Zdeněk Ondrášek – 32 let  Reprezentační útočník přišel do Plzně v průběhu podzimu z Dallasu. Viktorka o něj hodně stála, a proto za něj zaplatila přes dvacet milionů korun. Zdeněk Ondrášek začal skvěle a v úvodních čtyřech zápasech dal tři góly. Jenže od té doby se neprosadil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kovařík – 32 let  V Plzni je od roku 2013, pod trenérem Guľou ale už nemá takovou pozici, na jakou býval zvyklý. V aktuálním ročníku zasáhl jen do dvanácti zápasů a v základní sestavě byl naposledy na začátku prosince. Od té doby dvaatřicetiletý záložník chodí do hry jen z lavičky náhradníků, letos navíc ještě ani jednou nebodoval. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Hořava – 32 let  Doby, kdy v Plzni patřil k oporám, jsou pryč. V zimě se znovu spekulovalo o jeho možném odchodu, někdejší reprezentační záložník ale prozatím zůstává v kádru Viktorky. Tomáš Hořava však letos zasáhl jen do čtyř zápasů a ani jednou nebyl v základní sestavě. Foto: Profimedia.cz
 Aleš Hruška – 35 let  Ve třinácti podzimních zápasech dostal dvacet branek. V duelu se Slavií dostal přednost Jindřich Staněk a čekalo se, že Aleš Hruška začne mezi náhradníky i na jaře. Proti Příbrami byl však zpátky mezi třemi tyčemi pětatřicetiletý Hruška, který vychytal svou třetí nulu v sezoně. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Trenér Guľa mění Plzeň. Toto je 5 nejstarších hráčů, kteří zůstali ve Viktorce

Kádr Plzeňské Viktorky postupně opouští zkušení třicátníci, na jejichž místa se derou mladší. Aktuálně na západě Čech působí jen sedm hráčů, kterým už bylo třicet let.

David Limberský Plzeň 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Před rokem a půl z Plzně odešel Milan Petržela, v zimě zase na hostování zamířili Radim Řezník s Luďkem Pernicou. V Plzni tak aktuálně působí už jen sedm třicátníků. Jména pěti nejstarších z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Zdeněk Ondrášek – 32 let

Zdeněk Ondrášek Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentační útočník přišel do Plzně v průběhu podzimu z Dallasu. Viktorka o něj hodně stála, a proto za něj zaplatila přes dvacet milionů korun. Zdeněk Ondrášek začal skvěle a v úvodních čtyřech zápasech dal tři góly. Jenže od té doby se neprosadil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Kovařík – 32 let

Jan Kovařík 2.jpg

V Plzni je od roku 2013, pod trenérem Guľou ale už nemá takovou pozici, na jakou býval zvyklý. V aktuálním ročníku zasáhl jen do dvanácti zápasů a v základní sestavě byl naposledy na začátku prosince. Od té doby dvaatřicetiletý záložník chodí do hry jen z lavičky náhradníků, letos navíc ještě ani jednou nebodoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Hořava – 32 let

Tomáš Hořava Plzeň nové.jpg

Doby, kdy v Plzni patřil k oporám, jsou pryč. V zimě se znovu spekulovalo o jeho možném odchodu, někdejší reprezentační záložník ale prozatím zůstává v kádru Viktorky. Tomáš Hořava však letos zasáhl jen do čtyř zápasů a ani jednou nebyl v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Aleš Hruška – 35 let

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Ve třinácti podzimních zápasech dostal dvacet branek. V duelu se Slavií dostal přednost Jindřich Staněk a čekalo se, že Aleš Hruška začne mezi náhradníky i na jaře. Proti Příbrami byl však zpátky mezi třemi tyčemi pětatřicetiletý Hruška, který vychytal svou třetí nulu v sezoně.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Limberský – 37 let

David Limberský Plzeň 4.jpg

Nejstarším hráčem plzeňské družiny je David Limberský. Sedmatřicetiletý krajní obránce je jedním ze strůjců největších úspěchů Viktorky, ve které i nadále patří k nejlepším hráčům a tahounům týmu. Letos si bývalý reprezentant připsal zatím dvanáct startů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud