Mick van Buren - 30 let   Nizozemský útočník se ve Slavii poprvé objevil už v sezoně 2016/17. Poté hostoval v Českých Budějovicích a Liberci, kde prožil parádní podzim. Mick van Buren během něj dal devět branek a v zimě se vrátil do Edenu. V úvodním duelu s Jabloncem přidal desátý zásah v sezoně a v dalším duelu byl už v základní sestavě. 
 Aleš Mandous – 30 let   Aleš Mandous začal sezonu coby slávistická brankářská jednička. Na podzim odchytal devět zápasů, jenže pak se zranil a od září se už mezi tři tyče nedostal. Do slávistické brány se vrátil Ondřej Kolář, jenž už post jedničky udržel. Mandouse, který do Edenu dorazil před rokem a půl z Olomouce, čekají těžké časy. 
 Jan Bořil - 32 let   V letošní sezoně vinou vleklých zdravotních problémů ještě nehrál, v akci byl naposledy na podzim roku 2021, Jan Bořil se ale nevzdává a dělá vše pro to, aby se vrátil na hřiště. Kariéra dvaatřicetiletého beka byla v ohrožení, slávistický kapitán se ovšem nepoložil a věří, že se na plac ještě podívá. Mezitím ale na pravém beku “vyrostl” David Jurásek, na tomto postu může zaskočit i Oscar Dorley.
 Stanislav Tecl – 32 let   Spousta lidí jej už odepisovala, Stanislav Tecl ale odehrál povedený podzim. Tedy, lépe řečeno, jeho první polovinu. Dvaatřicetiletý forvard si nečekaně vybojoval místo v základní sestavě a nasázel devět branek, naposledy se však trefil na začátku října. V konkurenci Micka van Burena či Václava Jurečky to bude mít hodně těžké.
7
Fotogalerie

Třicátníci ve Slavii. Obrozený kanonýr, kapitán, africká spojka i hráči na „odpis"

Ve Slavii aktuálně působí pět hráčů, kterým už bylo třicet let. A v tomto roce se mezi ně přidá další pětice.

Bez názvu.jpg

Na konci loňského roku ukončil kariéru Přemysl Kovář, který byl nejstarším hráčem na soupisce Slavie, v níž aktuálně působí pět třicátníků. Kteří to jsou? A kteří hráči se mezi ně letos ještě zařadí? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Mick van Buren - 30 let 

profimedia-0752803773.jpg

Nizozemský útočník se ve Slavii poprvé objevil už v sezoně 2016/17. Poté hostoval v Českých Budějovicích a Liberci, kde prožil parádní podzim. Mick van Buren během něj dal devět branek a v zimě se vrátil do Edenu. V úvodním duelu s Jabloncem přidal desátý zásah v sezoně a v dalším duelu byl už v základní sestavě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Aleš Mandous – 30 let 

profimedia-0735121024.jpg

Aleš Mandous začal sezonu coby slávistická brankářská jednička. Na podzim odchytal devět zápasů, jenže pak se zranil a od září se už mezi tři tyče nedostal. Do slávistické brány se vrátil Ondřej Kolář, jenž už post jedničky udržel. Mandouse, který do Edenu dorazil před rokem a půl z Olomouce, čekají těžké časy. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jan Bořil - 32 let 

Jan Bořil Slavia 21 Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

V letošní sezoně vinou vleklých zdravotních problémů ještě nehrál, v akci byl naposledy na podzim roku 2021, Jan Bořil se ale nevzdává a dělá vše pro to, aby se vrátil na hřiště. Kariéra dvaatřicetiletého beka byla v ohrožení, slávistický kapitán se ovšem nepoložil a věří, že se na plac ještě podívá. Mezitím ale na pravém beku “vyrostl” David Jurásek, na tomto postu může zaskočit i Oscar Dorley. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Stanislav Tecl – 32 let 

Stanislav Tecl Slavia 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Spousta lidí jej už odepisovala, Stanislav Tecl ale odehrál povedený podzim. Tedy, lépe řečeno, jeho první polovinu. Dvaatřicetiletý forvard si nečekaně vybojoval místo v základní sestavě a nasázel devět branek, naposledy se však trefil na začátku října. V konkurenci Micka van Burena či Václava Jurečky to bude mít hodně těžké. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Ibrahim Traoré - 34 let 

Ibrahim Traoré Slavia 21 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Nejstarším hráčem slávistické soupisky je Ibrahim Traoré. Čtyřiatřicetiletý středopolař z Pobřeží slonoviny je v Edenu od podzimu roku 2018 a ve Slavii si vypracoval hodně dobrou pozici. Na podzim sice zasáhl jen do šesti duelů, na hřišti je ale pořád velmi platný. Navíc funguje jako spojka pro africké hráče. Sešívaní s ním stále počítají, smlouvu má až do příštího léta. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Komu bude třicet letos? 

Ivan Schranz Slavia 21.jpg

Slavia má aktuálně v týmu pět třicátníků, v letošním roce se mezi ně ale přidá dalších pět fotbalistů. Nutno dodat, že velmi důležitých. Jedním z nich je Tomáš Holeš, jenž sice laboruje se zdravotními problémy, v Edenu je ale jednou z klíčových postav. Stejně jako Ivan Schranz (na snímku) či Lukáš Masopust. Třicet letos bude mít i dlouhodobě zraněný stoper David Hovorka a taky záložník Petr Hronek, jehož Slavia v zimě získala z Bohemians 1905.  

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud