Ondřej Kúdela Když v polovině sezony 2017/18 přišel do Slavie, moc lidí tomuto kroku nerozumělo. Jenže Ondřej Kúdela rychle ukázal své kvality, vybojoval si místo v sestavě a dlouho byl slávistickým stoperem číslo jedna. Později vedle něho vyrostl i talentovaný David Zima. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Vladimír Coufal Před čtyřmi lety se zdálo, že má namířeno do Sparty, liberecký kapitán Vladimír Coufal ale nakonec posílil Slavii. Pravý obránce, který v reprezentaci vyšoupl ze sestavy i Pavla Kadeřábka, si v Edenu vybojoval silnou pozici a ihned se zařadil po bok nejvýraznějších opor týmu. V roce 2019 okolo českého beka kroužili skauti bundesligového Freiburgu, on ale nakonec odešel o rok později do anglického West Hamu United. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Petr Ševčík Stejně jako v případě Vladimíra Coufala, i na Petra Ševčíka měla spadeno Sparta. Úspěšnější byl však znovu klub z Edenu, kde po přestupu dorostl do role jednoho z lídrů týmu. Bohužel je však náchylný ke zraněním a Slavia ho od přestupu postrádala kvůli zdravotním problémům už v 64 zápasech. Foto: Profimedia.cz
 Oscar Dorley Aktuálně třiadvacetiletý záložník Oscar Dorley z Libérie podepsal se sešívanými smlouvu už v srpnu roku 2019, zůstal ale na hostování v Liberci a do Edenu dorazil až v zimě. V aktuálním ročníku solidní výkony a už delší dobu si říká o pozornost zahraničních klubů. Podle portálu TransferMarkt jeho cena od příchodu do Edenu vyskočila na trojnásobek a nyní činí skoro devadesát milionů korun. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
10
Fotogalerie

Trpišovského přestupy. 10 fotbalistů, které přivedl kouč Slavie z Liberce do Edenu

Nejúspěšnějším ligovým trenérem posledních sezon je Jindřich Trpišovský, jenž vede Slavii. Se sešívanými vládne ligové scéně a hodně přitom sází na hráče, které dříve trénoval i v Liberci nebo si je ze severu Čech přivedl do Edenu.

Trenér Jindřich Trpišovský před příchodem do Slavie v prosinci roku 2017 vedl Liberec, se kterým prožil úspěšné časy. Pod rukama mu prošla řada velmi kvalitních fotbalistů, kteří se posléze objevili i v Edenu. A do pražského klubu přivedl i další borce ze Slovanu. Deset hráčů Slavie, které současný kouč sešívaných přilákal ze severu Čech, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Slavia 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jen krátce po Jundřichu Trpišovském dorazil do Edenu z Liberce Ondřej Kolář, který ve Slavii nahradil Jana Laštůvku a ihned stal oporou mezi tyčemi. Vypracoval se do pozice nejlepšího ligového brankáře, který zářil v Lize mistrů a dostal se i do reprezentace.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Když v polovině sezony 2017/18 přišel do Slavie, moc lidí tomuto kroku nerozumělo. Jenže Ondřej Kúdela rychle ukázal své kvality, vybojoval si místo v sestavě a dlouho byl slávistickým stoperem číslo jedna. Později vedle něho vyrostl i talentovaný David Zima.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 11

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Před čtyřmi lety se zdálo, že má namířeno do Sparty, liberecký kapitán Vladimír Coufal ale nakonec posílil Slavii. Pravý obránce, který v reprezentaci vyšoupl ze sestavy i Pavla Kadeřábka, si v Edenu vybojoval silnou pozici a ihned se zařadil po bok nejvýraznějších opor týmu. V roce 2019 okolo českého beka kroužili skauti bundesligového Freiburgu, on ale nakonec odešel o rok později do anglického West Hamu United.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 11

Petr Ševčík

Petr Ševčík Chelsea.jpg

Stejně jako v případě Vladimíra Coufala, i na Petra Ševčíka měla spadeno Sparta. Úspěšnější byl však znovu klub z Edenu, kde po přestupu dorostl do role jednoho z lídrů týmu. Bohužel je však náchylný ke zraněním a Slavia ho od přestupu postrádala kvůli zdravotním problémům už v 64 zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Aktuálně třiadvacetiletý záložník Oscar Dorley z Libérie podepsal se sešívanými smlouvu už v srpnu roku 2019, zůstal ale na hostování v Liberci a do Edenu dorazil až v zimě. V aktuálním ročníku solidní výkony a už delší dobu si říká o pozornost zahraničních klubů. Podle portálu TransferMarkt jeho cena od příchodu do Edenu vyskočila na trojnásobek a nyní činí skoro devadesát milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 11

Ondřej Karafiát

Ondřej Karafiát-Slavia.jpg

Sparťanský odchovanec, který je hráčem Slavie a momentálně kope do mičudy v barvách Mladé Boleslavi, kde je na hostování do konce sezony – tak by mohla vypadat vizitka obránce Ondřeje Karafiáta. Sedmadvacetiletý borec už odehrál v nejvyšší soutěži přes 150 utkání. Do Edenu přišel jako volný hráč v létě roku 2020, ale do kádru plného kvalitních hráčů se nedokázal prosadit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Michal Beran

Michal Beran.jpg

Fotbalové vzdělání získával záložník Michal Beran v akademiích Slovácka, Bohemians a Liberce, odkud ho předloni v srpnu koupila Slavia. Pražané nechali mladého hráče ještě na hostování na severu Čech a loni v červenci ho zapůjčili do Pardubic, kde byl do konce prosince. Na začátku února pak byl vyexpedován opět na hostování a momentálně hájí barvy Bohemians. V aktuální sezoně odehrál 21 utkání a zaznamenal jednu asistenci. V Edenu má podepsanou smlouvu do konce ročníku 2023/24.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Tomáš Malínský

Tomáš Malínský.jpg

Tomáše Malínského do Edenu vystřelila parádní sezona 2019/20. Tehdy působil v Liberci, za který nastřílel sedm branek a přidal osm asistencí. Ze severu Čech tedy putoval do Slavie, jenže v náročné konkurenci se neprosadil. Houževnatý krajní záložník si v ročníku 2020/21 ve Slavii připsal na konto jen čtyři ligové starty a na jaře pomohl čtyřmi nahrávkami k ligové záchraně Mladé Boleslavi. V aktuální sezoně hostuje v Jablonci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Jan Kuchta

Jan Kuchta.jpg

Útočník Jan Kuchta patřil až do února roku 2020 Slavii, ale Liberec, kde byl na hostování, na něho uplatnil opci a on přestoupil na sever Čech. V barvách Slovanu nasázel šest branek a reakce Slavie na sebe nenechala dlouho čekat - o pár měsíců později byl zase hráčem Slavie, která ho koupila zpět. Od té doby se zařadil mezi nepostradatelné hráče týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Taras Kačaraba

Taras Kačaraba1.jpg

Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize před třemi lety, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu dvě a půl sezony.

Loni v zimě získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když na konci roku hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud