Tomáš Vaclík  Byla to skála mezi třemi tyčemi. Zeď, která držela sparťanskou defenzivu. Tomáš Vaclík odchytal v mistrovské sezoně 2013/14 všechny zápasy a ve 14 z nich nedostal ani jeden gól. Celkově inkasoval jen 19 branek. Poté odešel do Basileje.

Tomáš Vaclík
Byla to skála mezi třemi tyčemi. Zeď, která držela sparťanskou defenzivu. Tomáš Vaclík odchytal v mistrovské sezoně 2013/14 všechny zápasy a ve 14 z nich nedostal ani jeden gól. Celkově inkasoval jen 19 branek. Poté odešel do Basileje.

 Pavel Kadeřábek  Jeden z klíčových hráčů tehdejšího týmu trenéra Vítězslava Lavičky - Pavel Kadeřábek - dostal hodně prostoru už v sezoně 2012/13 a v mistrovském ročníku nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Do statistik si připsal pět branek a devět asistencí. Na Letné zůstal ještě jeden rok a následně přestoupil do Hoffenheimu.
 Ladislav Krejčí  Parádní sezonu zažil také Ladislav Krejčí. Se Spartou slavil titul už v roce 2010 a v sezoně 2013/14 přidal další. Levý záložník na něm měl lví podíl, v 27 zápasech vstřelil tři góly a přidal šest asistencí. Po dalším ročníku zamířil do Itálie.
 Josef Hušbauer  Josef Hušbauer byl několik let oporou Sparty. V mistrovské sezoně byl nezastavitelný, vstřelil 18 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže. Navrch přidal ještě osm asistencí a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem sezony. Další ročník strávil v Cagliari, po roce se ale vrátil zpět do Sparty a v roce 2016 se upsal největšímu rivalovi - Slavii.
 David Lafata  David Lafata v průběhu sezony 2012/13 opustil Jablonec a zamířil do Sparty. Cíl byl jasný – získat titul. To se mu povedlo a v roce 2014 zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Pomohl k němu 16 góly a čtyřmi nahrávkami. V dalších dvou sezonách vstřelil vždy dvacet branek, další titul už ale nezískal.
5
Fotogalerie

To byli tahouni! 5 klíčových hráčů, kteří dovedli před 10 lety fotbalovou Spartu k mistrovskému titulu

Titul? To slovo zní fanouškům na Letné ještě v uších. Ten poslední je totiž jen rok starý a za dalším Sparta možná míří i v této sezoně. Letos je to ale také deset let od triumfu mužstva v sezoně 2013/14.

Sparťanský tým se za poslední léta hodně proměnil. Na Letné hrají velkou roli cizinci, což v době, kdy klub slavil předposlední titul v sezoně 2013/14, rozhodně neplatilo. Tehdy u toho byli například Marek Matějovský, Lukáš Vácha či Mario Holek, ale také pět klíčových hráčů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vaclík

Tomáš Vaclík-Sparta (2).jpg

Byla to skála mezi třemi tyčemi. Zeď, která držela sparťanskou defenzivu. Tomáš Vaclík odchytal v mistrovské sezoně 2013/14 všechny zápasy a ve 14 z nich nedostal ani jeden gól. Celkově inkasoval jen 19 branek. Poté odešel do Basileje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek-Sparta.jpg

Jeden z klíčových hráčů tehdejšího týmu trenéra Vítězslava Lavičky - Pavel Kadeřábek - dostal hodně prostoru už v sezoně 2012/13 a v mistrovském ročníku nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Do statistik si připsal pět branek a devět asistencí. Na Letné zůstal ještě jeden rok a následně přestoupil do Hoffenheimu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí.jpg

Parádní sezonu zažil také Ladislav Krejčí. Se Spartou slavil titul už v roce 2010 a v sezoně 2013/14 přidal další. Levý záložník na něm měl lví podíl, v 27 zápasech vstřelil tři góly a přidal šest asistencí. Po dalším ročníku zamířil do Itálie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer1.jpg

Josef Hušbauer byl několik let oporou Sparty. V mistrovské sezoně byl nezastavitelný, vstřelil 18 branek a stal se nejlepším kanonýrem soutěže. Navrch přidal ještě osm asistencí a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem sezony. Další ročník strávil v Cagliari, po roce se ale vrátil zpět do Sparty a v roce 2016 se upsal největšímu rivalovi - Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Lafata

David Lafata.jpg

David Lafata v průběhu sezony 2012/13 opustil Jablonec a zamířil do Sparty. Cíl byl jasný – získat titul. To se mu povedlo a v roce 2014 zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Pomohl k němu 16 góly a čtyřmi nahrávkami. V dalších dvou sezonách vstřelil vždy dvacet branek, další titul už ale nezískal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud