Kieran Trippier (obránce)  - Na opačné straně obranné řady než Rose nastupuje nejen v Tottenhamu, ale i v anglické reprezentaci, Kieran Trippier. Osmadvacetiletý bek přestoupil do Spurs v roce 2015 z Burnley a postupně se vypracoval v jednu z opor londýnského celku. V reprezentaci odehrál 16 zápasů a startoval i na loňském mistrovství světa. Foto: Profimedia.cz
 Eric Dier (záložník)  - Na šampionátu v Rusku se představil také Eric Dier. Přestože mu je teprve 25 let, tak v reprezentaci odehrál už 38 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky. V Tottenhamu je od roku 2014, kdy přišel z portugalského Sportingu. Foto: Profimedia.cz
 Dele Alli (záložník)  - Pět gólů a dvě asistence. Taková je letošní bilance Dele Alliho v Premier League. Dvaadvacetiletého ofenzivně laděného záložníka sice trápily zdravotní problémy, už je ale fit a je připraven odehrát i zápas proti českému týmu. V reprezentaci Albionu dal v třiatřiceti zápasech tři branky. Foto: Profimedia.cz
 Harry Kane (útočník)  - Největší hvězda a zároveň i největší hrozba anglické reprezentace. Pětadvacetiletý Harry Kane odehrál za Albion 35 zápasů, ve kterých vstřelil už dvacet branek. Parádní sezonu prožívá i na klubové úrovni. V Premier League se letos trefil už sedmnáctkrát a dalších pět gólů přidal v Lize mistrů. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Tottenham = největší zásobárna Albionu. 5 hráčů Spurs, kteří se objevili v nominaci na Čechy

V nominaci anglické reprezentace na utkání s Černou Horou a českým týmem je jediný legionář – Jadon Sancho z Dortmundu. Kouč Gareth Southgate naopak povolal pět hráčů Tottenhamu.

V anglické reprezentaci nechybí hráči z Chelsea, Liverpoolu, Manchesteru United i Manchesteru City, který má ve výběru čtyři zástupce. Ještě početnější zastoupení má Tottenham. Jména pěti hráčů Spurs, kteří půjdou na Čechy, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Danny Rose (obránce)

Dany Rose.jpg

Osmadvacetiletý levý bek, který může naskočit i na kraji zálohy, odehrál v reprezentaci 25 zápasů. Danny Rose startoval také na olympijských hrách v Londýně a o rok později se vrátil z hostování v Sunderlandu do Tottenhamu. Spurs jej přitom získali už v roce 2007 z Leedsu. V aktuálním ročníku Premier League zasáhl do 19 zápasů, ve kterých zaznamenal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Kieran Trippier (obránce)

Kieran Trippier.jpg

Na opačné straně obranné řady než Rose nastupuje nejen v Tottenhamu, ale i v anglické reprezentaci, Kieran Trippier. Osmadvacetiletý bek přestoupil do Spurs v roce 2015 z Burnley a postupně se vypracoval v jednu z opor londýnského celku. V reprezentaci odehrál 16 zápasů a startoval i na loňském mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Eric Dier (záložník)

Harry Kane Anglie 2.jpg

Na šampionátu v Rusku se představil také Eric Dier. Přestože mu je teprve 25 let, tak v reprezentaci odehrál už 38 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky. V Tottenhamu je od roku 2014, kdy přišel z portugalského Sportingu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Dele Alli (záložník)

Dele Alli.jpg

Pět gólů a dvě asistence. Taková je letošní bilance Dele Alliho v Premier League. Dvaadvacetiletého ofenzivně laděného záložníka sice trápily zdravotní problémy, už je ale fit a je připraven odehrát i zápas proti českému týmu. V reprezentaci Albionu dal v třiatřiceti zápasech tři branky.

Foto: Profimedia.cz

Harry Kane (útočník)

Harry Kane Anglie.jpg

Největší hvězda a zároveň i největší hrozba anglické reprezentace. Pětadvacetiletý Harry Kane odehrál za Albion 35 zápasů, ve kterých vstřelil už dvacet branek. Parádní sezonu prožívá i na klubové úrovni. V Premier League se letos trefil už sedmnáctkrát a dalších pět gólů přidal v Lize mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud