Trézéguet a Olayinka nebyli jediní. 4 posily ze zahraničí, které chtěla koupit Slavia

Slavia v létě nepřivedla tolik nových hráčů jako před rokem, přesto posílila velmi kvalitně. Do Edenu přišli i dva cizinci, těch však mohlo být ještě víc.

V Edenu bylo hodně rušno během světového šampionátu. Jaroslav Tvrdík totiž prohlásil, že by Slavia ráda přivedla některého z hráčů, který se představil v Rusku. Nikdo z trojice Daniel Arzani, Trézéguet a Albert Gudmundsson však nepřišel, stejně jako čtyři další hráči ze zahraničních soutěží, o které Slavia měla zájem. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Pascal Köpke (Německo)

Pascal Köpke.jpg

Slavia má na hrotu sestavy duo Milan Škoda a Stanislav Tecl, v Edenu se však poohlíželi i po nové posile. Tou se mohl stát dvaadvacetiletý německý forvard Pascal Köpke. Talentovaný útočník, který dal v zápasech druhé německé ligy dvacet branek, skutečně změnil dres, neodešel však do Edenu, ale stal se novým spoluhráčem Vladimíra Daridy v Hertě Berlín.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Kristoffer Olsson (Švédsko)

Kristoffer Olsson.jpg

Jak Slavia, tak i Sparta v minulých měsících sledovali několik hráčů ze Švédska. Nyní se na radaru týmu z Edenu ocitl Kristoffer Olsson, jenž před rokem a půl odešel z Midtjyllandu do týmu AIK Solna. Třiadvacetiletý střední záložník, který se dříve zkoušel prosadit i v Arsenalu, má na kontě tři zápasy ve švédské reprezentaci, do nominace na mistrovství světa se ale nevešel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Nemanja Radonjič (Srbsko)

Nemanja Radonjič.jpg

Početnou srbskou skupinu mají na Letné, jednu balkánskou posilu ale vábila i Slavia. V Edenu si vyhlédli Nemanju Radonjiče, který nastupuje za CZ Bělehrad. Dvaadvacetiletý křídelník však v srbském klubu pouze hostuje z AS Řím, kde se mu nevede prosadit do prvního kádru. Římané přitom za pětinásobného reprezentanta, jenž dal v letošních předkolech Ligy mistrů už tři branky, v roce 2015 zaplatili čtyři miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Amr Warda (Egypt)

Amr Warda.jpg

Slavia dlouho usilovala o Egypťana Trézégueta, na radaru však měla i jeho krajana Amra Wardu, jenž dal v uplynulém ročníku řecké ligy osm branek a přidal sedm asistencí. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč, který se zúčastnil mistrovství světa v Rusku, se však vrátil z hostování a pokračuje v PAOK Soluň.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud