TOP 10 placených útočníků světa. Novým králem je Gareth Bale

Útočníci. Právě oni rozhodují zápasy, oni jsou největšími hvězdami a jejich dresy se to na stadionech nejvíc hemží. Jejich role v týmu jsou naprosto klíčové. Tomu odpovídají i královské platy, které pobírají od svých chlebodárců.

Bez názvu.jpg

Zatímco většina českých ligových klubů preferuje hru na jednoho útočníka, v zahraničí to je často jinak. Přední evropské velkokluby hrají ofenzivněji a využívají schopnosti více ofenzivních hráčů. Mají zkrátka z čeho vybírat.

Není žádným překvapením, že nejlepší kanonýři působí ve Španělsku a Anglii. Podle toho jsou taky nadstandardně placení. Hodně tučné šeky ale pobírají útočníci také v Turecku nebo Číně. Kteří si vydělají nejvíc? Jména desíti nejlépe placených forvardů současnosti podle portálu telegraph.co.uk najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

10. Gyan Asamoah (Šanghaj) – 227 tisíc liber týdne

Gyan Asamoah.jpg

Čekali jste v žebříčku toto jméno? Třicetiletý reprezentant Ghany se v Evropě nikdy moc neprosadil, působil v Itálii, Rennes nebo Sunderlandu, nikde ale nezanechal výraznější stopu. Před rokem však odešel do čínské Šanghaje a začal brát královský plat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Sergio Agüero (Manchester City) – 230 tisíc liber týdně

Sergio Aguero 2.jpg

Manchester City je luxusní adresou. Nejen, že klub trénuje od léta Pep Guardiola, ale na Etihad Stadium taky velmi štědře platí. Nejvyšší platy mají Yaya Touré a Sergio Agüero, který má výtečnou střeleckou formu. Oba berou shodně 230 tisíc liber týdně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

8. Robin van Persie (Fenerbahcce) – 240 tisíc liber týdně

Robin van Perise Fen.jpg

Sešel z očí, rozhodně se ale nemá zle. Robin van Persie, jenž se stal v Arsenalu a Manchesteru United nejlepším střelcem Premier League, odešel před rokem z Old Trafford do Fenerbahce. V tureckém velkoklubu podepsal tříletou a velmi štědrou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. Wayne Rooney (Manchester United) – 260 tisíc liber týdně

Wayne Rooney Manchester.jpg

Nepostradatelný? To už neplatí. Není to však tak dávno, co byl Wayne Rooney neotřesitelnou modlou Manchesteru United, který s ním podepsal před dvěma lety obří kontrakt. Přestože jeho pozice v klubu i v reprezentaci slábne, stále je nejlépe placeným útočníkem celé Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. Neymar (Barcelona) – 270 tisíc liber týdně

Neymar Barca.jpg

Stále hlasitěji se špitalo o Neymarově odchodu z Barcelony. Katalánský klub ale ukončil veškeré spekulace a v létě brazilskému klenotu předložil novou smlouvu. Neymar neváhal a podepsal, na Camp Nou bude působit až do roku 2021. Zároveň se stal druhým nejlépe placeným hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. Graziano Pellé (Shandong Luneng) – 290 tisíc liber týdně

Graziano Pelle.jpg

V Itálii se narodila spousta výjimečných fotbalistů. Jednatřicetiletý Graziano Pellé měl také slušně nakročeno, ale při vší úctě k jeho kvalitám, útočníkům jako Francesco Totti či Pilippo Inzaghi nesahá ani po kotníky. Působil „jen“ v Parmě, Alkmaaru, Feyenoordu či Southamptonu, v létě ale odešel do Číny a stal se nejlépe placeným italským hráčem všech dob.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Hulk (Šanghaj) – 320 tisíc liber týdně

Hulk Čína.jpg

Další důkaz toho, proč fotbalisté chodí do Číny. Hulk byl několik let oporou ruského Petrohradu, v létě ale zvedl kotvy a odešel do Šanghaje. Brazilský šutér vystřelil zlatý důl a stal se nejlépe placeným hráčem soutěže i jedním z nejlépe vydělávajících fotbalistů planety. Zřejmě je ale jen otázkou času, kdy ho v Číně někdo překoná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 288 tisíc liber týdně (po zdanění)

Cristiano Ronaldo 3.jpg

Real Madrid prodloužil v minulých dnech smlouvy s Toni Kroosem, Lukou Modričem a Garethem Balem. Dalším na řadě má být Cristiano Ronaldo, který prožil výjimečný rok, vyhrál Ligu mistrů, Euro a útočí na čtvrtý Zlatý míč. Spekuluje se, že brzy podepíše nový kontrakt do roku 2021. Stane se díky němu nejlépe placeným hráčem planety?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Lionel Messi (Barcelona) – 336 tisíc liber týdně (po zdanění)

Lionel Messi blond.jpg

Lionel Messi = Barcelona. Ačkoliv se neustále spekuluje o jeho odchodu, argentinský útočník a pětinásobný držitel Zlatého míče zůstává věrný katalánskému velkoklubu. Jeho dosavadní kontrakt končí za dva roky. Co bude pak?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Gareth Bale (Real Madrid) – 350 tisíc liber týdně

Gareth Bale Wales.jpg

Když Gareth Bale přišel do Realu Madrid, stal se z něj nejdražší fotbalista všech dob. Na začátku bojoval s kritiky, teď je ale oporou a pevným základním kamenem sestavy. S Bílým baletem vyhrál dvakrát Ligu mistrů, v létě zářil na Euru a teď dostal novou smlouvu do roku 2022. Ta z něj dělá nejlépe vydělávajícího hráče planety.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud