Matěj Blümel (Texas Stars)  Třiadvacetiletý útočník je v zámoří druhou sezonu. Během té minulé odehrál za Dallas v NHL šest zápasů a zbytek ročníku působil na farmě. V Texasu se mu dařilo, stejně jako letos, kdy má na kontě 32 (17+15) bodů a je nejproduktivnějším českým hokejistou v AHL. Stars jej však do kádru zatím nepovolali. Objeví se na domácím šampionátu?

Matěj Blümel (Texas Stars)
Třiadvacetiletý útočník je v zámoří druhou sezonu. Během té minulé odehrál za Dallas v NHL šest zápasů a zbytek ročníku působil na farmě. V Texasu se mu dařilo, stejně jako letos, kdy má na kontě 32 (17+15) bodů a je nejproduktivnějším českým hokejistou v AHL. Stars jej však do kádru zatím nepovolali. Objeví se na domácím šampionátu?

 Lukáš Rousek (Rochester Americans)  Lukáš Rousek je v zámoří třetí sezonu. V té minulé odehrál první dva zápasy za Buffalo v NHL, letos se v barvách Sabres objevil pětkrát. Daleko více prostoru ale dostává na farmě v Rochesteru, za který už letos posbíral 26 (7+19) bodů. Za reprezentaci čtyřiadvacetiletý forvard odehrál zatím sedm zápasů.
 Jiří Kulich (Rochester Americans)  Stejně jako Rousek patří Buffalu, nastupuje ale hlavně na farmě za Rochester. Devatenáctiletý Jiří Kulich byl kapitánem české dvacítky, se kterou získal na posledním juniorském šampionátu bronz. Jako v předešlém roce patřil k lídrům týmu, kterým by se jednou mohl stát i v seniorské reprezentaci. V AHL dal letos už 16 branek, klidně by mohl být trumfem pro mistrovství světa.
 Adam Klapka (Calgary Wrangles)  Ještě v sezoně 2021/22 nastupoval za prvoligové Benátky nad Jizerou, teď už ale dva roky válí na farmě. V minulém ročníku se útočník, který měří 203 centimetrů, dostal v AHL na 25 bodů. Letos má na kontě už deset gólů, jedenáct asistencí a taky tři starty za Calgary v NHL. Za reprezentaci třiadvacetiletý útočník dosud odehrál čtyři zápasy.
 Jan Jeník (Tuscon Roadrunners)  Jan Jeník debutoval v NHL v sezoně 2020/21. Letos naskočil za Arizonu jednou, celkově má na kontě 18 startů, čtyři góly a jednu nahrávku. V týmu Coyotes se zatím nezabydlel, v AHL ale podává dlouhodobě stabilní výkony. Letos má třiadvacetiletý forvard na kontě devět branek a osm asistencí.
5
Fotogalerie

Trumfy pro světový šampionát. 5 mladých útočníků z AHL, kteří mohou dostat šanci

Mistrovství světa v hokeji, které se letos bude hrát v Praze a Ostravě, se blíží. Český tým bude lovit posily z NHL, trenéři se však musí dívat taky do AHL. I na farmě totiž působí řada kvalitních hokejistů.

Boston s Davidem Pastrňákem či Pavlem Zachou, stejně jako Carolina s Martinem Nečasem, podle všeho projdou do play-off. Z NHL by ale mohli být k dispozici jiní hráči, třeba Tomáš Hertl ze San Jose.

Zajímavý výběr se českým trenérům nabízí taky v AHL. Na farmě letos hraje spousta českých hokejistů, kteří o sobě dávají vědět. Kdo z nich by mohl v reprezentaci dostat šanci? Vybrali jsme pět útočníků, jejichž výkony se rozhodně vyplatí sledovat. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Blümel (Texas Stars)

Bez názvu.jpg

Třiadvacetiletý útočník je v zámoří druhou sezonu. Během té minulé odehrál za Dallas v NHL šest zápasů a zbytek ročníku působil na farmě. V Texasu se mu dařilo, stejně jako letos, kdy má na kontě 32 (17+15) bodů a je nejproduktivnějším českým hokejistou v AHL. Stars jej však do kádru zatím nepovolali. Objeví se na domácím šampionátu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Rousek (Rochester Americans)

Lukáš Rousek Buffalo.jpg

Lukáš Rousek je v zámoří třetí sezonu. V té minulé odehrál první dva zápasy za Buffalo v NHL, letos se v barvách Sabres objevil pětkrát. Daleko více prostoru ale dostává na farmě v Rochesteru, za který už letos posbíral 26 (7+19) bodů. Za reprezentaci čtyřiadvacetiletý forvard odehrál zatím sedm zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jiří Kulich (Rochester Americans)

Jiří Kulich AHL.jpg

Stejně jako Rousek patří Buffalu, nastupuje ale hlavně na farmě za Rochester. Devatenáctiletý Jiří Kulich byl kapitánem české dvacítky, se kterou získal na posledním juniorském šampionátu bronz. Jako v předešlém roce patřil k lídrům týmu, kterým by se jednou mohl stát i v seniorské reprezentaci. V AHL dal letos už 16 branek, klidně by mohl být trumfem pro mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Klapka (Calgary Wrangles)

Adam Klapka Calgary.jpg

Ještě v sezoně 2021/22 nastupoval za prvoligové Benátky nad Jizerou, teď už ale dva roky válí na farmě. V minulém ročníku se útočník, který měří 203 centimetrů, dostal v AHL na 25 bodů. Letos má na kontě už deset gólů, jedenáct asistencí a taky tři starty za Calgary v NHL. Za reprezentaci třiadvacetiletý útočník dosud odehrál čtyři zápasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Jeník (Tuscon Roadrunners)

Jan Jeník.jpg

Jan Jeník debutoval v NHL v sezoně 2020/21. Letos naskočil za Arizonu jednou, celkově má na kontě 18 startů, čtyři góly a jednu nahrávku. V týmu Coyotes se zatím nezabydlel, v AHL ale podává dlouhodobě stabilní výkony. Letos má třiadvacetiletý forvard na kontě devět branek a osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud