Český fotbal sice až na pár výjimek nemá zástupce v elitních evropských velkoklubch, stále však má hráče, jejichž výkony se rozhodně vyplatí sledovat. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a sestavili podle něj žebříček desítky nejdražších českých fotbalistů současnosti. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.
Tomáš Kalas (Bristol) – 4 miliony eur

Stále patří Chelsea, která ho přivedla před devíti lety z Olomouce. Tomáš Kalas ale mění jedno hostování za druhým, loni působil ve Fulhamu a letos hraje za druholigový Bristol. Na Stamford Bridge má přitom podepsaný kontrakt ještě na dva roky.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Tomáš Souček (Slavia) – 4,5 milionů eur

Jeho hvězda raketově roste. Tomáš Souček je klíčovým hráčem Slavie a patří i k pilířům reprezentační zálohy. V Edenu už přistálo několik zajímavých nabídek, například z Fiorentiny, Souček však zatím stále zůstává. Na jak dlouho?
Foto: Profimedia.cz
Vladimír Darida (Herta) – 5 milionů eur

Dlouho byl pevným článkem sestavy berlínské Herty i české reprezentace. Jenže letos ho trápily zdravotní problémy a o své pozice přišel. V Hertě má osmadvacetiletý běhavý záložník smlouvu ještě na dva roky, nebylo by ale překvapením, kdyby v létě změnil adresu.
Foto: Profimedia.cz
Tomáš Koubek (Rennes) – 7 milionů eur

Před rokem a půl opustil Spartu a přestoupil do Rennes. Ve francouzském klubu ihned navázal na výkony Petra Čecha a stal se jedním z elitních gólmanů soutěže. Tento klub pro reprezentační trojku nemusí být konečnou.
Foto: Profimedia.cz
Jiří Pavlenka (Brémy) – 10 milionů eur

Reprezentace sice po Euru 2016 přišla o Petra Čecha, ale ne o kvalitní gólmany. O post jedničky se uchází mimo jiné i šestadvacetiletý Jiří Pavlenka z Brém, který patří k nejlepším brankářům Bundesligy. Dokonce okolo něj kroužil Liverpool nebo Barcelona.
Foto: Profimedia.cz
Matěj Vydra (Burnley) – 10 milionů eur

Šestadvacetiletý útočník v létě přestoupil z Derby do Burnley a znovu si zahrál Premier League. V aktuálním ročníku však Matěj Vydra, který do klubu přišel za více než dvanáct milionů eur, zasáhl jen do osmi zápasů a vstřelil jediný gól.
Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia
Jakub Jankto (Sampdoria) – 15 milionů eur

Reprezentační záložník v loňské sezoně patřil k oporám Udine. Spekulovalo se o zájmu předních klubů z Itálie, údajně ho sledoval i Arsenal, Jakub Jankto ale přestoupil do Sampdorie. Jenže za tu naskočil jen do 13 ligových zápasů, většinou navíc pouze z lavičky náhradníků.
Foto: Profimedia.cz
Patrik Schick (AS Řím) – 15 milionů eur

Je tomu rok a půl, co Patrik Schick přestoupil ze Sampdorie do AS Řím, který za něj zaplatil téměř miliardu korun. Římané od nejdražší klubové posily v historii hodně čekali, jenže třiadvacetiletý forvard se zatím moc neprosazuje. Zatímco v reprezentaci válí, v klubu letos vstřelil jen dvě ligové branky.
Foto: Profimedia.cz
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) – 18 milionů eur

Šestadvacetiletý obránce září. Pavel Kadeřábek patří k hvězdám bundesligového Hoffenheimu, se kterým si letos zahrál i v Lize mistrů. Dlouhodobě podává parádní výkony, posune se ještě o stupínek výš?
Foto: Profimedia.cz
Tomáš Vaclík (Sevilla) – 18 milionů eur

Stejnou hodnotu jako Kadeřábek, tedy 18 milionů eur, má aktuálně i Tomáš Vaclík. Ten v létě po letech opustil Basilej a zamířil do Sevilly, která za něj zaplatila šest milionů eur. Po půlroce ve Španělsku, který mu vyšel na jedničku, jeho cena už trojnásobně stoupla.
Foto: Profimedia.cz