Tři už padli, další jsou v ohrožení. 3 ligoví trenéři, kteří stojí na hraně propasti

Miloslav Machálek už není trenérem brněnský Zbrojovky. Stal se tak třetím ligovým trenérem, který v letošní sezoně dostal padáka. Nemusí však být posledním.

Adrián Guľa Plzeň 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Prvním ligovým trenérem, který letos dostal padáka, byl Stanislav Hejkal z Teplic. Poté byl z Mladé Boleslavi vyhozen Jozef Weber a nyní dotrénoval v Brně Miloslav Machálek. Tím to ale končit nemusí, v ohrožení jsou totiž stále i další tři ligoví trenéři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Adrián Guľa (Viktoria Plzeň)

Adrián Guľa Plzeň Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Pravidla jsou jasně daná: pokud Plzeň porazí Teplice, Adrián Guľa zůstane na lavičce Viktorky, v opačném případě ale končí. Přitom to je teprve rok, co slovenský kouč přišel na západ Čech, kde si na začátku jeho práci nemohli vynachválit. Jenže v létě Viktorka vypadla z pohárové Evropy, teď se trápí i ve Fortuna lize a slovenský odborník stojí nad propastí.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Pavel Horváth (1. FK Příbram)

Pavel Horváth Příbram.jpg

Kdo ví, co by bylo s Pavlem Horváthem, kdyby Příbram v listopadu prohrála v Brně. Hosté ale uhráli bod a bývalý záložník Plzně na lavičce příbramského celku zůstal. Jeho svěřenci poté porazili Mladou Boleslav, remizovali s Olomoucí a naposledy zdolali i Zlín. Horváth svou pozici zatím uhájil, stačí ale pár zápasů a vše může být zase jinak.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Radoslav Kováč (SFC Opava)

Radoslav Kováč Opava Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentant se snaží zvednout Opavu, jenže to se mu zatím nedaří. Radoslav Kováč dělá, co může, ve Slezsku ale nemá dostatečně kvalitní kádr, aby ho dokázal vynést do klidnějších ligových vod. Sám už frustrovaný zvažoval, zda jeho práce má smysl, Opava je navíc poslední a dosud vyhrála jediný zápas. Kováčova budoucnost je tak velmi nejistá.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud