Pavel Kadeřábek  Jeden z klíčových hráčů tehdejšího týmu trenéra Vítězslava Lavičky - Pavel Kadeřábek - dostal hodně prostoru už v sezoně 2012/13 a v mistrovském ročníku nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Do statistik si připsal pět branek a devět asistencí. Na Letné zůstal ještě jeden rok a následně přestoupil do Hoffenheimu. Profimedia.cz
 Ladislav Krejčí  Parádní sezonu zažil také Ladislav Krejčí. Se Spartou slavil titul už v roce 2010 a v sezoně 2013/14 přidal další. Levý záložník na něm měl lví podíl, v 27 zápasech vstřelil tři góly a přidal šest asistencí. Po dalším ročníku zamířil do Itálie. Profimedia.cz
 Josef Hušbauer  Josef Hušbauer byl několik let oporou Sparty. V mistrovské sezoně byl nezastavitelný, vstřelil 18 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže. Navrch přidal ještě osm asistencí a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem sezony. Další ročník strávil v Cagliari, po roce se ale vrátil zpět do Sparty a v roce 2016 se upsal největšímu rivalovi - Slavii. Profimedia.cz
 David Lafata  David Lafata v průběhu sezony 2012/13 opustil Jablonec a zamířil do Sparty. Cíl byl jasný – získat titul. To se mu povedlo a v roce 2014 zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Pomohl k němu 16 góly a čtyřmi nahrávkami. V dalších dvou sezonách vstřelil vždy dvacet branek, další titul už ale nezískal. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

To byli tahouni! 5 klíčových hráčů, kteří dovedli fotbalovou Spartu v roce 2014 k dosud poslednímu titulu

Titul? Na to slovo fanoušci na Letné už nejspíš zapomněli. Ten poslední je totiž už osm roků starý.

Sparťanský tým se za poslední léta hodně proměnil. Na Letné hrají velkou roli cizinci, což v době, kdy klub slavil zatím poslední titul v sezoně 2013/14, rozhodně neplatilo. Tehdy u toho byli například Marek Matějovský, Lukáš Vácha či Mario Holek, ale také pět klíčových hráčů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík-Sparta.jpg

Byla to skála mezi třemi tyčemi. Zeď, která držela sparťanskou defenzivu. Tomáš Vaclík odchytal v mistrovské sezoně všechny zápasy a ve 14 z nich nedostal ani jeden gól. Celkově inkasoval jen 19 branek. Poté odešel do Basileje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek-Sparta.jpg

Jeden z klíčových hráčů tehdejšího týmu trenéra Vítězslava Lavičky - Pavel Kadeřábek - dostal hodně prostoru už v sezoně 2012/13 a v mistrovském ročníku nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Do statistik si připsal pět branek a devět asistencí. Na Letné zůstal ještě jeden rok a následně přestoupil do Hoffenheimu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí.jpg

Parádní sezonu zažil také Ladislav Krejčí. Se Spartou slavil titul už v roce 2010 a v sezoně 2013/14 přidal další. Levý záložník na něm měl lví podíl, v 27 zápasech vstřelil tři góly a přidal šest asistencí. Po dalším ročníku zamířil do Itálie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer1.jpg

Josef Hušbauer byl několik let oporou Sparty. V mistrovské sezoně byl nezastavitelný, vstřelil 18 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže. Navrch přidal ještě osm asistencí a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem sezony. Další ročník strávil v Cagliari, po roce se ale vrátil zpět do Sparty a v roce 2016 se upsal největšímu rivalovi - Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Lafata

David Lafata.jpg

David Lafata v průběhu sezony 2012/13 opustil Jablonec a zamířil do Sparty. Cíl byl jasný – získat titul. To se mu povedlo a v roce 2014 zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Pomohl k němu 16 góly a čtyřmi nahrávkami. V dalších dvou sezonách vstřelil vždy dvacet branek, další titul už ale nezískal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud