nastřílela 121 gólů a přidala 134 asistencí. V roce 1997 dotáhla Philadelphii do finále Stanley Cupu. Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Tihle chlapi se pro sebe narodili, aby spolu mohli hrát. Připomeňte si 10 legendárních sportovních trojic

Definice: „Tým je skupinou jednotlivců, kteří společně usilují o stejný cíl.“ Někdy se však v celku najde parta individualit, jež spolu tvoří jakýsi minimančaft, který onen velký tým táhne. Jde-li o tři jednotlivce, dostanou třeba přezdívku „Velká trojka.“ Ve světě sportu takových legendárních trojic najdeme poměrně dost.

Vzpomeňte si třeba na hokejové trio Vejvoda – Patera – Procházka. Zapátráte-li v paměti, jistě vám vytane na mysli několik dalších sportovních trojic, které jako by se pro sebe narodily. Abychom vám smejčení v mozkových závitech trochu ulehčili, v následujících kapitolách najdete 10 nejslavnějších sportovních trojek, na něž jsme se rozpomenuli my.

Pokračování 2 / 11

FC Barcelona – Lionel Messi, Andres Iniesta, Xavi Hernandez

Messi, Iniesta, Xavi Hermandez.jpg

Lionel Messi, Andrés Iniesta a Xavi Hernandez stáli ještě poměrně nedávno u všech velkých úspěchů Barcelony. Ofenzivní trio mělo na triumfech katalánského velkoklubu lví podíl. V roce 2010 se všichni tři dostali do finálového výběru fotbalistů, z nichž vzešel vítěz Zlatého míče, kterým se nakonec stal Lionel Messi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Reprezentace Brazílie – Rivaldo, Ronaldinho, Ronaldo

Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho.jpg

Tři brazilská „R“ byla základem týmu snů, který okouzlil svět na mistrovství světa v roce 2002, jež Kanárci i díky jejich vkladu vyhráli. Ronaldo byl s osmi góly - včetně dvou branek, které vstřelil ve finále do sítě Německa - nejlepším střelcem turnaje. Skvěle ho doplňoval kreativní ofenzivní záložník Rivaldo a míčový kouzelník Ronaldinho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Reprezentace Sovětského Svazu – Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimír Krutov

Makarov, Larionov, Krutov.jpg

Společně s obrannou dvojicí Vjačeslav Fetisov – Alexej Kasatonov nahánělo ofenzivní trio Makarov, Larionov, Krutov hrůzu všem soupeřům. V osmdesátých letech minulého století byli u všech tehdejších úspěchů týmu trenéra Viktora Tichonova, jemuž se přezdívalo „Rudá mašina.“

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

New York Rangers – Vic Hadfield, Jean Ratelle, Rod Gilbert

Hadfield, Ratelle, Gilbert.jpg

Přezdívalo se jim „GAG line“ a rozhodně nebyli k smíchu. Ve středu útoku New Yorku Rangers hrál Jean Ratelle, Rod Gilbert pendloval na pravém křídle a nalevo jezdil kapitán týmu Vic Hadfield.

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století nebylo v NHL nebezpečnějšího útoku. Řada spolu hrála až do roku 1974, kdy byl Hadfield vytrejdován do Pittsburghu, a přivedla mužstvo do finále Stanley Cupu. Na pohár pro vítěze si však nesáhli. Gilbert dodnes drží klubový rekord v počtu nasbíraných kanadských bodů (1021, z toho 406 za vstřelené branky). Jeho dres s číslem 7 visí u stropu Madison Square Garden.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Philadelphia Flyers - John LeClair, Eric Lindros, Mikael Renberg

LeClair, Lindros, Renberg.jpg

Říkalo se jim Legie zkázy. Když na led vlétla philadelphská letka ve složení LeClair – Lindros - Renberg, protihráči byli ve zvýšené pohotovosti. Byli totiž urostlí, tvrdí, mimořádně talentovaní a nesmírně efektivní.

Útok byl vytvořen v sezoně 1994/95, kterou zkrátila výluka NHL a kdy Flyers získali z Montrealu Johna LeClaira. Když k němu kouč Terry Murray postavil talentovaného Lindrose s Renbergem, sám netušil, jak fantasticky si budou rozumět. Během 37 zápasů, které spolu odehráli, Philadelphia ztratila jen tři zápasy. Legie zkázy vyprodukovala 80 gólů a 96 asistencí, Lindros vyhrál Hart a Pearson Trophy.

V další sezoně byla Legie opět nezastavitelná – nastřílela 121 gólů a přidala 134 asistencí. V roce 1997 dotáhla Philadelphii do finále Stanley Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Detroit Red Wings – Gordie Howe, Ted Lindsay, Sid Abel

Howe, Lindsay, Abel.jpg

V roce 1950 vyhrál Detroit Red Wings Stanley Cup a trojice Gordie Howe, Ted Lindsay a Sid Abel skončila v kanadském bodování na prvních třech místech, což je výkon, který dosud žádné jiné útočné trio v NHL nezopakovalo. O dva roky později pomohla tato trojka Rudým křídlům k dalšímu Stanley Cupu a zanechala trvalou stopu v dějinách nejslavnější hokejové soutěže na světě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Chicago Bulls – Michael Jordan, Sottie Pippen, Dennis Rodman

Jordan, Pippen, Rodman.jpg

V letech 1996 až 1998 dominovalo Chicago Bulls basketbalové NBA, a to především díky fenomenálnímu triu Michael Jordan – Scottie Pippen – Dennis Rodman. Bulls v sezoně 1995/96 ustanovili s 72 výhrami rekord soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Los Angeles Lakers – Magic Johnson, Kareem Abdul-Jabbar, James Worthy

Johnson, Abdul-Jabbar, Worthy.jpg

Legendární basketbalové trio, které válelo v dresu Los Angeles Lakers. Šestkrát si zahráli finále NBA, třikrát v něm dokázali svůj tým přivést k vítězství. Odborníci tvrdí, že to byla jedna z nejlepších trojic v historii soutěže. Všichni tři hráči jsou členy basketbalové Síně slávy a Abdul-Jabbar drží historický rekord v počtu nastřílených bodů v NBA.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Boston Celtics – Larry Bird, Kevin McHale, Robert Parish

Bird, McHale, Parish.jpg

Larry Bird, Kevin McHale a Robert Parish tvořili podle expertů patrně nejlepší ofenzivní trio, které kdy pobíhalo po palubovkách v basketbalové NBA. Tato trojice přivedla Boston pětkrát do finále soutěže a třikrát (v letech 1981, 1984 a 1986) pomohla pro klub vybojovat nejcennější trofej. Jen tito tři borci nastříleli 50 procent všech bodů týmu. V roce 1986 zaznamenali v průměru neuvěřitelných 71,7 bodů na zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Miami Heat – LeBron James, Dwyane Wade, Chris Bosh

James, Wade, Bosh.jpg

S velkou slávou se v roce 2010 sešli v jednom týmu tři skvělí basketbalisté – LeBron James, Dwyane Wade a Chris Bosh. Všeobecně se očekávalo, že Miami s touto trojicí ovládne NBA. V prvním roce se sice Heat dostali do finále, ale na trofej nedosáhli, v letech 2012 a 2013 však už zámořské soutěži dominovali.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud