Ondřej Kukučka – 19 let  Ondřej Kukučka vyrůstal v Baníku, z toho ale odešel do Sparty. Na Letné si vinou zdravotních problémů zatím nezahrál, letos ale sbírá první ligové zkušenosti v Pardubicích. Devatenáctiletý bek si letos připsal osm ligových startů, nastupoval v základní sestavě, od 11. listopadu ale nehrál.
 Denis Halinský – 20 let  Dvacetiletý stoper přišel loni v létě z Příbrami do Slavie. Z Edenu putoval na hostování do Vlašimi a letos nastupuje za Pardubice. Hraje sice svou premiérovou sezonu, počíná si ale mazácky. Patří k oporám týmu, letos zasáhl už do 14 zápasů.
 Antonín Kinský – 20 let  Stejně jako Halinský patří Slavii a v Pardubicích je jen na hostování. Antonín Kinský loni chytal druhou ligu ve Vyškově, teď sbírá první ligové zkušenosti v pardubických barvách. Mladý gólman si zatím připsal tři starty, chytal i v posledním utkání proti Spartě.
 Kryštof Daněk - 20 let  Také Kryštof Daněk je v Pardubicích na hostování – jen ne ze Slavie, ale ze Sparty. V té loni po příchodu z Olomouce začal skvěle, postupně ale o své místo přišel a vypadl ze sestavy. To v Pardubicích patří k oporám, letos dal už tři branky.
5
Fotogalerie

Trenér Kováč sází na talenty. 5 mladých hráčů, kteří patří k oporám Pardubic

Fotbalovým Pardubicím se v letošním ročníku příliš nedaří. To ovšem nic nemění na tom, že trenér Radoslav Kováč dává hodně prostoru mladým hráčům.

Za Pardubice stále hraje osmatřicetiletý Pavel Černý nebo o dva roky mladší Kamil Vacek, spoustu prostoru však dostávají i výrazně mladší hráči. Jména pěti fotbalistů, kterým je maximálně dvacet let, a už patří k oporám týmu trenéra Kováče, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Štěpán Míšek – 18 let

Bez názvu.jpg

Osmnáctiletý záložník si letos odbyl ligovou premiéru. Aktuálně má na kontě už devět startů a nastupuje v základní sestavě. V té se objevil i v posledním utkání proti Spartě, ve kterém byl na hřišti do 66. minuty. Štěpán Míšek patří k velkým příslibům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Kukučka – 19 let

Ondřej Kukučka Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ondřej Kukučka vyrůstal v Baníku, z toho ale odešel do Sparty. Na Letné si vinou zdravotních problémů zatím nezahrál, letos ale sbírá první ligové zkušenosti v Pardubicích. Devatenáctiletý bek si letos připsal osm ligových startů, nastupoval v základní sestavě, od 11. listopadu ale nehrál.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Denis Halinský – 20 let

Denis Halinský Pardubice Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dvacetiletý stoper přišel loni v létě z Příbrami do Slavie. Z Edenu putoval na hostování do Vlašimi a letos nastupuje za Pardubice. Hraje sice svou premiérovou sezonu, počíná si ale mazácky. Patří k oporám týmu, letos zasáhl už do 14 zápasů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Antonín Kinský – 20 let

Antonín Kinský Pardubice.jpg

Stejně jako Halinský patří Slavii a v Pardubicích je jen na hostování. Antonín Kinský loni chytal druhou ligu ve Vyškově, teď sbírá první ligové zkušenosti v pardubických barvách. Mladý gólman si zatím připsal tři starty, chytal i v posledním utkání proti Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Kryštof Daněk - 20 let

profimedia-0806308144.jpg

Také Kryštof Daněk je v Pardubicích na hostování – jen ne ze Slavie, ale ze Sparty. V té loni po příchodu z Olomouce začal skvěle, postupně ale o své místo přišel a vypadl ze sestavy. To v Pardubicích patří k oporám, letos dal už tři branky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud