Drew Doughty  - V současné době třicetiletého beka získalo v roce 2008 Los Angeles, které z něj udělalo dvojku celého draftu NHL. Drew Doughty, jenž se na šampionátu v České republice stal nejlepším obráncem, nosí dres Kings dodnes. Na kontě má i dva Stanley Cupy a dvě olympijská zlata. Foto: Profimedia.cz
 P.K. Subban  - Kanadský bek, který budí emoce. P.K.Subban několik let působil v Montrealu, který jej do NHL draftoval. Tři roky  hrál taky za Nashville a od léta je olympijský šampion ze Soči v New Jersey. Ovšem čekalo se od něj víc, než jen pět kanadských bodů. Foto: Profimedia.cz
 Claude Giroux  - Spoluhráč Jakuba Voráčka z Philadelphie se už několik let drží mezi absolutní špičkou NHL. Zkušený centr, jenž má ve sbírce i zlato z mistrovství světa v Praze, byl na juniorském mistrovství světa v České republice hodně vidět a do statistik se uvedl dvěma góly a čtyřmi nahrávkami. Foto: Profimedia.cz
 Brad Marchand  - „Zlý“ muž z Bostonu má za sebou životní sezonu, ve které se dostal na rovných sto kanadských bodů. A spoluhráč Davida Pastrňáka, jenž má ve sbírce zlato z mistrovství světa 2016 i triumf ze světového poháru, je hodně vidět i letos. Účastník dvou juniorských šampionátů má na kontě už 48 (18+30) bodů. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

To byl tým. 6 kanadských hvězd z NHL, které hrály na posledním mistrovství světa juniorů v České republice

Poslední juniorský světový šampionát, který se konal v České republice, se v roce 2008 odehrál v Pardubicích a Liberci. Zlato tehdy brali Kanaďané.

Bez názvu.jpg

Je to už dlouho, co se v České republice konal poslední juniorský šampionát. V Pardubicích a Liberci v roce 2008 triumfovali Kanaďané, kteří měli v týmu řadu hráčů, z nichž jsou dnes hvězdy NHL. Vybrali jsme šest z nich, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Drew Doughty

Drew Doughty 19.jpg

V současné době třicetiletého beka získalo v roce 2008 Los Angeles, které z něj udělalo dvojku celého draftu NHL. Drew Doughty, jenž se na šampionátu v České republice stal nejlepším obráncem, nosí dres Kings dodnes. Na kontě má i dva Stanley Cupy a dvě olympijská zlata.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

P.K. Subban

PK Subban NJ.jpg

Kanadský bek, který budí emoce. P.K.Subban několik let působil v Montrealu, který jej do NHL draftoval. Tři roky hrál taky za Nashville a od léta je olympijský šampion ze Soči v New Jersey. Ovšem čekalo se od něj víc, než jen pět kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Claude Giroux

Claude Giroux.jpg

Spoluhráč Jakuba Voráčka z Philadelphie se už několik let drží mezi absolutní špičkou NHL. Zkušený centr, jenž má ve sbírce i zlato z mistrovství světa v Praze, byl na juniorském mistrovství světa v České republice hodně vidět a do statistik se uvedl dvěma góly a čtyřmi nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Brad Marchand

Brad Marchand.jpg

„Zlý“ muž z Bostonu má za sebou životní sezonu, ve které se dostal na rovných sto kanadských bodů. A spoluhráč Davida Pastrňáka, jenž má ve sbírce zlato z mistrovství světa 2016 i triumf ze světového poháru, je hodně vidět i letos. Účastník dvou juniorských šampionátů má na kontě už 48 (18+30) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Steven Stamkos

Steven Stamkos 2.jpg

Devětadvacetiletý centr se stal jedničkou draftu 2008, ve kterém na něj ukázala Tampa Bay. Steven Stamkos se rychle stal hvězdou celé soutěže a loni se dostal na rekordních 98 kanadských bodů. Vysněný Stanley Cup mu ale ve sbírce stále chybí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

John Tavares

John Tavares Toronto.jpg

V tehdejším zlatém kanadském týmu byl i John Tavares, který na šampionátu dal čtyři góly a přidal jednu nahrávku. V roce 2009 se stal jedničkou draftu NHL, ve kterém na něj ukázal New York Islanders. Loni však devětadvacetiletý centr změnil dres a zamířil do Toronta, v jehož barvách olympijský vítěz ze Soči posbíral 88 kanadských bodů a vytvořil si nové osobní maximum.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud