Kaan Kairinen Čtyřiadvacetiletý finský reprezentant přišel do Sparty v zimě z norského Lilleströmu. S míčem u nohy si rozumí, je levák, umí tvořit hru. Může nastupovat coby osmička, taky ale dokáže hrát více stažený. Kaan Kairinen má šanci na základní sestavu.
 Adam Karabec Čekalo se, že teď už bude herně někde jinde. Říkalo se, že potenciál má minimálně stejný jako Adam Hložek. Jenže ten už nastupuje v německé Bundeslize, zatímco Adam Karabec musí bojovat o místo ve Spartě. Prostoru už devatenáctiletý záložník dostal hodně, nabídnutou šanci ale nevyužil. V současné konkurenci bude mít těžké, aby se prosadil. Minuty bude sbírat jen po kouscích.
 Ladislav Krejčí Kdyby ho v posledních letech nesrážely zdravotní problémy, už mohl být v zahraničí. Na podzim odehrál jen dva duely, přesto v nich dal dvě branky. Může hrát i na stoperu, jeho místo je ale především ve středu zálohy. Třiadvacetiletý Ladislav Krejčí je sparťanským kapitánem – pokud je fit, místo v sestavě má jisté.
 Qazim Laci Tvořivý záložník, který má kvality na to, aby se stal rozdílovým hráčem Fortuna ligy, má bohaté zkušenosti z francouzské ligy. Během podzimu toho ale za Ajaccio moc nenahrál, a tak v zimě přišel do Sparty. Šestadvacetiletý albánský reprezentant začal s přípravou později, to jej může na startu jara limitovat. Letenští si od něj každopádně hodně slibují.
7
Fotogalerie

Trenér Priske má z čeho vybírat. 6 hráčů Sparty, kteří mohou hrát ve středu zálohy

Sparta získala v zimě čtyři nové posily. Konkurence na Letné je nyní veliká.

Bez názvu.jpg

O obsazení některých postů mají na Letné jasno, jinde ale visí otazníky. Ty se vznáší taky nad složením středu záložní řady, kde má trenér Brian Priske na výběr z šesti hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Kaan Kairinen

profimedia-0749518520.jpg

Čtyřiadvacetiletý finský reprezentant přišel do Sparty v zimě z norského Lilleströmu. S míčem u nohy si rozumí, je levák, umí tvořit hru. Může nastupovat coby osmička, taky ale dokáže hrát více stažený. Kaan Kairinen má šanci na základní sestavu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Adam Karabec

Adam Karabec 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Čekalo se, že teď už bude herně někde jinde. Říkalo se, že potenciál má minimálně stejný jako Adam Hložek. Jenže ten už nastupuje v německé Bundeslize, zatímco Adam Karabec musí bojovat o místo ve Spartě. Prostoru už devatenáctiletý záložník dostal hodně, nabídnutou šanci ale nevyužil. V současné konkurenci bude mít těžké, aby se prosadil. Minuty bude sbírat jen po kouscích.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí 22 Foto Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Kdyby ho v posledních letech nesrážely zdravotní problémy, už mohl být v zahraničí. Na podzim odehrál jen dva duely, přesto v nich dal dvě branky. Může hrát i na stoperu, jeho místo je ale především ve středu zálohy. Třiadvacetiletý Ladislav Krejčí je sparťanským kapitánem – pokud je fit, místo v sestavě má jisté.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Qazim Laci

Qazim Laci.jpg

Tvořivý záložník, který má kvality na to, aby se stal rozdílovým hráčem Fortuna ligy, má bohaté zkušenosti z francouzské ligy. Během podzimu toho ale za Ajaccio moc nenahrál, a tak v zimě přišel do Sparty. Šestadvacetiletý albánský reprezentant začal s přípravou později, to jej může na startu jara limitovat. Letenští si od něj každopádně hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

David Pavelka

David Pavelka Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na podzim zasáhl do 14 zápasů, dal gól a přidal nahrávku. Ohromně platný je taky v kabině, na ruce nosívá i kapitánskou pásku. Jednatřicetiletý David Pavelka má sice platnou smlouvu už jen do konce sezony, dá se však čekat, že ve Spartě zůstane. Pro tým je totiž stále hodně platný.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Lukáš Sadílek

Lukáš Sadílek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho mladší bratr Michal má pevný flek v reprezentaci. A pokud ve svých výkonech z podzimu bude pokračovat i šestadvacetiletý Lukáš, tak se v národním týmu možná sejdou oba. Běhavý záložník přišel do Sparty v létě ze Slovácka a v každém duelu dokazoval, jak moc je důležitým hráčem. Teď ovšem bude muset bojovat s větší konkurencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud