Václav Jurečka  Osmadvacetiletý Václav Jurečka přišel do Slavie v létě zadarmo ze Slovácka. V minulém ročníku se blýskl 17 góly, jeho rozlet v Edenu ale přibrzdily zdravotní problémy. V závěru podzimu byl už ale fit a nabral velmi dobrou formu. Jurečka dal tři góly, přidal i tři nahrávky a stal se slávistickým útočníkem číslo jedna. Zůstane jím i na jaře? 

Václav Jurečka 
Osmadvacetiletý Václav Jurečka přišel do Slavie v létě zadarmo ze Slovácka. V minulém ročníku se blýskl 17 góly, jeho rozlet v Edenu ale přibrzdily zdravotní problémy. V závěru podzimu byl už ale fit a nabral velmi dobrou formu. Jurečka dal tři góly, přidal i tři nahrávky a stal se slávistickým útočníkem číslo jedna. Zůstane jím i na jaře? 

 Stanislav Tecl  Čekalo se, že do hry bude chodit spíše coby střídající hráč. V Edenu si jej velmi váží, fanoušci už ale s jeho výkony tolik spokojeni nejsou, přesto Stanislav Tecl odehrál velmi dobrý podzim. Nebo tedy alespoň jeho část. Dvaatřicetiletý útočník se blýskl devíti góly a ukázal, že může být ještě důležitým článkem sešívaného týmu. V závěru už ale chodil do hry jen coby střídající hráč. 
 Ivan Schranz  Slovenský reprezentační útočník načal ve Slavii druhou sezonu. V té premiérové se blýskl deseti góly a velmi dobře začal i letos. Jenže v září si v utkání Konferenční ligy ošklivě zranil hlavu a krční páteř a podzim pro něj skončil předčasně. Teď je ovšem devětadvacetiletý Ivan Schranz zpátky v tréninku. 
 Moses Usor  Jeden nigerijský útočník ze Slavie odešel, další ale v Edenu zůstává. Yira Sor už patří belgickému Genku, zato dvacetiletý Moses Usor bude sbírat další zkušenosti v sešívaných barvách. V létě se udržel ve slávistickém kádru a v několika duelech naskočil i v zahajovací sestavě. Na kontě má taky čtyři branky. 
 Mick van Buren  Zkušený nizozemský útočník se ve Slavii poprvé objevil už v sezoně 2016/17. Byl taky na několika hostováních, a když v létě odcházel do Liberce, zdálo se, že je to v Edenu jeho konečná. Jenže třicetiletý Mick van Buren v barvách Slovanu řádil, na podzim dal devět branek a v přípravě se hlásí zase v Praze. Uspěje? 
7
Fotogalerie

To je síla. 7 útočníků, se kterými Slavia může na jaře bojovat o ligový titul

Plzeň v zimě přivedla Matěje Vydru, Sparta má v kádru Jana Kuchtu s Tomášem Čvančarou. A Slavia? To půjde do jara možná se sedmi útočníky.

Slavia sice na jaře nebude hrát evropské poháry, sešívaní však nechtějí nic nechat náhodě a do druhé poloviny sezony nejspíš půjdou s hodně širokým kádrem. V tom by mohlo být i sedm útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 8

Václav Jurečka 

Václav Jurečka Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý Václav Jurečka přišel do Slavie v létě zadarmo ze Slovácka. V minulém ročníku se blýskl 17 góly, jeho rozlet v Edenu ale přibrzdily zdravotní problémy. V závěru podzimu byl už ale fit a nabral velmi dobrou formu. Jurečka dal tři góly, přidal i tři nahrávky a stal se slávistickým útočníkem číslo jedna. Zůstane jím i na jaře? 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Stanislav Tecl 

Stanislav Tecl Slavia 21.jpg

Čekalo se, že do hry bude chodit spíše coby střídající hráč. V Edenu si jej velmi váží, fanoušci už ale s jeho výkony tolik spokojeni nejsou, přesto Stanislav Tecl odehrál velmi dobrý podzim. Nebo tedy alespoň jeho část. Dvaatřicetiletý útočník se blýskl devíti góly a ukázal, že může být ještě důležitým článkem sešívaného týmu. V závěru už ale chodil do hry jen coby střídající hráč. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Slavia 21.jpg

Slovenský reprezentační útočník načal ve Slavii druhou sezonu. V té premiérové se blýskl deseti góly a velmi dobře začal i letos. Jenže v září si v utkání Konferenční ligy ošklivě zranil hlavu a krční páteř a podzim pro něj skončil předčasně. Teď je ovšem devětadvacetiletý Ivan Schranz zpátky v tréninku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Moses Usor 

Moses Usor Panathinaikos Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeden nigerijský útočník ze Slavie odešel, další ale v Edenu zůstává. Yira Sor už patří belgickému Genku, zato dvacetiletý Moses Usor bude sbírat další zkušenosti v sešívaných barvách. V létě se udržel ve slávistickém kádru a v několika duelech naskočil i v zahajovací sestavě. Na kontě má taky čtyři branky. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Mick van Buren 

Mick van Buren Liberec Michal Beránek CNC Profimedia (2).jpg

Zkušený nizozemský útočník se ve Slavii poprvé objevil už v sezoně 2016/17. Byl taky na několika hostováních, a když v létě odcházel do Liberce, zdálo se, že je to v Edenu jeho konečná. Jenže třicetiletý Mick van Buren v barvách Slovanu řádil, na podzim dal devět branek a v přípravě se hlásí zase v Praze. Uspěje? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Mojmír Chytil 

Mojmír Chytil ČR 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V lize dosud odehrál 98 zápasů, ve kterých dal 19 branek. Další už by měl střílet ve Slavii, která jej nejspíš vykoupí z Olomouce. Třiadvacetiletý Mojmír Chytil se na podzim uvedl šesti góly a svými výkony zaujal slávistického trenéra Trpišovského, který o hráčovy služby hodně stojí. Chytil už má za sebou i premiéru v reprezentaci, kterou ozdobil hattrickem proti Faerským ostrovům. Zřejmě je jen otázkou dní, kdy se oficiálně stane hráčem Slavie. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Emmanuel Yeboah 

Emmanuel Yeboah Kluž.jpg

Konkurenční Sparta v zimě představila už tři zahraniční posily. Na jednoho cizince má spadeno i Slavia, které se zalíbil devatenáctiletý útočník Kluže Emmanuel Yeboah. Mladý ghanský fotbalista sešívané zaujal v podzimním zápasech Konferenční ligy, ve kterých posbíral dvě žluté karty. Za Kluž v tomto ročníku odehrál 29 duelů, v nichž dal tři branky. Jeho výhodou je, že může hrát i na křídle. Měl by stát 1,6 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud