Marek Židlický Jeden z nejlepších českých obránců minulých let hrál během výluky za Kladno. V extralize řádil a povedený turnaj odehrál i na Karjala Cupu. Po zámořské stávce odešel do New Jersey a v závěru sezony odehrál i dva zápasy na mistrovství světa. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Tomáš Plekanec Kdykoliv mohl, tak reprezentoval. Nebylo tedy divu, že se tehdejší útočník Montrealu, který během stávky hrál za Kladno, objevil i na Karjala Cupu. Tomáš Plekanec odehrál povedený turnaj a dal i jeden gól - v úvodním zápase se Švédy. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Petr Nedvěd V roce 2012 pomohl k bronzu na světovém šampionátu. Kouč Hadamczik na něho hodně sázel a Petr Nedvěd se objevil i na Karjala Cupu, kde jediným gólem zápasu rozhodl o českém triumfu nad domácím výběrem Suomi. Zároveň se dostal do All-Star týmu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Hertl - V české nominaci se objevila i další známá jména – například Ladislav Šmíd, Jakub Kindl či Jiří Tlustý. Na Karjala Cup odjel i Tomáš Hertl, jenž se v té době začínal prosazovat do kádru extraligové Slavie. Ve stejném roce si zahrál na juniorském šampionátu a poprvé v kariéře se objevil také na seniorském mistrovství světa. V další sezoně už oblékal dres San Jose. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

To byl tým! Připomeňte si, kdo byl v roce 2012 u prvního českého triumfu na Karjala Cupu

Za pár týdnů odstartuje nový ročník Euro Hockey Tour. První klání švédských, finských, českých a švýcarských hokejistů, kteří nahrazují (dočasně) ruskou sbornou, se uskuteční ve Finsku.

Turnaj Karjala Cup se hraje pravidelně ve Finsku od roku 1992, ale jen dvakrát jej dokázali čeští hokejisté vyhrát. Naposled to bylo před třemi lety, kdy trenér Miloš Říha přivezl na sever Evropy hodně silný výběr, ve kterém se objevili například Roman Will, Andrej Šustr, Dmitrij Jaškin či Jan Kovář.

Nesmírně kvalitní český tým se objevil také na Karjala Cupu v roce 2012, kdy Češi finský turnaj poprvé v historii ovládli. V NHL tehdy řádila výluka, a tak měl kouč Alois Hadamczik opravdu z čeho vybírat. Připomeňte se, koho si na turnaj tehdy vybral.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec Karjala Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Tehdejší gólman Winnipegu, který během výluky působil v Liberci, zažil povedený Karjala Cup. Ondřej Pavelec zasáhl na turnaji do dvou zápasů, vychytal nulu proti Finům, dostal jediný gól od Rusů a byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Záda mu tehdy kryl Alexander Salák.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Marek Židlický

Marek Židlický Karjala Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jeden z nejlepších českých obránců minulých let hrál během výluky za Kladno. V extralize řádil a povedený turnaj odehrál i na Karjala Cupu. Po zámořské stávce odešel do New Jersey a v závěru sezony odehrál i dva zápasy na mistrovství světa.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec Karjala Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Kdykoliv mohl, tak reprezentoval. Nebylo tedy divu, že se tehdejší útočník Montrealu, který během stávky hrál za Kladno, objevil i na Karjala Cupu. Tomáš Plekanec odehrál povedený turnaj a dal i jeden gól - v úvodním zápase se Švédy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Petr Nedvěd

Petr Nedvěd Karjala Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V roce 2012 pomohl k bronzu na světovém šampionátu. Kouč Hadamczik na něho hodně sázel a Petr Nedvěd se objevil i na Karjala Cupu, kde jediným gólem zápasu rozhodl o českém triumfu nad domácím výběrem Suomi. Zároveň se dostal do All-Star týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl Karjala Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V české nominaci se objevila i další známá jména – například Ladislav Šmíd, Jakub Kindl či Jiří Tlustý. Na Karjala Cup odjel i Tomáš Hertl, jenž se v té době začínal prosazovat do kádru extraligové Slavie. Ve stejném roce si zahrál na juniorském šampionátu a poprvé v kariéře se objevil také na seniorském mistrovství světa. V další sezoně už oblékal dres San Jose.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud