Obránce - Radko Gudas (32 let, Florida Panthers)   Důrazný bek působí v NHL už od ročníku 2012/13. Přes Tampu Bay, Philadelphii a Washington se dostal na Floridu, kde letos načal třetí ročník. V tom minulém posbíral 16 bodů a 105 trestných minut. 
 Obránce - Jan Rutta (32 let, Pittsburgh Penguins)   Do NHL zamířil rovnou z extraligy, v nejlepší lize světa se ale neztratil. Naopak, Jan Rutta si udělal dobré jméno v Chicagu, odkud zamířil do Tampy Bay, s níž získal dva Stanley Cupy. Od léta je hráčem Pittsburghu, se kterým podepsal tříletou smlouvu na 8,25 milionu dolarů. 
 Útočník - Ondřej Palát (31 let, New Jersey Devils)   Rodák z Frýdku-Místku si s Tampou Bay třikrát v řadě zahrál finále Stanley Cupu. Dvakrát uspěl, naposledy se však radovalo Colorado. A tím se mise Ondřeje Paláta u Lightning uzavřela. Organizace na něj nenašla prostor pod platovým stropem, a Palát si tak plácl s New Jersey. S Devils podepsal kontrakt na pět let, ve čtyřech zápasech se trefil už třikrát. 
 Útočník - David Krejčí (36 let, Boston Bruins)  V uplynulé sezoně v NHL chyběl. Ne, že by jej v Bostonu nechtěli, David Krejčí se ale vrátil domů a zahrál si za Olomouc. Dostal se i na olympiádu, získal bronz na mistrovství světa a pak se zase vydal do NHL. Šestatřicetiletý David Krejčí se vrátil ve velké parádě, v pěti zápasech dal dva góly a přidal tři asistence. 
6
Fotogalerie

Tým třicátníků. Podívejte se, jak by vypadala elitní nejstarší česká pětka v NHL

Do NHL se stále derou noví a mladí hokejisté. Udržet s nimi krok není vždy jednoduché, starší a zkušenější hráči jsou ale v každém týmu potřeba.

V NHL působí několik českých mladíků. Další na svou šanci čekají a letos by mohli do nejlepší ligy světa nakouknout. Po jejich boku jsou ale i zkušení třicátníci. A právě z nich jsme poskládali nejsilnější českou pětku v NHL. Její podobu najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Brankář - Pavel Francouz (32 let, Colorado Avalanche) 

Pavel Francouz Colorado.jpg

V NHL působí tři čeští gólmani, kterým už bylo třicet let. Petr Mrázek přišel před sezonou do Chicaga a stal se novou jedničkou Blackhawks. David Rittich zamířil do Winnipegu, my jsme ale do našeho výběru zařadili dvaatřicetiletého Pavla Francouze, který v minulém ročníku získal s Coloradem Stanley Cup. Do nové sezony nešel v roli jedničky, dá se ale čekat, že dostane hodně prostoru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Radko Gudas (32 let, Florida Panthers) 

profimedia-0689162293.jpg

Důrazný bek působí v NHL už od ročníku 2012/13. Přes Tampu Bay, Philadelphii a Washington se dostal na Floridu, kde letos načal třetí ročník. V tom minulém posbíral 16 bodů a 105 trestných minut. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Jan Rutta (32 let, Pittsburgh Penguins) 

profimedia-0729020835.jpg

Do NHL zamířil rovnou z extraligy, v nejlepší lize světa se ale neztratil. Naopak, Jan Rutta si udělal dobré jméno v Chicagu, odkud zamířil do Tampy Bay, s níž získal dva Stanley Cupy. Od léta je hráčem Pittsburghu, se kterým podepsal tříletou smlouvu na 8,25 milionu dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - Ondřej Palát (31 let, New Jersey Devils) 

profimedia-0726528830.jpg

Rodák z Frýdku-Místku si s Tampou Bay třikrát v řadě zahrál finále Stanley Cupu. Dvakrát uspěl, naposledy se však radovalo Colorado. A tím se mise Ondřeje Paláta u Lightning uzavřela. Organizace na něj nenašla prostor pod platovým stropem, a Palát si tak plácl s New Jersey. S Devils podepsal kontrakt na pět let, ve čtyřech zápasech se trefil už třikrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - David Krejčí (36 let, Boston Bruins)

profimedia-0731391565.jpg

V uplynulé sezoně v NHL chyběl. Ne, že by jej v Bostonu nechtěli, David Krejčí se ale vrátil domů a zahrál si za Olomouc. Dostal se i na olympiádu, získal bronz na mistrovství světa a pak se zase vydal do NHL. Šestatřicetiletý David Krejčí se vrátil ve velké parádě, v pěti zápasech dal dva góly a přidal tři asistence. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Jakub Voráček (33 let, Columbus Blues Jackets) 

profimedia-0730740091.jpg

Třiatřicetiletý reprezentační kapitán se před minulou sezonou vrátil tam, kde v NHL začínal. Tedy do Columbusu. S Blue Jackets sice do play-off nepostoupil, bodově ale odehrál dobrý ročník. Jakub Voráček posbíral 62 bodů a předával cenné zkušenosti mladším spoluhráčům. V Columbusu jsou s jeho službami spokojeni.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud