Petr Čech  V sezoně 2000/01 bylo jasné, že na českých trávnících vyrůstá mimořádný brankářský talent. Jmenoval se Petr Čech a chytal v nejvyšší soutěži za vesnický celek z Blšan. Bylo prakticky jisté, že od následujícího ročníku bude oblékat dres kvalitnějšího klubu. V létě 2001 zamířil na Letnou a okamžitě se stal jedničkou mezi tyčemi.Tehdy teprve devatenáctiletý mladík vytvořil během ročníku několik ligových rekordů a zářil také v Lize mistrů. Domácího titulu se ale nedočkal, takže když o téměř dvě desetiletí později končil bohatou a úspěšnou kariéru, ocenění pro českého šampiona v ní chybělo, protože do vlasti už se jako aktivní hráč nevrátil.

Petr Čech
V sezoně 2000/01 bylo jasné, že na českých trávnících vyrůstá mimořádný brankářský talent. Jmenoval se Petr Čech a chytal v nejvyšší soutěži za vesnický celek z Blšan. Bylo prakticky jisté, že od následujícího ročníku bude oblékat dres kvalitnějšího klubu. V létě 2001 zamířil na Letnou a okamžitě se stal jedničkou mezi tyčemi.Tehdy teprve devatenáctiletý mladík vytvořil během ročníku několik ligových rekordů a zářil také v Lize mistrů. Domácího titulu se ale nedočkal, takže když o téměř dvě desetiletí později končil bohatou a úspěšnou kariéru, ocenění pro českého šampiona v ní chybělo, protože do vlasti už se jako aktivní hráč nevrátil.

 Jiří Novotný  Sparťanská ikona a dlouholetý kapitán Jiří Novotný byl na Letné u spousty skvělých úspěchů. Byl také jedním z hráčů, který nechyběl u premiéry Petra Čecha na Letné. Úspěšný stoper, který se Spartou získal osm tuzemských titulů, vydržel na Letné do roku 2003, pak zamířil do Kazaně.
 Zdeněk Grygera  O rok dříve než brankář Petr Čech přišel do Sparty z jiného vesnického klubu - Drnovic - Zdeněk Grygera. Tehdy o něho stála i Slavia, pravý bek, z něhož později vyrostla opora reprezentace, však upřednostnil nabídku z Letné. Se Spartou získal dva tituly a v roce 2003 odešel do Ajaxu Amsterdam. Poté hrál také za Juventus a Fulham.
 Tomáš Hübschman  Tomáš Hübschman je sparťanským odchovancem, z něhož na Letné postupně vyrostla jedna z opor základní sestavy a svými výkony si řekl o pozornost zahraničních klubů. V roce 2004 si plácl se Šachtarem Doněck, kde vydržel dlouhých deset let. Se Spartou vybojoval dva mistrovské tituly.
 Jiří Jarošík  Rodák z Ústí nad Labem přišel na Letnou už v roce 1996. Střední záložník, který zvládal i post stopera, si sice krátce odskočil na hostování do Liberce, jeho role ve Spartě však rostla a Jiří Jarošík získal s Pražany čtyři ligové tituly. V sezoně 2001/02 vstřelil šest branek. Později působil v CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu či Celtiku Glasgow, v roce 2011 se pak do Sparty znovu vrátil.
6
Fotogalerie

To byl tenkrát tým! Připomeňte si 6 skvělých hráčů, kteří oblékali dres Sparty na začátku tisíciletí

Kdybychom hledali éru, v níž se o pražské Spartě mluvilo v superlativech a měla skvělý zvuk v celé fotbalové Evropě, jistě bychom neopomenuli období na začátku nového tisíciletí. V klubu tehdy působila řada hráčů, kteří patřili k tuzemské špičce nebo mezi nejvýraznější talenty.

V sezoně 2000/01 získala Sparta pátý domácí titul v řadě. Byla to slavná doba. O rok později přetrhl úspěšnou šňůru Letenských Liberec, ale za další rok si vzali Pražané pohár pro vítěze zase zpět. Pojďme se podívat trochu blíže právě na ročník 2001/02. Vybrali jsme šest skvělých hráčů, kteří tehdy působili v týmu Sparty. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Petr Čech

Petr Čech-Sparta (2).jpg

V sezoně 2000/01 bylo jasné, že na českých trávnících vyrůstá mimořádný brankářský talent. Jmenoval se Petr Čech a chytal v nejvyšší soutěži za vesnický celek z Blšan. Bylo prakticky jisté, že od následujícího ročníku bude oblékat dres kvalitnějšího klubu. V létě 2001 zamířil na Letnou a okamžitě se stal jedničkou mezi tyčemi.

Tehdy teprve devatenáctiletý mladík vytvořil během ročníku několik ligových rekordů a zářil také v Lize mistrů. Domácího titulu se ale nedočkal, takže když o téměř dvě desetiletí později končil bohatou a úspěšnou kariéru, ocenění pro českého šampiona v ní chybělo, protože do vlasti už se jako aktivní hráč nevrátil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jiří Novotný

Jiří Novotný-Sparta1.jpg

Sparťanská ikona a dlouholetý kapitán Jiří Novotný byl na Letné u spousty skvělých úspěchů. Byl také jedním z hráčů, který nechyběl u premiéry Petra Čecha na Letné. Úspěšný stoper, který se Spartou získal osm tuzemských titulů, vydržel na Letné do roku 2003, pak zamířil do Kazaně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Zdeněk Grygera

ZDeněk Grygera Sparta.jpg

O rok dříve než brankář Petr Čech přišel do Sparty z jiného vesnického klubu - Drnovic - Zdeněk Grygera. Tehdy o něho stála i Slavia, pravý bek, z něhož později vyrostla opora reprezentace, však upřednostnil nabídku z Letné. Se Spartou získal dva tituly a v roce 2003 odešel do Ajaxu Amsterdam. Poté hrál také za Juventus a Fulham.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tomáš Hübschman

Tomáš Hubschman SParta MAZAC PAVEL  CNC  Profimedia.jpg

Tomáš Hübschman je sparťanským odchovancem, z něhož na Letné postupně vyrostla jedna z opor základní sestavy a svými výkony si řekl o pozornost zahraničních klubů. V roce 2004 si plácl se Šachtarem Doněck, kde vydržel dlouhých deset let. Se Spartou vybojoval dva mistrovské tituly.

Foto: MAZAC PAVEL / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jiří Jarošík

Jiří Jarošík-Sparta1.jpg

Rodák z Ústí nad Labem přišel na Letnou už v roce 1996. Střední záložník, který zvládal i post stopera, si sice krátce odskočil na hostování do Liberce, jeho role ve Spartě však rostla a Jiří Jarošík získal s Pražany čtyři ligové tituly. V sezoně 2001/02 vstřelil šest branek. Později působil v CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu či Celtiku Glasgow, v roce 2011 se pak do Sparty znovu vrátil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Libor Sionko

Libor Sionko-Sparta1.jpg

Nejlepším ligovým střelcem Sparty byl v sezoně 2001/02 Radim Holub, jenž se do statistik zapsal devíti góly. Sedmkrát se trefil Marek Kincl a osm branek dal Libor Sionko. Na Letnou přišel v roce 1999 z Baníku Ostrava a ve Spartě vydržel pět let, během nichž získal tři ligové tituly. Čtvrtý přidal po návratu z Kodaně v roce 2010.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud