Pavel Bure (Vancouver Canucks) – 90  Pokud dostal puk do jízdy, ujel všem. Ruská raketa byla zkrátka nezastavitelná. Pavel Bure v NHL začínal ve Vancouveru, odkud později zamířil na Floridu a do New Yorku Rangers.
 Pat LaFontaine (Buffalo Sabres) - 91  Americký útočník Pat Lafontaine byl členem zlatého týmu USA na Světovém poháru v roce 1996. V NHL odehrál téměř 900 zápasů za New York Islanders, Buffalo Sabres a New York Rangers, kde strávil sezonu 1997/98 - svou poslední v kariéře.
 Adam Oates (Boston Bruins) – 93  Skvělý kanadský centr Adam Oates má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru. Začínal v roce 1985 v Detroitu, později hrál také za St. Louis, Boston, Washington, Philadelphii, Anaheim a Edmonton.
 Patrick Roy (Montreal Canadiens) - 94  Jeden z nejlepších gólmanů v historii NHL. Člen hokejové síně slávy v NHL debutoval už v sezoně 1984/85 v dresu Montrealu, odkud zamířil do Colorada. V dresu Avalanche strávil Patrick Roy osm sezon a vychytal dva Stanley Cupy. Ještě předtím získal dva s Canadiens.
10
Fotogalerie

To byly časy. Připomeňte si 10 nejlepších hokejistů v legendární hře NHL 94

Letos se na trhu objevila hra NHL 24. Řada fanoušků však s nostalgií vzpomíná na úplně první vydání – na NHL 94.

NHL 94 je podle mnoha hráčů tou nejlepší hokejovou hrou, co se kdy na trhu objevila. Spousta pařmenů se k ní proto dodnes vrací. Víte, kteří hráči jí tehdy kralovali? Jména deseti nejlépe hodnocených hokejistů ve hře NHL 94 najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Teemu Selänne (Winnipeg Jets) – 90

Teemu Selänne (2).jpg

Finský blesk strávil téměř celou zámořskou kariéru v Aneheimu. Ještě předtím ale útočník ze severu Evropy pobyl necelé čtyři roky ve Winnipegu, odkud v průběhu sezony 1995/96 zamířil k Ducks, s nimiž později získal i Stanley Cup. Působil také v San Jose a Coloradu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Pavel Bure (Vancouver Canucks) – 90

Pavel Bure-Vancouver.jpg

Pokud dostal puk do jízdy, ujel všem. Ruská raketa byla zkrátka nezastavitelná. Pavel Bure v NHL začínal ve Vancouveru, odkud později zamířil na Floridu a do New Yorku Rangers.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Pat LaFontaine (Buffalo Sabres) - 91

Pat LaFonaine.jpg

Americký útočník Pat Lafontaine byl členem zlatého týmu USA na Světovém poháru v roce 1996. V NHL odehrál téměř 900 zápasů za New York Islanders, Buffalo Sabres a New York Rangers, kde strávil sezonu 1997/98 - svou poslední v kariéře.

Pokračování 5 / 11

Adam Oates (Boston Bruins) – 93

Oates.jpg

Skvělý kanadský centr Adam Oates má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru. Začínal v roce 1985 v Detroitu, později hrál také za St. Louis, Boston, Washington, Philadelphii, Anaheim a Edmonton.

Pokračování 6 / 11

Patrick Roy (Montreal Canadiens) - 94

Patrick Roy-Montreal1.jpg

Jeden z nejlepších gólmanů v historii NHL. Člen hokejové síně slávy v NHL debutoval už v sezoně 1984/85 v dresu Montrealu, odkud zamířil do Colorada. V dresu Avalanche strávil Patrick Roy osm sezon a vychytal dva Stanley Cupy. Ještě předtím získal dva s Canadiens.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Steve Yzerman (Detroit Red Wings) – 95

Steve Yzerman.jpg

V roce 1983 byl Steve Yzerman draftován do NHL a o rok později už byl součástí zlatého týmu na Kanadském poháru. S Kanadou získal nejcennější kov i na olympiádě v Salt Lake City a ve sbírce má i tři Stanley Cupy. Všechny získal s Detroitem, kde strávil celou kariéru v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Alexandr Mogilnyj (Buffalo Sabres) – 96

Mogilnyj.jpg

Pavel Bure nebyl jediným ruským hráčem, který se dostal mezi nejlépe hodnocené hokejisty hry NHL 94. Ještě vyšší rating dostal jeho krajan Alexandr Mogilnyj, který v roce 1989 odešel z CSKA Moskva do Buffala. V zámoří hrál olympijský šampion z roku 1988 také za Vancouver, New Jersey a Toronto.

Pokračování 9 / 11

Ed Belfour (Chicago Blackhawks) – 98

Belfour.jpg

Nejlépe hodnocený gólman celé hry. Ed Belfour, jenž v té době hájil branku Blackhawks, dostal rating 98. Do prestižní zámořské soutěže se dostal v roce 1988, v Chicagem pak působil až do roku 1997. Krátce se mihl v San Jose, pět let strávil v Dallasu, další tři v Torontu a kariéru v NHL ukončil v roce 2007 jako hráč Floridy Panthers.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Ray Bourque (Boston Bruins) – 99

Ray Bourque.jpg

Vynikající kanadský obránce Ray Bourque debutoval v NHL v sezoně 1979/80. Dlouhá léta oblékal dres Bostonu, jedno mu ale chybělo – Stanley Cup. Proto v závěru kariéry zamířil do Colorada, v ročníku 2000/01 se vysněné trofeje dočkal a následně zamířil do sportovního důchodu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Mario Lemieux (Pittsburgh Penguins) – 100

Mario Lemieux.jpg

V roce 1994 celé hře kraloval kanadský útočník ve službách Pittsburghu, jenž dostal nejvyšší možné hodnocení – Mario Lemieux měl rovnou stovku. Super Mario, jak se mu také přezdívalo, zvládl odehrát v dresu Penguins sedmnáct sezon. Mohlo jich být víc, ale jeho kariéru poznamenala zranění a vážná nemoc. I tak se nesmazatelně zapsal do dějin světového hokeje.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud